5 sierpnia 2012, 18:50:07 - slady
Legia wygrywa w grodzie piwa

Broniąca Pucharu Polski Legia Warszawa pewnie wygrała 4-0 (1-0) z beniaminkiem I ligi - Okocimskim KS-em Brzesko. W pierwszej połowie gola dla warszawian zdobył debiutujący Michał Kopczyński. W drugiej odsłonie dwa trafienia dołożył Michał Żyro oraz jedno Marek Saganowski.

Legia od początku spotkania posiadała wyraźną przewagę, jednak przez pierwsze minuty nie stwarzała okazji podbramkowych. Pierwsza groźniejsza sytuacja miała miejsce w 20. minucie, gdy Jakub Wawrzyniak wycofał piłkę z linii końcowej do Dominika Furmana, a pomocnik Legii oddał nieczysty strzał. Po chwili do dośrodkowania Jakuba Rzeźniczaka nie doszedł Marek Saganowski. Dwie minuty później goście mieli doskonałą okazję do zdobycia bramki. Saganowski zagrał prostopadłą piłkę, ale Michał Żyro nie zdołał wyprzedzić wychodzącego z bramki Dawida Mieczkowskiego. Przed końcem pierwszej połowy jeszcze raz Saganowski mógł zaskoczyć Mieczkowskiego, ale jego strzał głową po centrze Michała Kucharczyka okazał się minimalnie niecelny. Chwilę później legioniści znaleźli już drogę do siatki. Furman wycofał piłkę do debiutującego w Legii Michała Kopczyńskiego, a ten plasowanym uderzeniem tuż przy słupku uzyskał prowadzenie. W doliczonym czasie pierwszej połowy Furman strzelił precyzyjnie z rzutu wolnego, ale Mieczkowski interweniował skutecznie.

Tuż po przerwie Legia podwyższyła prowadzenie. Rajdem popisał się Michał Żyro, minął bramkarza i mimo asysty obrońcy niemal z linii końcowej boiska zdołał umieścić piłkę w opustoszałej bramce. Cztery minuty później Żyro popisał się idealnym dograniem z lewego skrzydła, a zamykający akcję Saganowski bez problemu wykończył ją strzałem do pustej bramki. W 63. minucie najlepszą okazję do zdobycia bramki mieli gospodarze. Tomasz Ogar ograł na prawej stronie Marko Šulera i pomknął na bramkę Wojciecha Skaby, ale po jego dośrodkowaniu Marcin Szałęga strzelił wysoko nad poprzeczką. W 72. minucie Wojciech Wojcieszyński wyszedł na czystą pozycję, ale czujnie w obronie zachował się Jakub Rzeźniczak i wybił piłkę na rzut rożny. Dziewięć minut później sytuację sam na sam miał Kucharczyk, ale Mieczkowski wyczuł jego intencje i sparował piłkę po strzale skrzydłowego Legii. Na trzy minuty przed końcem indywidualną akcją popisał się Żyro, minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

5 sierpnia 2012, 17:00 - Brzesko (stadion Okocimskiego KS)
Okocimski KS Brzesko 0-4 Legia Warszawa
Michał Kopczyński 43, Michał Żyro 54, 87, Marek Saganowski 58

Okocimski KS: 1. Dawid Mieczkowski - 22. Konrad Wieczorek, 32. Radosław Jacek, 25. Mateusz Urbański, 7. Przemysław Bella - 82. Marcin Szałęga, 6. Valentin Jeriomenko (71, 26. Tomasz Baliga), 11. Wojciech Wojcieszyński, 23. Robert Trznadel (59, 8. Piotr Darmochwał), 17. Iwan Łytwyniuk - 91. Łukasz Zaniewski (58, 9. Tomasz Ogar).

Legia: 84. Wojciech Skaba - 25. Jakub Rzeźniczak, 2. Artur Jędrzejczyk, 8. Marko Šuler, 14. Jakub Wawrzyniak - 18. Michał Kucharczyk, 22. Michał Kopczyński (49, 35. Daniel Łukasik), 21. Ivica Vrdoljak, 37. Dominik Furman, 33. Michał Żyro - 9. Marek Saganowski (63, 38. Bartosz Żurek).

