19 czerwca 2013, 17:43:31 - MichalMKS
Olimpia Elbląg ukarana walkowerem za mecz z Pelikanem

Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN postanowiła zweryfikować wynik meczu 34. kolejki drugiej ligi grupy wschodniej pomiędzy drużynami Pelikana Łowicz i Olimpii Elbląg jako walkower 0-3 na niekorzyść drużyny gości.

W 71. minucie meczu w drużynie Olimpia Elbląg dokonano czwartej w kolejności zmiany zawodników, polegającej na wymianie uczestniczącego dotychczas w zawodach Piotra Skokowskiego na Kamila Piotrowskiego, podczas gdy żaden z ww. zawodników nie posiada statusu zawodnika młodzieżowego.

Tym samym doszło do naruszenia par. 8 Regulaminu Rozgrywek stanowiącym, iż drużyny biorące udział w rozgrywkach o mistrzostwo drugiej ligi uprawnione są do wymiany czterech zawodników przez cały okres trwania gry, przy czym czwarta w kolejności zmiana dopuszcza wyłącznie zmianę zawodnika młodzieżowego na zawodnika młodzieżowego.
- informuje PZPN.

Decyzja o walkowerze jest najprawdopodobniej wynikiem błędu w protokole meczowym, ponieważ jak wynika z relacji (w tym relacji "na żywo") dotyczących tego spotkania, zmiany były przeprowadzone zgodnie z regulaminem, a wspomniana zmiana została przeprowadzona jako trzecia, a nie jako czwarta. Według relacji prasowych zmiana Piotrowskiego została zgłoszona i przeprowadzona około dziesięć minut wcześniej, niż to zostało zapisane w protokole sędziowskim.

źródło: własne / PZPN

Ralf - 19 czerwca 2013, 18:02:36 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
No i jest teraz bałagan, bo w takim razie zmienia się układ tabeli i Pelikan powinien być w Ekstraklasie. Co teraz, Panie Boniek?

heh - 19 czerwca 2013, 18:16:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ralf - Puszcza ma 5pkt przewagi nad Pelikanem, więc raczej nic to nie zmienia

KSG - 19 czerwca 2013, 18:18:35 - *.tktelekom.pl
Poza tym Pelikan i tak wygrał z Olimpią, więc zmienia to tylko bilans bramkowy. No i jeśli już to w 1 lidze, a nie w Ekstraklasie.

alt - 19 czerwca 2013, 18:51:47 - *.opera-mini.net (*.67.136.154)
no to sedzia techniczny lub kierownik druzyny dali ciala

Stey - 19 czerwca 2013, 19:04:16 - *.sm-rozstaje.pl
dziwna sytuacja :D

lkl - 19 czerwca 2013, 19:20:30 - *.radom.vectranet.pl
czyli Radomiak oczko wyzej,,,ok

Ralf - 19 czerwca 2013, 19:30:29 - *.tarnowskiegory.vectranet.pl
Jest bałagan! Platini ratuj Pelikana! Boniek do dymisji!

And - 19 czerwca 2013, 19:43:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zmiana wyniku oznaczałaby tylko odjęcie dwóch zdobytych bramek Olimpii (i dwóch straconych Pelikanowi) co nie ma wpływu na tabelę.
Ale ktoś namieszał. Sędzia główny lub techniczny odnotowali sobie to co chcieli odnotować. Bo jeśli wejdziecie na wynik z meczu na 90 minut to zmiana Piotra Skokowskiego na Kamila Piotrowskiego w relacji odnotowana jest jako 3 zmiana w Olimpii w 64 minucie, a 4 zmiana dokonana w 69 minucie jest zmiana Rafała Pietrewicza na Rafała Lisieckiego.

Ralf - 19 czerwca 2013, 20:38:09 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
No to szkoda. Miło byłoby, gdyby były dwie drużyny z Łodzi w Ekstraklasie. A skoro odpadł po tym sezonie ŁKS, to mielibyśmy Widzew Łódź i Pelikan Łódź. No ale trudno. Może za rok.

EwaZTczewa - 19 czerwca 2013, 21:11:22 - *.dynamic.gprs.plus.pl
To za co ten walkower? Za błąd sędziów? Kto pisał protokół?

chagie - 20 czerwca 2013, 21:18:19 - *.play-internet.pl