7 grudnia 2009, 16:38:59 - elenril
Bałtyk wygrał halowy turniej w Luzinie

II-ligowy Bałtyk Gdynia wygrał halowy turniej Premia Sport Kaszub Cup, który odbył się w Luzinie - poinformowała "Gazeta Wyborcza".

W turnieju oprócz Bałtyku wzięło udział 14 drużyn, a wśród nich m.in. III-ligowy Gryf Wejherowo oraz drużyna Młodej Ekstraklasy Lechii Gdańsk.

W meczach półfinałowych Gryf pokonał 4-1 A-klasowy Stolem Gniewino, a w drugim spotkaniu Młoda Lechia przegrała 2-3 w rzutach karnych z Bałtykiem, w regulaminowym czasie gry padł remis 1-1. W spotkaniu o 3. miejsce Lechia Gdańsk (ME) przegrała w rzutach karnych ze Stolemem. W finale Bałtyk pokonał 2-1 po bramkach Arkadiusza Byczkowskiego i Aleksandra Pety Gryfa Wejherowo i został zwycięzcą II edycji mistrzostw Kaszub.

Koronę króla strzelców turnieju wywalczył Sebastian Kurdziel z GL6 Gdynia, najlepszym golkiperem został młody bramkarz Bałtyku Artur Domeracki, a miano najlepszego zawodnika przypadło Bartoszowi Sznycerowi ze Stolemu.

źródło: Gazeta.pl

M. - 7 grudnia 2009, 17:27:21 - *.limes.com.pl