żółte kartki: Wojcieszyński, Jacek, Jeriomenko, Baliga.

sędziował: Paweł Pskit (Łódź).
widzów: 1000.

1/8 finału Pucharu Polski odbędzie się 26 września.

ZWZ - 5 sierpnia 2012, 18:52:21 - *.dynamic.chello.pl
@Elo melo - pytaj, może przez to będziesz mądrzejszy.

maksio - 5 sierpnia 2012, 18:52:31 - *.114.87.109.triolan.net
brawo! Legia bojowo nastawiona. Ried niech się boi

kibic - 5 sierpnia 2012, 18:53:13 - *.174.49.47
Legia to jest potęga

Piciu - 5 sierpnia 2012, 18:53:56 - *.icpnet.pl
z tym Saganowskim dobry ruch Warszawiaków !

Elo melo - 5 sierpnia 2012, 18:55:03 - *.bielskobiala.vectranet.pl
@ZWZ. Sadze, ze od ciebie to bym sie za duzo nie dowiedzial

czarny - 5 sierpnia 2012, 18:55:35 - *.silesialan.eu
Świetny tytuł :D
Sagan dobrze jedzie !

kolo - 5 sierpnia 2012, 18:57:55 - *.is.net.pl
Okocimskiego w młynie 800 osób,po meczu Legia odmawia grilla na polanie za stadionem bo jak twierdzi nie miała dobrej ekipy na hools Piwoszy

PP - 5 sierpnia 2012, 19:04:20 - *.30.70.201.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Niech Legia zagra z Zawiszą. Wtedy okaże się czy są tacy dobrzy.

Relfer - 5 sierpnia 2012, 19:06:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
800 osob w mlynie? na meczu moglo byc 1000 osob, tam mlyn maximum mogl miec 80 osob, a i tak w to nie wierze. Szkoda wysokiej przegranej, szkoda ze do karnych nie doszlo.

mister - 5 sierpnia 2012, 19:13:47 - *.162.138.50
@Relfer. Akurat Skaba ma lepszego nosa do karnych, niż Kuciak. Ma to "coś", to się chyba nazywa wyczucie

nieciecza - 5 sierpnia 2012, 19:15:46 - *.dynamic.chello.pl
Okocim...

jerry - 5 sierpnia 2012, 19:18:29 - *.76.radiotel.com.pl
I na co im był ten PP, mogli odpuścić mecz z Bytomiem a dzisiaj w terminie rozgrywać I ligę, później się nazbiera meczy , a i kondycyjnie będą siadać piłkarze, bo już w dogrywce z Polonią Bytom piłkarze wyglądali tragicznie...

rsky - 5 sierpnia 2012, 19:19:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
brawo Kopa!
Fajnie, że wychowanek zdobywa gola, i to w debiucie. Cieszą też trafienia Żyry i skuteczność Sagana.
Zwyciestwo niezbyt dużym kosztem i nakładem sił, w odmłodzonym i w większośći rezerwowym składzie, odpoczynek dla Ljuboi, Astiza, Kuciaka, Koseckiego, Radovicia, Gola i Żewłakowa - o to chodzi.

eLka - 5 sierpnia 2012, 19:35:16 - *.dynamic.chello.pl
Dlaczego tak Legia nie zagrała z Austriakami...?!

Bytom - 5 sierpnia 2012, 19:40:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ elo melo To podobno wrocławianie mieli kompleksy?

mar - 5 sierpnia 2012, 19:41:24 - *.net.brewet.pl
szkoda, że tacy mądrzy nie byli parę dni temu w Austrii...

abcd - 5 sierpnia 2012, 19:41:40 - *.unitymediagroup.de
Vrdoljak po kontuzji? czy taki słaby, że w na LE w ogóle się nie łapał?

MT - 5 sierpnia 2012, 19:41:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do kolo: Ale szybko wróciłeś z meczu pewnie ty jako pierwszy biegiem uciekłeś do domu bojąc się że cię Legia weźmie na ruszt.

