15 maja 2012, 22:49:49 - qmichal
Klub Adama Matuszczyka awansował do Bundesligi

Fortuna Düsseldorf wywalczyła awans do Bundesligi. Klub Adama Matuszczyka zremisował u siebie 2-2 (1-1) z Herthą Berlin w rewanżowym meczu barażowym. W pierwszym spotkaniu Fortuna wygrała w Berlinie 2-1. Matuszczyk pojawił się na boisku w 77. minucie, kiedy zmienił Maximiliana Beistera.

15 maja 2012, 20:30 - Düsseldorf (Esprit Arena)
Fortuna Düsseldorf 1895 2-2 Hertha BSC Berlin
Maximilian Beister 1, Ranisav Jovanović 59 - Änis Ben-Hatira 22, Raffael 85

żółte kartki: Andreas Lambertz, Johannes van den Bergh - Ronny, Änis Ben-Hatira, Patrick Ebert, Andre Mijatović, Lewan Kobiaszwili.
czerwona kartka: Änis Ben-Hatira (54. minuta, Hertha, za drugą żółtą).

sędziował: Wolfgang Stark (Ergolding).
widzów: 51.000.

Matuszczyk przeszedł do Fortuny w styczniu. Został wypożyczony do końca obecnego sezonu z 1. FC Köln. W 2. Bundeslidze w barwach Fortuny rozegrał osiem spotkań i strzelił jedną bramkę.

ABC - 15 maja 2012, 22:50:40 - *.dynamic.chello.pl
Prawie jak w Bydgoszczy. :D

HutnikNH - 15 maja 2012, 22:52:21 - *.connected.pl
To były jakieś jaja co się działo. Być może gdyby nie wyrzucił Ben Hatiry z boiska Hertha nadal grałaby w Bundeslidze.

cobi(L) - 15 maja 2012, 22:56:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
wczesnie mecz przerwany na 7 min race na boisku prze z kibicow z berlina. a poniej okolo min 96 kibice wtargneli na boisko w ktorym wogole nie bylo gwizdka sedziego a pozostalo jeszcze 2 min. przerwa trala 20 min kibice opuscilie boisko a mecz wznowiono po 20 min i tral dodatkowe 2 min. niezle jaja

Smak - 15 maja 2012, 22:56:50 - *.piekary.net
oj działo się czasami jak w kabarecie
kiedy w 29min doliczonego czasu zagwizdał koniec to kibice mogli się zastanowić czy to na pewno koniec
dobrze, że Hertha nie odwalała i wyszli na boisko jak spaść to z honorem a nie walczyć przy zielonym stoliku

KSF - 15 maja 2012, 22:57:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Komentarz Kałużnego w TV to totalna porażka... Zero merytorycznych wypowiedzi, same bzdety i oklepane frazesy...

terry - 15 maja 2012, 22:57:41 - *.tktelekom.pl
A podobno tylko w Polsce są kibole bo na zachodzie sobie z nimi poradzono buhahahhahaaa.

stpaul - 15 maja 2012, 22:57:58 - *.hsd1.il.comcast.net
ONLY St Pauli - Freedom & Rebels

Kamil - 15 maja 2012, 22:58:49 - *.acn.waw.pl
KSF - Nie oglądałem po polsku, a Kałużny mówił znowu: "że, że że, że"?
Oczywiście zgadzam się, że komentator z niego żaden.

PB - 15 maja 2012, 23:01:53 - *.zvid.net
W Polsce donald zamknąłby połowę stadionów i wlepił tysiące dożywotnich zakazów.

hools - 15 maja 2012, 23:02:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dobre ultras pokazali, race, wjazdy na boisko nawet 2 razy, psiarnia na boisku. Takie mecze aż chce sie oglądać.

