23 sierpnia 2014, 19:49:31 - jedrasf
Górnik z Madejem rywali leje

W drugim sobotnim meczu 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Górnik Zabrze wygrał na własnym stadionie z Górnikiem Łęczna 2-0 (0-0). Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Łukasz Madej. Po tej wygranej gospodarze znaleźli się na czele tabeli T-Mobile Ekstraklasy.

W 5. minucie pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze. Łukasz Madej ograł na prawej stronie boiska Marcina Kalkowskiego, dograł piłkę na środek pola karnego do zostawionego bez opieki Róberta Ježa, ale uderzenie głową Słowaka było niecelne. Kilka minut później Grzegorz Bonin na środku boiska przejął podanie od Łukasza Mierzejewskiego, wpadł w pole karne, lecz został zablokowany przez Adama Dancha. Okres gry toczonej głównie w środku boiska przerwał w 26. minucie Roman Gergel, oddając strzał zza pola karnego, jednak uderzył zbyt lekko i piłkę pewnie złapał Silvio Rodić. Kilka chwil później do wybitej przez Macieja Szmatiuka piłki dopadł przed polem karnym Jež. Pomocnik gospodarzy strzelił mocno lewą nogą, ale nie trafił w bramkę. Piłkarze z Zabrza niedługo potem stworzyli kolejną dogodną okazję do zdobycia gola. Gergel z prawej strony zagrał w pole karne, Mateusz Zachara wyprzedził Tomislava Božicia i strzelił po ziemi. Uderzenie na rzut rożny sparował jednak Rodić. W odpowiedzi niecelnie z dystansu strzelał Tomasz Nowak. W 40. minucie gry na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Bonin. Silny strzał niepewnie odbił Pāvels Šteinbors. Dwie minuty później, po rzucie rożnym w zamieszaniu podbramkowym blisko zdobycia gola był Kalkowski. Odbita od głowy obrońcy Górnika Łęczna futbolówka przeleciała jednak nad poprzeczką.

Dwie minuty po zmianie stron Nowak znakomicie zagrał do Bonina. Pomocnik gości jednak źle podał do Fedora Černycha i piłkę wybił Danch. W odpowiedzi znów z dystansu uderzał Gergel, lecz piłkę na raty złapał Rodić. Chwilę później Górnik Zabrze objął prowadzenie. Z lewej strony boiska piłkę miał Zachara, odegrał do wbiegającego w pole karne Madeja, a ten strzelił w dalszy róg bramki. Futbolówka przeszła po rękach źle interweniującego Rodicia i wpadła do siatki. W 67. minucie było już 2-0. Zachara po raz kolejny świetnie podał do Madeja, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewnym strzałem podwyższył wynik. W odpowiedzi zza pola karnego strzelał Bonin, ale piłka po interwencji Pāvelsa Šteinborsa wyszła na rzut rożny. Dwie minuty przed końcem spotkania po raz kolejny dobrym strzałem popisał się Bonin, jednak znów futbolówkę odbił na róg Šteinbors.

23 sierpnia 2014, 18:00 - Zabrze (Stadion im. Ernesta Pohla)
Górnik Zabrze 2-0 Górnik Łęczna
Łukasz Madej 54, 67

Górnik Z.: 1. Pāvels Šteinbors - 17. Dominik Sadzawicki, 26. Adam Danch, 22. Seweryn Gancarczyk - 11. Roman Gergel, 25. Dzikamai Gwaze, 6. Radosław Sobolewski, 18. Łukasz Madej (69, 9. Dawid Plizga), 81. Róbert Jež (90, 89. Wojciech Łuczak), 4. Rafał Kosznik (81, 13. Maciej Mańka) - 20. Mateusz Zachara.

Górnik Ł.: 1. Silvio Rodić - 22. Łukasz Mierzejewski, 24. Tomislav Božić, 23. Maciej Szmatiuk, 25. Marcin Kalkowski - 15. Grzegorz Bonin, 20. Lukáš Bielák, 18. Przemysław Kaźmierczak, 7. Tomasz Nowak (76, 14. Shpëtim Hasani), 2. Patrik Mráz (72, 19. Miroslav Božok) - 11. Fedor Černych (81, 9. Sebastian Szałachowski).