Batiar - 5 sierpnia 2012, 19:44:04 - *.82.nat.itkm.ru
Ale podoba mi bardzo te rymy w nazwach artykułów! To zabawnie )

rsky - 5 sierpnia 2012, 19:50:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do abcd: Vrdoljak był kontuzjowany, poza tym na jego pozycję ma coraz silniejszą konkurencję ze strony Łukasika, Furmana czy Kopczyńskiego.

Perkis - 5 sierpnia 2012, 19:51:52 - *.68.91.205.mielec91.tnp.pl
Mecz zawalił OKS- owi bramkarz Mieczkowski. Puścił pierwszą szmate, i nie popisał się przy 2 następnych interwencjach. Totalny błąd trenera! Mecz mógł się potoczyć inaczej! Wystawił słabego golkipera.

Kazik - 5 sierpnia 2012, 19:55:30 - *.039-2-64736c16.cust.bredbandsbolaget.se
gral drugi sklad OKSu, pierwszy by Legie zmasakrowal

@ kolo - 5 sierpnia 2012, 19:57:15 - *.adsl.inetia.pl
Ej, bajkopisarz, Legia w ogóle nie miała ekipy bo mamy zakaz na Puchar Polski

ara - 5 sierpnia 2012, 20:01:17 - *.opera-mini.net (*.133.191.219)
a jak tam LE?

3 - 5 sierpnia 2012, 20:09:55 - *.aster.pl
no oczywiscie, ze wina trzeba obarczyc bramkarza, bo gdyby nie bledy bkamkarza to okocimkis zwyciezylby roznica kilku goli.

Wojo - 5 sierpnia 2012, 21:05:32 - *.68.92.46.mielec92.tnp.pl
Ktoś kto pisze ze Mieczkowski zawalił mecz Okocimskiemu chyba nie był na tym meczu...:/ praktycznie przy żadnej bramce nie miał nic do powiedzienia!
A co do meczu to całe spotkanie pod kontrola mieli legioniści.. Różnica co najmniej 2 klas miedzy tymi zespołami!
Dla OKS-u brawa za ambicje i wole walki.
Tylko OKS!

do kolo - 5 sierpnia 2012, 21:11:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kolego z Unii Tarnów boli Cię ten Okocimski Wpisujesz głupoty i myślisz, że jesteś dobry wariat, wystarczy że wy dobrze grillujecie hahah. Leczysz tu kompleksy wypisując głupoty ??
skąd wiem że jesteś frajerem z mościc przybij piątkę z gościem który został z Brzeska pogoniony za ciągoty w kierunku ochrony
wujek google wie wszystko wystarczy ip wrzucić i wyskakuje twoje ip z podpisem
redelen UT - 4 sierpnia 2012, 19:56:36 - static-216-128.is.net.pl
Brawo Unia,świetny mecz ale gdyby Wisła wykorzystala sytuacje to wygralaby ten mecz Teraz jedziemy po 3 punkty na Resovie !

pimpek - 5 sierpnia 2012, 21:23:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
legia ried 2 0
lub 3 1

OKS - 5 sierpnia 2012, 21:24:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Widać że przyjechała do nas drużyna, która nie popełnia błędów. Pokazali, że naszej młodzieży trochę brakuje chociaż w pierwszej połowie walczyli. Mieczkowski nie miał swojego dnia, a obrona parę razy dała ciała.

DENIS - 5 sierpnia 2012, 21:39:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piwo się nie polało

kibic - 5 sierpnia 2012, 21:48:57 - *.adsl.inetia.pl
nie możliwe Brzesko przegrało? hahaha okocimski wasze miejsce jest w 4 lidze z waszym poziomem frekwencji dorównujecie KS Gnojnik nie ośmieszajcie się i całej 1 ligi!