Mądry - 15 maja 2012, 23:03:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
BAŁAGAN !!!!
Matuszczyk pokazał że nie zasługuje na grę podczas euro.
Nie wykorzystał sytuacji na zdobycie gola a to że jest rezerwowym na zapleczu Bundesligi też o czymś świadczy.

odbanujcie - 15 maja 2012, 23:03:35 - *.anonymouse.org
Kaluzny najpierw sie rozgadywal, a pol minuty pozniej zaprzeczal tym slowom. Mati musi miec lepszych ekspertow za rok
Matuschyk spieprzył setke no i bedzie gral za rok w 2.bundeslidze,czyli tam gdzie jego miejsce. Jeżeli on ma grać na Euro to już wole Majewskiego

carling - 15 maja 2012, 23:05:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No i ultrasi są wszędzie tylko u nas robi się z tego problem ogólnonarodowy. W Niemczech tak tego nie nagłośnią a u nas już by pozamykali wszystkie stadiony. A jazda była niezła.

Kamil - 15 maja 2012, 23:07:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szkoda. Hertha miała nawet stronę po polsku

Pavvelinho - 15 maja 2012, 23:07:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kamil
Nie tylko ty. Jak słyszę Kałużnego i Saka oraz Burka to od razu przełączam na anglików. Fajnie że Fortuna wywalczyła awans bo była lepsza w tych barażach.
A w końcówce zapanował jeden wielki chaos.

loop - 15 maja 2012, 23:14:24 - *.dynamic.chello.pl
Wszedł i stracili bramkę. Nic nie pokazuje ten Matuschyk..

Rafał - 15 maja 2012, 23:18:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piszcie poprawie on się nazywa Matuschyk.

Mądry - 15 maja 2012, 23:20:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl
U nas po takim wtargnięciu rozgorzała by dyskusja jakich to mamy złych kibiców...i złe służby porządkowe.
W Niemczech nikt pewnie o tym nie wspomni.Bo tam WYNIK !!! jest ważny.
Oto cała różnica.

pablo86 - 15 maja 2012, 23:22:10 - *.xdsl.centertel.pl
dla mnie adam matuszczyk na euro to jedna wielka pomyłka!!!! Ostatni sezon do bani!!! A jest taki zdolny Bartosz Salomon wiecznie niedoceniany!!!

do Mądry - 16 maja 2012, 1:29:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
różnica jest taka, że w Polsce na boisko wtargnęłoby bydło szukające okazji do na.bania komuś lub urwania bramy, skopania kamerzysty (patrz finał PP w Bydgoszczy) a na zachodzie ludzie po prostu się bawią

fritz - 16 maja 2012, 9:34:09 - *.pools.arcor-ip.net
przy calym respekcie: niech nikt jeszcze nie gratuluje Fortunie awansu. po takich walach automatycznie melduja sie prawnicy. Hertha BSC definitywnie zlozy protest w DFB.
me serce bije wprawdzie dla Düsseldorfu ale czy ktos z Was wyszedl by po takiej "przerwie" z tysiacami freaków na murawie, by dograc 1:30 min ?!
a co by bylo, gdyby Hertha zdobyla w 97 minucie gola na 2:3?! masakra?...
Fortuna jeszcze nie jest w Bundeslidze!

Pavvelinho - 16 maja 2012, 12:18:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Fritz
Ale to idioci (kibole) z Herthy wrzucali raca na płytę boiska i kilkukrotnie przerywali mecz więc moim zdaniem do klub z Berlina na tych ekscesach najbardziej ucierpi a nie Fortuna Düsseldorf która jest w 1. Bundeslidze (wywalczyła awans sportowo a to że kilku idiotów z Berlina przerywało mecz to swoją drogą). Więc zwalanie winy na klub z Düsseldorf jest jak dla mnie nie poważne.

DENIS - 16 maja 2012, 14:27:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sporo się działo;) Gratulacje dla Fortuny

Mądry - 16 maja 2012, 15:14:04 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wiem....
Ale nie zmienia to faktu że niektóre gazety czy telewizje chętniej zajmują się chuligaństwem niż
najładniejszymi golami.
Mieszają wszystko ze wszystkim,poniżają polską piłkę.
A nawet piosenki nie oszczędzili.

Dror - 17 maja 2012, 12:26:59 - *.244.35.196
Ten marokin Hatira spuscil Herthe na dobra sprawe, lepiej zeby juz nie gral i bramki nie strzelil niz pozniej takie karate odstawial, jemu kibice BCS powinni podziekowac, pozatym poza-sportowo w Karlsruhe wiecej sie dzialo po meczu...

ss - 17 maja 2012, 16:58:16 - *.kielce.vectranet.pl