żółte kartki: Sadzawicki - Mierzejewski, Kalkowski, Božić.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 3000.

ewr - 23 sierpnia 2014, 19:50:46 - *.static.chello.pl
zdobeda w tej rundzie 35pkt a na wiosne znowu wciry cala runde...

bartec de - 23 sierpnia 2014, 19:52:40 - *.grakom.pl
brawo.
szkoda ze PZPN nie pozwala normalnym trenerom, tym nie z UKŁADU normalnie trenować, tylko muszą oglądać mecze z trybun. ale dobrze jest!
GÓRNIK LIDEREM

daad - 23 sierpnia 2014, 19:53:11 - *.226.38.41.elgrom.eu.org
@ewr
Wiadome ze Górnik Zabrze nie gra o puchary, liczy sie tylko czolowa ósemka, którą zagwarantuje sobie Górnik już na jesien

Mudjonengu - 23 sierpnia 2014, 19:54:00 - *.com
Tytuły(rymowanki)artykułów w stylu dzieci neo z 5-tej klasy podstawówki.

haha - 23 sierpnia 2014, 20:00:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Niebieski - no przecież to oczywiste.. będzie jak co sezon.. od pewnego momentu ciągle w dół tabeli

nogats - 23 sierpnia 2014, 20:00:13 - *.ab-websites.com
Bardzo dobrze, że górnik wygrał. Tym samym wyprzedził wisłę. No i gitara.

deska - 23 sierpnia 2014, 20:00:14 - *.free.aero2.net.pl
GORNIK mistrzem Polski !

lorek - 23 sierpnia 2014, 20:03:32 - *.dynamic.chello.pl
Zobaczymy bedzie stadion i sponsor i na majstra albo przynajmniej puchary są nasze !!!!!!!!!!!

GruchA - 23 sierpnia 2014, 20:06:49 - *.29.72.92
@niebieski za cienki to jest klubik ze skansenu na C6 na ligę europy. \G/ÒrNIK LIDErEM :-)

Na pohybel - 23 sierpnia 2014, 20:07:05 - *.centertel.pl
Niepokonany lider w Zabrzu. Bramki 12-2. Brawo!

hanys11 - 23 sierpnia 2014, 20:08:26 - *.via.zamek.net.pl
czymu niy groł ałgustyn ?

pro9 - 23 sierpnia 2014, 20:09:10 - *.dip0.t-ipconnect.de
juz sie boje powolan typu Madej Danch Kosznik Zachara wiem wiem grajo dobrze w lidze ale to tylko kiepska liga

RAD - 23 sierpnia 2014, 20:10:46 - *.ip.skylogicnet.com
DO ZNAWCÓW
JAKIE są rekordowe serie ligowych zwycięstw w meczach wyjazdowych?
tak od 7 w górę?
jak GÓRNIK, Ruch?
JA szukałem w różnych miejscach i znalazłem tylko takie serie ale nie wiem czy prawdziwe dane:
Lech chyba - 10 z rzedu 12/13
Widzew - 9 zwycięstw z rzędu na wyjeździe(Smuda?)
29.04.97 - 30.08.97
Wisła – seria zwycięst w meczach ligowych na wyj? (Smuda?)
9 - 13.09.98 – 30.04.99
i Wisła 3razy po 7
Legia teraz 8

budrys - 23 sierpnia 2014, 20:13:51 - *.10.80.134
trochę za wcześnie, by odtrąbić reinkarnację Górnika z czasów Lubańskiego,Gorgonia,Anczoka czy Szołtysika.Daleko jeszcze do Górnika z Iwanem,Pałaszem,Matysikiem czy Majką w składzie.Ale jest zalążek drużyny, która może grać w pucharach.Dziś kolejny krok,gratuluję...

79 - 23 sierpnia 2014, 20:15:33 - *.static.ip.netia.com.pl
SEREK do bramki!

hary - 23 sierpnia 2014, 20:19:18 - *.icpnet.pl
Górnikł Łęczna po gdodzinie gry obrona nie myśli tak bło z Legią i teraz -trzymak kciuki za Łęczną z grodu miata targowego

Rafał - 23 sierpnia 2014, 20:20:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Górnik mistrzem.

??? - 23 sierpnia 2014, 20:27:38 - *.lublin.mm.pl
Ile jeszcze bedziemy ogladac wklejonego w bramke Rodica!!!Pierwsza bramka ewidentny blad!Prusak do bramki z Pogonia!

Cracovia
7 zwycięstw z rzędu na wyjeździe (MP ale ligi jeszcze nie bylo)
7- 25.09.1921 – 13.08.1922
Wisła
seria zwycięst na wyj w meczach ligowych (Smuda)

Alien - 23 sierpnia 2014, 21:01:48 - *.static.ziggozakelijk.nl
Zycze sobie i Gornikowi 15-tej gwiazdki ! Jest ku temu niepowtarzalna okazja!

ksg - 23 sierpnia 2014, 21:09:10 - *.dynamic.chello.pl
brawo ......super .DYREKTOR..który wraz z treneem DANKOWSKIM wykonują wzorową robotę ..więcej TAKICH DYREKTORÓW W POLSKIEJ PIŁCE ZAMIAST SZROTU EUROPEJSKIEGO za który trzeba zapłacić dużą kasę

Kibic - 23 sierpnia 2014, 21:11:49 - *.dynamic.chello.pl
Ile jeszcze będziemy tolerować bramkarza który nie umie złapać piłki.Czy naczelny trener tego nie widzi? Znowu zaczynają się układziki? Te 2 bramki to jego zasługa /ja już bym lepiej wybił piłke/ Liczy się cła drużyna a niesolidny bramkarz za plecami to murowana przegrana.

