3 marca 2010, 19:49:51 - elenril
eME U-21: Holandia 3-2 Polska

W meczu eliminacji mistrzostw Europy reprezentacja Polski do lat 21 przegrała 2-3 (1-0) na wyjeździe z rówieśnikami z Holandii. Bramki dla Polski zdobyli Mateusz Cetnarski i Jacek Kiełb, natomiast dla "Pomarańczowych" dwa gole strzelił Diego Marvin Biseswar, a jednego dołożył Siem de Jong. Polska zajmuje obecnie trzecie miejsce w grupie 4, prowadzą Holendrzy przed Hiszpanami.

3 marca 2010, 18:00 - Doetinchem (De Vijverberg)
Holandia 3-2 Polska
Diego Marvin Biseswar 57, 71, Siem de Jong 75 - Mateusz Cetnarski 22, Jacek Kiełb 82

Holandia: 1. Timothy Krul - 2. Daley Blind, 3. Rens van Eijden (46, 12. Nick Viergever), 4. Jeffrey van Homoet Bruma, 5. Erik Pieters (66, 13. Nicky Kuiper) - 7. Georginio Wijnaldum, 6. Vurnon Anita, 8. Leroy Fer, 10. Siem de Jong, 11. Diego Marvin Biseswar - 9. Rick van Wolfswinkel (87, 18. Bas Dost).

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 2. Adrian Basta, 3. Błażej Augustyn, 5. Mateusz Siebert, 4. Adam Marciniak - 6. Sebastian Tyrała (76, 13. Jacek Kiełb), 8. Ariel Borysiuk, 7. Adam Matuszczyk (89, 17. Kamil Wilczek), 9. Mateusz Cetnarski, 11. Piotr Grzelczak - 10. Kamil Grosicki.

żółte kartki: Biseswar - Borysiuk, Kiełb.

5. Liechtenstein    6  0   1-21

Do następnej rundy awansują zwycięzcy dziesięciu grup oraz cztery najlepsze drużyny z drugich miejsc. Naszej reprezentacji pozostały jeszcze dwa spotkania - 3 września na wyjeździe z Finami oraz cztery dni później w Polsce z Hiszpanią. Finał młodzieżowych mistrzostw Europy zostanie rozegrany w 2011 roku w Danii.

źródło: własne / UEFA

kleber - 3 marca 2010, 19:50:46 - *.chello.pl
Widziałem ten mecz,bramki dla holandii po karygodnych błedach naszych piłkarzy,druga połowa tego meczu ze strony polaków to tylko tzw gra na uwolnienie...klapki na oczy i z dala od naszego pola karnego,tak nie mozna grać!!!.Plus za kontaktowa bramke.

mishqueq - 3 marca 2010, 19:51:04 - *.adsl.inetia.pl
..Ale szkoda ;-/

polon - 3 marca 2010, 19:51:38 - *.chelmno.mm.pl
Kompromitacji nie ma, tym bardziej, że Holendrzy stracili w sześciu meczach tylko trzy gole.

... - 3 marca 2010, 19:52:04 - *.gdynia.mm.pl
Siebert cale spotkanie a budzik nie gral?

bakus - 3 marca 2010, 19:53:16 - *.204.221.2
Wynik 1000 razy lepszy niż gra.Gra większości, to nieporozumienie. Na plus jedynie Augustyn, choć trochę się nie popisał przy 2 bramce Holendrów i Matuszczyk. Tacy kolesie jak Marciniak, Basta czy Grzelczak, to się nadają, co najwyżej do III ligi

drzewkooo - 3 marca 2010, 19:53:49 - *.olsztyn.mm.pl
Grosicki w I połowie dwie setki zmarnował. Dało rade dziś z nimi wygrać ale nasi nie wytrzymali presji i w drugiej połowie zawalili mecz

m4tr1x - 3 marca 2010, 19:54:20 - *.ists.pl
Pierwsza połowa w wykonaniu naszych zawodników świetna. Żal tylko dwóch setek niewykorzystanych wtedy przez Grosika, wtedy mecz mógłby się potoczyć zupełnie inaczej.

r2d2 - 3 marca 2010, 19:57:20 - *.59.98.29
Brawo Ryba !! Szkoda że wszedł dopiero w 76 min

GKS77 - 3 marca 2010, 19:57:20 - *.dolsat.pl
Brawo CETNAR!!!

miro - 3 marca 2010, 19:57:25 - *.aster.pl
W pierwszej połowie SUPER!!!!Bałem się, że rozjadą naszych z 5:0...

