7 sierpnia 2011, 20:08:00 - koofel
Ligowa wygrana Spartaka Moskwa

Rywal Legii Warszawa w IV rundzie eliminacyjnej Ligi Europy Spartak Moskwa wygrał 4-2 (0-2) z Tieriekiem Grozny w meczu 19. kolejki rosyjskiej ekstraklasy. Stołeczny zespół utrzymał szóste miejsce w tabeli i traci do lidera CSKA dziesięć punktów.

7 sierpnia 2011, 17:15 - Grozny (Achmat-Ariena)
Tieriek Grozny 2-4 Spartak Moskwa
Szamil Asildarow 20, Maurício 35 - Dmitrij Kombarow 51 (k), Ari 76, Artiom Dziuba 90, Welliton 90

Spartak: 31. Andrij Dykań - 24. Kiriłł Kombarow, 19. Marcos Rojo, 21. Nicolás Pareja (90, 17. Marek Suchý), 34. Jewgienij Makiejew (71, 49. Aleksandr Kozłow) - 9. Ari, 6. Rafael Carioca, 16. Demy de Zeeuw (81, 12. Dżano Ananidze), 22. Artiom Dziuba, 23. Dmitrij Kombarow - 11. Welliton.

żółte kartki: Lewan Gwazawa, Aleksandr Pawlenko, Błagoj Georgijew - Dmitrij Kombarow, Marcos Rojo, Marek Suchý.
czerwona kartka: Sosłan Dżanajew (47. minuta, Tieriek, za faul).

W 35. minucie Szamil Asildarow (Tieriek) nie wykorzystał rzutu karnego (Andrij Dykań obronił).
W 43. minucie Artiom Dziuba (Spartak) nie wykorzystał rzutu karnego (Sosłan Dżanajew obronił).

Mecz przerwany w 80. minucie na sześćdziesiąt minut z powodu awarii oświetlenia.

sędziował: Władisław Biezborodow (Sankt Petersburg).

Poza kadrą Tierieka znaleźli się Piotr Polczak oraz były piłkarz Legii Siergiej Omieljanczuk.

Mecze IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy odbędą się 18 i 25 sierpnia.

robal - 7 sierpnia 2011, 20:10:09 - *.tn.glocalnet.net
działo sie w meczu

qali - 7 sierpnia 2011, 20:11:57 - *.100.foxnet.com.pl
no dokladnie fajny mecz duzo sie dzialo...2 karne obronione, 6 bramek, awaria oswietlenia i biegajacy kot po murawie

:) - 7 sierpnia 2011, 20:15:21 - *.24.148.2
60minutowa przerwa w meczu i 2 gole w 90' :D

barni - 7 sierpnia 2011, 20:15:26 - *.stimo.net
no i wynik od 2;0 do 2;4

Maradona - 7 sierpnia 2011, 20:19:42 - *.dhcp-ripwave.irishbroadband.ie
qali - To nie był kot to tygrys wbiegł na murawę, zapomniałeś dodać 6 żółtych kartek i 1 czerwoną hehehe

z - 7 sierpnia 2011, 20:20:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
polczak wyjatkowo poza kadra

Mehdi - 7 sierpnia 2011, 20:26:18 - *.159.153.182
Prawie jak Lamp Nou

Misio - 7 sierpnia 2011, 21:42:59 - *.ssp.dialog.net.pl
Ten Polczak gra coś w tym Tierieku? Bo widzę, że się nawet na ławę nie mieści. Jakaś kontuzja?

kruchy - 7 sierpnia 2011, 21:52:13 - *.net011-g1.isko.net.pl
z legia niech też wygrają poprostu jest wskazane

Lenin - 7 sierpnia 2011, 23:22:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
założę się że trener tego całego Spartaka po dwumeczu z Legią będzie jęczał że odpadli nie z klubem piłkarskim tylko z antyfutbolem - i znów dziennikarze będą mieć kupę śmiechu

1908 - 8 sierpnia 2011, 0:48:39 - *.toya.net.pl
A ja sie ciesze że Zenit wygrał wczoraj z CSKA i to w Moskwie, liga będzie do końca ciekawa i mam nadzieje że to Zenit sięgnie po majstra. A Spartak? Szans już nie ma no ale wole mimo wszystko Spartaka zamiast Rubina i oby to Spartak zakończył na 3 miejscu, Rubin poza podium. Co do meczu z Legią to 3majmy kciuki (choć ciężko będzie, grunt by nie stracić bramki w Polsce) bo jest duża szansa na 3 Polskie drużyny w Europie a co za tym idzie REALNA szansa na wskoczenie do 15nastki europejskiej jednocześnie jedno miejsce więcej w el.LM w następnym sezonie.

makosz - 8 sierpnia 2011, 12:22:15 - *.centertel.pl
zeby wskoczyc do top 15 to trzeba te mecze w fazach grupowych wygrywac...bo samo bycie tam malo daje Ewentualna gra Wisly w LM to bonus punktowy za awans i 6 spotkan w stylu Partizana Belgrad + ewentualny blamaz przy trafieniu na Real, Barce, United czy Milan...takie kluby stac na wbicie wiecej niz 5 bramek tak slabemu jak na warunki europejskie klubowi jak Wisla...Ciekawiej by to wygladalo w Lidze Europy gdzie przy dobrej grupie mozna grac o cos wiecej. O Legii mozna powiedziec tylko tyle ze na Luznikach zapewne ich ograja jak Ajax w tamtym sezonie. A co do Slaska to w przypadku przejscia do grupy tez nie nalezy sie spodziewac wielu punktow a bonusu za awans do LE nie ma.

qali - 8 sierpnia 2011, 13:47:56 - *.100.foxnet.com.pl
"REALNA szansa na wskoczenie do 15nastki europejskiej jednocześnie jedno miejsce więcej w el.LM w następnym sezonie."
miejsca na nastepny sezon juz sa dawno rozdane...tegoroczny ranking obowiazywac bedzie w sezonie 13/14 do 2 miejsc w LM brakuje 6pkt czyli 24pkt meczowych przy zalozeniu ze Austria nic nie ugra ;) kluby polskie ugraly 18pkt meczowych z czego Lech 12,5pkt rok temu wiec tu samej straty jest 6pkt wiecej...szans wiec nie ma. Pierwsza szansa na 2 kluby w LM to dopiero sezon 14/15...

1908 - 8 sierpnia 2011, 23:42:47 - *.toya.net.pl
Możliwe że macie racje jednak nie zmienia to faktu że te 24 pkt meczowe są do ugrania nawet w przypadku dwóch zamiast trzech naszych drużyn w fazie grupowej, tylko teraz pytanie czy Legia i Śląsk podołają, powiem tak jeśli Śląsk nie przejdzie Rapidu to będzie to wtopa może nie na taką skale ale podobną jak Jaga z Irtyszem, na prawde w losowaniu mieli więcej szczęścia niż rozumu i jeśli teraz nie udowodnią na boisku swojej wyższości to po Jadze drugi będzie Śląsk, no i też nerwy Polaków a nie tylko Slązaków bo pkt do rankingu są punktami a tych nam potrzeba jak rybie woda, zobaczymy czy Wisła awansuje..
Swoją drogą nie wiem jak Broendby mogło dać sobie odebrać awans (kosztem Ried-sic!) prowadząc 4:0, kończąc na 4:2:/