RAD - 23 sierpnia 2014, 21:14:47 - *.ip.skylogicnet.com
śLĄSK niby na wyjeżdzie w lidze 1 raz po 4 wygrane: KTO umie niech pomoże to ogarnąć, zweryfikować, znaleźć inne serie, coby taki np. top10 zrobić

RAD - 23 sierpnia 2014, 21:35:42 - *.ip.skylogicnet.com
Serie wycięstw z rzędu na wyjeździe w lidze (podsumowane co znalezione w necie)
10 - Lech - sezon 12/13
9 lub 10 – Wisła ??98-30.04.99
9 - Widzew - (Smuda?) 29.04.97 – 30.08.97
7- Legia - teraz
7- Cracovia 25.09.1921 – 13.08.1922 (MP ale ligi jeszcze nie bylo wiec nie zaliczam)
7- Wisła 03 sie 30 26 kwi 31
6- Wisła 28 lis 48 26 cze 49
6- Legia 1931-1932
6- Górnik Zabrze 07.09.1957 - 30.03.1958
6- Górnik Zabrze 29.05.1966 – 21.09.1966
(napewno są jeszce inne 6 i więcej, innych klubów)

LLE - 23 sierpnia 2014, 21:37:48 - *.ennet.pl
Szatałow przkombinował,dlaczego nie zagrał zawodnikami z wygranego meczu z Zawiszą.Mraz w pomocy,Bozok na ławie to jakieś głupie eksperymenty.Nowak musi odpocząć,najgorszy jego mecz od kilku lat.Rodić śpi w bramce.Jurij pobudka weź się chłopie do roboty.

mati91KSG - 23 sierpnia 2014, 21:44:52 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Górnik! Kolejne zwycięstwo i w dodatku na zero z tyłu. Wygrana jak najbardziej zasłużona, przy odrobinie większego szczęścia mogło być wyżej bo były sytuacje zwłaszcza w 1 połowie. Ciekawe czy to rzeczywiście był ostatni mecz Zachary.

SK1964 - 23 sierpnia 2014, 21:53:18 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Górnik, GieKSa z Wami!

Yeti - 23 sierpnia 2014, 21:53:54 - *.144.218.207
Znowu rymy w tytule. Kto uklada te zalosne naglowki ?????????

tratatata - 23 sierpnia 2014, 22:08:57 - *.57.146.47.internetia.net.pl
krociotko 12-2 mowi za siebie.Nie ma tu przypadku...Gornik gra dobra pilke.Jesli Lech utrzyma swoje a Legia zagra w lidze europy jest szansa na pudlo a moze i nawet......Poki co gratulacje dla trenerow Gornika i Wisly.Dobra robota z malymi budzetami mowi wszystko.W tej lidze jest dwoch trzech dobrych trenerow...reszta to beton ktory na cale szczescie sie kruszy.

Gliwice - 23 sierpnia 2014, 23:07:35 - *.proxnet.pl
W tej kolejce Górnik Zabrze to jedyna drużyna, która wygrała jako gospodarz. Gratulacje!
Gliwice zawsze wierne Górnikowi!

^^^ - 23 sierpnia 2014, 23:08:01 - *.bielskobiala.vectranet.pl
i gitarrrrrrra Górnik na mistrza !

anonim - 23 sierpnia 2014, 23:48:53 - *.skarzysko.vectranet.pl
te rymowanki w tytułach zaczynają być żenujące...

Vespillo - 24 sierpnia 2014, 0:23:46 - *.231.81.184
Górnicy, dość odpuszczania meczy na wiosnę ! W drodze po 15 Majstra ;)

Batiar - 24 sierpnia 2014, 10:45:53 - *.itkm.ru
Jak byłoby smutne żyć bez rymów od 90minut.pl! :-)

Marek (vip - 24 sierpnia 2014, 11:31:49 - *.182.198.150.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Za co ban jesli ostatnio nic nie pisałem , a ostatni mój komentarz to gratulacje za wygraną Górnika z Jagiellonią
Moze byście pisali na maila za co banujecie

elvis - 24 sierpnia 2014, 11:35:28 - *.160.125.46
dobrze Górnik gonić legię

hary - 24 sierpnia 2014, 11:39:56 - *.icpnet.pl
Górnicy z Łecznej -mecz trwa 90 minut a wy do 65 minuty gracie dobrze a pózniej tracicie głowy czy tracicie szybko siły .2 Pierwsza bramka bramkarza Radicza choć wcześniej wyciągnoł główke.Pogrązony w smutku kibic z Poznania