vuko - 3 marca 2010, 19:57:42 - *.183.19.95.dynamic.jazztel.es
Druga polowa masakra... jak tak mozna grac? Chyba ja na podworku z kolegami lepiej klepie. Dlugie podania(wykopy) do przodu do nikogo. Podobal mi sie Grosik, aktywny etc. Co przy bramce na 1-1 robil obronca w naszej bramce? Gdyby nie on to bramki by nie bylo, pzdr

Koroniarz - 3 marca 2010, 19:57:50 - *.cdma.centertel.pl
Brawo Jacek wejście z ławki i bramka. ;D

jarku2006@ - 3 marca 2010, 19:57:55 - *.petrus.pl
a gdzie nasze młode gwiazdy Janota,Janczyk czy nawet Fojut?

mayk - 3 marca 2010, 19:58:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tragicznie bronili przy tych bramach dla Holandii, a cały mecz jakoś nieźle, wyglądało to tak że Holandia zrobiła kilka składnych akcji i strzeliła 3 gole a tak to sobie pogrywali między sobą. Brawo dla Cetnarskiego, Grosickiego i Kiełba. Ale widać było różnicę w wyszkoleniu technicznym, tylko głową dobrze grali nasi obrońcy, po ziemi to byle jak. Jeżeli nie zmieni się wyszkolenie to nie będzie lepszych wyników i tyle.

roger23 - 3 marca 2010, 19:58:31 - *.243.11.232
Brawo Kiełb!

matizz - 3 marca 2010, 19:58:56 - *.chello.pl
Brawo!!! W październiku było 0-4 w Kielcach Widać progres, ale trzeba poprawić skuteczność w ataku i gre w obronie.

bialartk - 3 marca 2010, 19:59:33 - *.centertel.pl
gdzie Michał Janota?

jjj - 3 marca 2010, 20:00:17 - *.compower.pl
Która telewizja transmitowała to spotkanie?

mayk - 3 marca 2010, 20:00:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Aha, dodam że Tyrała grał tragicznie źle...

tybor - 3 marca 2010, 20:01:11 - *.internetia.net.pl
Na plus tylko Grosik i Cetnarski, średnio ale lepiej od reszty Borysiuk, Augustyn i Kiełb. Bardzo, bardzo słabo Marciniak, Siebiert, Tyrała (pierwszy gol ewidentnie jego) oraz Grzelczak. Reszta nie widoczna. Matuszczyk zwrócił tylko uwage na siebie tym, że z wyglądu strasznie przypomina Radka Majewskiego.

boss - 3 marca 2010, 20:03:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Oglądałem mecz do stanu 1-1 czyli 58 minuty i Polska taktyka wyglądała tak: 1-8-1-1. Ogólnie w przodzie byli tylko Cetnarski i Grosicki. Reszta murowała..

sad - 3 marca 2010, 20:04:45 - *.9.84.177
Nie awansujemy i tak

Robby - 3 marca 2010, 20:04:54 - *.adsl.inetia.pl
Szczesny cienizna 4-5 strzalów w swiatlo bramki i 3 wpadly, Borysiuk moglby miec 2 ladne asysty ale Grosik zmarnowal 100% okazje 3:0 do przerwy i praktycznie po meczu by bylo, Centarski troche za duzo strat, pozostali bez komentarza.

mayk - 3 marca 2010, 20:06:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kiełb wszedł w 76 i po 6 minutach wsadził gola na 2:3 także wielki plus do tego utrzymywał piłkę na połowie Holendrów, nie wiem czemu Zamilski nie dokonał tej zmiany w przerwie, bo jak pisałem Tyrała grał beznadziejnie, nie dziwi mnie teraz, że gra tylko w niemieckiej lidze regionalnej.

Robby - 3 marca 2010, 20:07:06 - *.adsl.inetia.pl
jjj - nvs1 na sopcascie ;)

sec - 3 marca 2010, 20:07:24 - *.chello.pl
W internecie można było zobaczyć to spotkanie.
Widziałem tylko bramki Holendrów. Przy pierwszej dziura w murze, Szczęsny odbija piłkę przed siebie i dobija Biseswar. Drugi gol pada po długim podaniu od obrońcy, gdzie szybki Biseswar przy biernej postawie Polaków strzela na 2:1. Gol na 3:1 to gol po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska.
Trudno...

arczi - 3 marca 2010, 20:09:29 - *.204.221.2
Niestety dalej wszystko po staremu. Rosną nam nowe drewnialda.