ls - 5 sierpnia 2012, 21:51:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
okocimski to będzie taka drużynka, której nikt nie będzie traktował poważnie. Śledziłem relację na legionisci com i tam czesto nabijano się z 'mlynka' oksu

hd - 5 sierpnia 2012, 22:09:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
prawda jest taka ze oks doszedl tak daleko fuksem najpierw wygral z PUSZCZĄ ktura byla malo skuteczna a puzniej tesz w karnych wygral z POLONIA jak nie lubie Legi to jestem zadowolony ze pokazala im miejsce w szeregu czyli tak jak wynik 4 liga a co do mlyna oks-u kumpel byl na meczu to śmiech na sali

Cwel - 5 sierpnia 2012, 22:46:41 - *.dynamic.chello.pl
Niezły mecz legi ,okocimski zagrał słaby mecz i pszegrał trener na nas bardzo nakrzyczal po meczu trudno morze nastepnym razem bedzie lepiej

OKSOKSOKSO - 5 sierpnia 2012, 22:56:43 - *.115.248.167.wireless.dyn.drei.com
do "hd" Zobacz jakie robisz błędy ty matole!!! Który przez u .Nie pisz lepiej nic bo twój poziom jesli chodzi o ortografie i wiedze o futbolu nie przekracza 0. A i pewnie jestes matole za Lechem.

@elo melo - 6 sierpnia 2012, 5:35:28 - *.plk.prest.pl
Nie ma takiego klubu jak KP Polkowice, nawet KS, jest tylko Górnik Polkowice! Mało brakowało a pocisnąłby tych "miszczuf" Polski.

redelen UT - 6 sierpnia 2012, 8:31:51 - *.is.net.pl
po pierwsze nie jestem z moscic (L)amusie

kibic - 6 sierpnia 2012, 8:33:06 - *.adsl.inetia.pl
do piwosze nie bądź śmieszny że było was 120 w młynie chyba z dziadkami dziećmi i kobietami ośmieszacie się na całej Lini haha

do redelen - 6 sierpnia 2012, 8:46:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
redelen UT haha no proszę Cię chuliganie z Mościc. A skąd jest niby klubik na który chodzisz ?? Z Tarnowa buaha. Sandecja oczywiście musiała dorzucić swoje 3 grosze My się nie pchaliśmy do 1 ligi. Nie martw się spadniemy razem do 2 ligi i dalej będzie źle :P bo w jednej lidze będziemy. Pozdrów starą gwardię od siebie tylko niech się zatrzymują później bo wstyd że przed Gnojnikiem uciekacie.

kibic - 6 sierpnia 2012, 9:06:37 - *.adsl.inetia.pl
po twoich wypocinach widać że jesteś rasowym napinaczem z brzeska który zapewne na mecze nie chodzi tylko przed kompem się zabawia jesteś nikim chłopcze w okularach z trądzikiem na czole popatrz do lusterka hulsie oks-u!!!!

malaroo - 6 sierpnia 2012, 9:56:16 - *.static.system77.pl
niech okocimski wraca skad przyszedl II liga czeka , w lidze bedzie bronil sie przed spadkiem w takim skladzie to na pewno duzo ugra

do kibic - 6 sierpnia 2012, 10:23:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
kolego jak myślisz skąd wiem o starej gwardii skoro nigdzie nie pisze o tym chodzę spokojnie kibicu Sandecji na mecze, nie musisz się martwić i nie mierz mnie swoją miarą. to nie ja się spinam z jakimiś gnojnikami Wiśniczami itp
malaroo spokojnie. dłużej Okocimski będzie zapisywał się małymi sukcesami na kartach historii naszego regionu niż twoja Nieciecza będzie gdziekolwiek grała. Dobrze że kibice Hutnika pokazali charakter i nie przyjęli warunków waszego darczyńcy warunków bo dziś jeździłbyś na Hutę

do wszystk - 6 sierpnia 2012, 11:15:04 - *.mmpnet214.tnp.pl
Młyn śmieszny, 80 osób z czego śpiewała może połowa i to większość dzieciaków po 15-16 lat. Od czasu do czasu można było usłyszeć bluzgi na Wisełkę więc wolałem opuścić miejsce zwane "młynem".

Slavo - 6 sierpnia 2012, 11:56:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Meczu nie widziałem,więc tylko brawo Legia.
Mam zdjęcie przy znaku drogowym Okocim,ładne miasteczko.Kibic Legii.

kibic - 6 sierpnia 2012, 12:45:40 - *.adsl.inetia.pl
spinasz się hulsie internetowy zobaczymy ilu waszych kibiców oks-u przyjedzie do Niecieczy Stróż a nie mówiąc już o Cracovi i Sandecji zacznijcie już jeździć do Gnojników WIśniczów czy jakiś Kobyle i szukac ludzi żeby z wami jechali na wyjazd może uzbiera się was 35 osób

Okocimski - 6 sierpnia 2012, 12:46:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jeżeli coś takiego miało miejsce trzeba było stanąć w obronie Wisły. A teraz tchórzu zamilcz i siedź cicho miałeś okazję bronić honoru Wisły a wolałeś uciekać. Takich kibiców Wiśle nie potrzeba. Już widzę jak chłopaki dla których Reymonta to drugi dom pozwalają bluzgać na Wisłę.

axe; - 6 sierpnia 2012, 13:35:17 - *.belchatow.vectranet.pl
to sa kpiny legia dzisiaj wygra z zespolem co pol roku temu gral w 2 lidze a jutro dostanie 3 od przeceitnego zespolu z jakiejs ligi austrijackiej heheh pozdro cieniasy

do elo mel - 6 sierpnia 2012, 18:57:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
naucz się pisać nazwy drużyn to pogadamy

Golbi - 6 sierpnia 2012, 20:19:17 - *.czeladz.vectranet.pl
Rozbraja mnie jak ktos psize o odpoczynku w 4 meczu tak nnaprawde o punkty. Piłakrze maja za chwile grac mecz w Pucharach i potrzebuja ogrania. W Austrii juz po 3 kolejkach sa

do kibic - 6 sierpnia 2012, 22:52:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kolego z Sandecji zamilcz może pobijcie się znowu między sobą Jedziesz nazwami miejscowości z okolicy której wywodzi się najbardziej wirtualny fc Cracovii twierdzą, że są a nikt ich nie widział

WalkaPB - 6 sierpnia 2012, 23:46:56 - *.dynamic.chello.pl
a gdzie kozioł ?

lol - 7 sierpnia 2012, 9:17:38 - *.adsl.inetia.pl
Okocimski już zapomniał jak dostawał łomot pod kasami Sandecji kilka lat temu? a może zapomniał jak po Stróżach na widok Sandecji palił wrota aż do Zakliczyna gdzie dopiero przy milicji pokazali swoją odwage!! nawet u siebie jesteście mega hoolsy gdy Sandecja przyjechała to goniła was po osiedlach czy pod stadionem i gdzie wtedy byliście kozaczki? zapomnieliście? wtedy pojawiacie się jak przeciwnika jest 5 a was 40 hahaha

kazik - 7 sierpnia 2012, 15:48:51 - *.231.194.230
Kozioł broni w Zagłębiu,co do wpisu Kazika jaką ekstraklase i jaki awans człowieku,z tym składem to środek 2 ligi maks.

lol2! - 7 sierpnia 2012, 20:57:38 - *.68.95.124.mielec95.tnp.pl
notorycznie kasowanie postu o tym jak to sandecja palila nie jedno krotnie wrotki jest sposobem na to zeby pokazac ze to niby ona jest wielka?;]
.
zycie i tak zawsze pokaze jak jest naprawde, i mimo ze Brzesko jest male to jeszcze nie raz Was zaskoczy, tylko dajcie sie zatrzymac;>
i uwazajcie na innych ludzi rzucajac sie do panicznej ucieczki bo robicie zagrozenie rowniez a moze przede wszystkim innym takim postepowaniem

Postronny - 8 sierpnia 2012, 12:45:11 - *.cheeloo.pl
W Brzesku od 20 lat stadion i wokół niego tak samo. Nawet ta sama buda od kiełbasek, tylko facet je robiący z wiadomych względów (nie od dymu :-) przysiwiał. Gdy pobliskie Jadowniki grały z Widzewem, to na meczu było 10X więcej ludzi!!!

haha - 9 sierpnia 2012, 11:17:12 - *.saint-gobain.com