Szczecin - 24 sierpnia 2014, 11:43:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Górnik. Życzę wygrania ligi. Oczywyście jeśli Pogoń jej nie wygra. A najlepiej niech wygra ktokolwiek byle nie legia i nie wisła. Tylkooo Poogooń lalala

M. - 24 sierpnia 2014, 12:41:02 - *.dab.02.net (*.145.64.45)
Kibice z Łęcznej - nie narzekajcie tak, bo jak ma beniaminka i tak nieźle gracie. Pamiętajcie, że grliście z liderem i przyszłym Mistrzem Polski. Kibice Ruchu - wsadźcie sobie wasze wizjonerskie komentarze tam gdzie kura ma jajko i zanim znów skrytykujecie Górnika, uświadomcie sobie, że was nawet w Ekstraklasie być nie powinno, bo spadliście z ligi 2 latat temu. Taki z was wielki klub.

Biskupice - 24 sierpnia 2014, 13:58:51 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Górnicy!

oddajcie k - 24 sierpnia 2014, 14:07:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
40 mln długów!
7 miesięcy nie płacą zawodnikom.
Mit wielkiego górnika zabrze minoł 40 lat temu!

threeco - 24 sierpnia 2014, 15:16:09 - *.dynamic.chello.pl
Madej jak mało kto w ekstraklasie ma doświadczenie w laniu...

threeco - 24 sierpnia 2014, 15:17:21 - *.dynamic.chello.pl
Co na to żona?

LU - 24 sierpnia 2014, 18:49:11 - *.nplay.net.pl
Szatałow jakby mógł ,to by jeszcze trzech obrońców wstawił za Nowaka , Bonina i Czernycha , a wciskałby , że gra trzema w obronie PS. chyba czas na debiut Serka

wielki.szu - 24 sierpnia 2014, 18:56:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Prusak z Pogonią za Dmoszyńskiego łapał za nogi Moskalewicza w polu karnym Socha do bramki na Pogoń!

maciek - 24 sierpnia 2014, 20:25:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ruch też ma 40 mln długu, Wisła ponad 100 mln długu...

Zdzich - 24 sierpnia 2014, 22:42:31 - *.adsl.inetia.pl
Szanowna Redakcjo ostatnio specjalizujecie się w rymowankach, powiedzmy szczerze, miernej jakości. Darujcie sobie to wierszoklectwo, bo nie przystoi to tak szanowanemu portalowi.

eksprtkslp - 25 sierpnia 2014, 8:14:17 - *.182.36.9
G. Zabrze to papierowy tygrys, mogą dziękować Rodiciowi za podarowanie bramki na 1-0, cała drugą połowę przyglądali się jak Łęczna prowadzi grę, nie wiem czym się tu podniecać, to kwestia czasu kiedy zaczną się zbieranie batów od kogo popadnie.
Łęczna dziwne ustawienie i dziurawe ręce bramkarza, ten typ mózgu nie używa, Szmatiuk spał przy obu bramkach-asystował, nie można interweniować w obronie nie wykonując ataku na piłkę - porażka na własne życzenie.

Rydułtowy - 25 sierpnia 2014, 11:36:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Rydułtowy pozdrawiają Górnika Zabrze. Całe Rydułtowy kibicują Górnikowi Zabrze. Pozdrowienia z Urzędu Miasta Rydułtowy, a w szczególności od Pana Sekretarza Jędrośki, zapalonego kibica Górnika Zabrze.

jokemaker - 25 sierpnia 2014, 22:56:41 - *.156.225.91.bielskobiala.net.pl
List otwarty do pana Stefana.
Panie Stefanie, Górnika prowadzi trener. Moja definicja trenera piłkarskiego : "człowiek posiadający głęboką wiedzę o piłce nożnej, potrafiący z sukcesem przekazać ją zawodnikom Trener wybitny potrafi z przeciętnych piłkarzy w biednym klubie sklecić drużynę"
Piszę to, żeby pan się poprzyglądał obecnej grze Górnika i poprosił i trochę nauki p.Roberta, bo gdyby posiadł Pan 1 % jego wiedzy jakimś cudem to stałby się pan trenerem/fachowcem o 200% lepszym niż obecnie. Fakt dalej beznadziejnym (bo jednak 1 % to niewiele) - ale u Pana zawsze byłby to jakiś postęp prawda???? Przecież jeszcze nie tak dawno prowadził pan całkiem zamożną Cracovię, w której miał pan komfort, o którym p. Robert marzyc nie może - pamięta ktoś wyniki???? Zdobył pan kiedys 14 pkt w 6 meczach?????

anon - 27 sierpnia 2014, 19:28:35 - *.dynamic.chello.pl