tybor - 3 marca 2010, 20:09:39 - *.internetia.net.pl
Zastanawiam się co Tyrała robił przy pierwszym golu, stoi sobie na lini pola bramkowego, a metr przed bramkarzem stoi holenderski napastnik i utrudnia interwencje rzutu wolnego. Gdyby Tyrała wybiegł byłby metrowy spalony i gola by nie było.

kibic - 3 marca 2010, 20:09:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Panowie z PZPNu?!jak dlugo jeszcze bedzie "pseldo trener"trenerem Pan Zamilski?!ten Pan nie ma zielonego pojecia o prowadzeniu druzyny pilkarskiej!Ten facet robi szkode polskiej pilce i mlodzezy ktora ma sie rozwijac!Panowie to jest ZENADA!!!!!!

KoronaK. - 3 marca 2010, 20:14:04 - *.219.189.15
Brawo Ryba następna brameczka w Kielcach!!!!

lemexis - 3 marca 2010, 20:14:07 - *.static.oc3.zagan.visnet.pl
Holendrom wystarczyło 18 minut gry,aby dopisać sobie 3 pkt.

bigos - 3 marca 2010, 20:14:17 - *.51.92.146
Będą jajca jak Szczęsny będzie bronił na Euro 2012. Ale tu jest tak jak w pierwszym składzie. Cały czas bronił rutyniarz (Boruc) lecz zaczął popełniać błędy, a jak wszedł rezerwowy (Kuszczak) to zrobił show, że dla trenera gacie spadły (słynna sprawa ze spodenkami Wasilewskiego w wersji Smuda). W następnym meczu musi grać Sandomierski bo skończymy przed Lichtenstainem i nie awansujemy.

fs - 3 marca 2010, 20:16:11 - *.cable.smsnet.pl
Przeciez po pierwszej połowie powinno być 0-4 dla nas. Szkoda, że błąd Szczęsnego wszystko zawalił.

Marcin - 3 marca 2010, 20:17:56 - *.smrw.lodz.pl
kibic - jakbyś miał trochę więcej lat niż masz albo lepszą pamięć to wiedziałbyś jakie osiągnięcia ma Zamilski w prowadzeniu drużyn młodzieżowych i nie obrażałbyś go tak. Inna sprawa, że było to dawno temu i być może należy mu się już emerytura, ale było.

Baxy - 3 marca 2010, 20:32:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo U-21 tylko szkoda ze 3-2 niedosyt No i w kielcach bylo 0-4 i malecki zmarnowal ''11''

kibic - 3 marca 2010, 20:38:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Marcinie!p. Zamilski byl jeden raz vice i na tym bazuje!ten Pan jest w ukladach wielkiego PZPNu!jego powolania swidcza o jego slobosci trenerskiej!sa w Polsce mlodzi utalentowani pilkarze tylko nie mozna sie na nich gniewac Panie ZAMILSKI!

kaley - 3 marca 2010, 20:39:47 - *.elartnet.pl
dobry mecz Augustyna i Kiełba.
niewiele brakowało do zwycięstwa, ale gra dużo lepsza niż przy 0-4 w kielcach

Kristofer - 3 marca 2010, 20:47:02 - *.nwrknj.east.verizon.net
Dlaczego gral Sebastian Tyrala skoro ma skonczone 22 lata?

FrediCK - 3 marca 2010, 22:10:02 - *.kielce.vectranet.pl
wariat_nl - bystry to Ty nie jesteś. Pisze jak byk...
"3 marca 2010, 18:00 - Doetinchem (De Vijverberg)"

Arthur - 3 marca 2010, 22:12:05 - *.as.kn.pl
Brawa za walkę.

nuno - 3 marca 2010, 23:02:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@das: co z tego, że zaliczył całe spotkanie, skoro grał padakę.

kiki - 3 marca 2010, 23:14:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szczęsny daj spokój w trzeciej lidze w Polsce są duuuużo lepsi.III liga angielska i kadra , panie Lato zrób

Simon - 3 marca 2010, 23:58:43 - *.chello.pl
Brawo Ryba!
Tylko Korona!!!

bubu - 4 marca 2010, 0:48:55 - *.243.193.41
szkoda,tymbardziej że prowadzilismy
Piotrek Grzelczak cały mecz,cieszy to, ale jest to tez poprzeczka wyżej itrzeba dać więcej od siebie w Reprezentacji.

bubu - 4 marca 2010, 2:33:29 - *.243.193.41

KRIS - 4 marca 2010, 13:20:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl