28 listopada 2014, 22:21:38 - piter
Bez bramek w Gliwicach

W drugim piątkowym meczu 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował bezbramkowo na własnym boisku z Wisłą Kraków.

Spotkanie lepiej rozpoczął Piast. Z rzutu wolnego w kierunku bliższego słupka uderzał Konstantin Vassiljev, ale pewnie w bramce zachował się Michał Buchalik, wybijając piłkę na rzut rożny. Po wrzutce z narożnika boiska niecelnie główkował Kamil Wilczek. W 5. minucie szczęścia strzałem z dystansu próbował Bartosz Szeliga. Piłka poszybowała wysoko nad bramką. Wisła groźnie zaatakowała dwie minuty później. Paweł Brożek zagrał z lewej strony pola karnego, futbolówka trafiła do Łukasza Burligi, który nie zdołał jednak skierować jej do siatki. Niedługo potem Wilde-Donald Guerrier kopnął do Semira Štilicia, a ten natychmiast podał do Pawła Brożka. Napastnik Wisły zagrał wzdłuż bramki, futbolówkę na rzut rożny wybił Hebert. Po wykonaniu stałego fragmentu gry piłka wylądowała pod nogami Alana Urygi. Środkowy pomocnik "Białej Gwiazdy" oddał mocny strzał, futbolówkę sprzed linii bramkowej zdołał odbić Piotr Brożek. W 37 minucie Štilić zagrał na środek do Urygi, który kopnął w kierunku bramki Alberto Cifuentesa. Piłka odbiła się od jednego z zawodników gliwiczan i trafiła do Štilicia. Jego próba przelobowania bramkarza gospodarzy okazała się nieskuteczna. Sześć minut później powinno być 1-0 dla Piasta. Saša Živec podał do znajdującego się przed polem karnym Gerarda Badíi, a pozostawiony bez krycia Hiszpan uderzył futbolówką w słupek.

Druga połowę lepiej rozpoczęli goście. Rafał Boguski przerzucił piłkę do znajdującego się po lewej stronie Guerriera. Haitańczyk zacentrował w pole karne do Štilicia, a ten wycofał do Boguskiego. Płaskie uderzenie pomocnika Wisły nie sprawiło żadnych kłopotów bramkarzowi Piasta. W 52. minucie celny strzał z 16 metrów oddał Dariusz Dudka. Osiem minut później gospodarze zmarnowali doskonałą sytuację. Dobrą indywidualną akcją na prawej flance popisał się Badía, po czym kopnął do Wilczka. Napastnik gliwiczan odegrał z pierwszej piłki do Hiszpana, który przegrał pojedynek sam na sam z Buchalikiem. Kilkanaście minut później Piotr Brożek wrzucił z lewego skrzydła do Badíi, a ten kopnął mocno nad poprzeczką. Swoją szansę do zdobycia gola miał również Kornel Osyra, ale uderzył niedokładnie i piłka minęła bramkę. W 88. minucie Buchalik po raz kolejny uratował swój zespół przed utratą bramki, broniąc strzał Tomasza Podgórskiego. Kilka minut później prowadzenie Wiśle mógł dać Paweł Brożek, ale piłka po jego strzale odbiła się od Heberta. Po chwili niecelnie uderzenie oddał Emmanuel Sarki.

28 listopada 2014, 20:30 - Gliwice (Stadion Miejski)
Piast Gliwice 0-0 Wisła Kraków

Piast: 91. Alberto Cifuentes - 14. Adrian Klepczyński, 28. Kornel Osyra, 33. Hebert, 19. Piotr Brożek - 26. Bartosz Szeliga (84, 77. Rubén Jurado), 84. Konstantin Vassiljev (68, 20. Łukasz Hanzel), 4. Carles Martínez, 12. Saša Živec, 21. Gerard Badía (79, 17. Tomasz Podgórski) - 10. Kamil Wilczek.

Wisła: 22. Michał Buchalik - 5. Dariusz Dudka, 6. Arkadiusz Głowacki, 26. Richárd Guzmics, 4. Maciej Sadlok - 21. Łukasz Burliga (79, 11. Emmanuel Sarki), 34. Alan Uryga, 9. Rafał Boguski, 18. Semir Štilić, 77. Wilde-Donald Guerrier (84, 14. Mariusz Stępiński) - 23. Paweł Brożek.

żółte kartki: Klepczyński, Hebert, Szeliga - Boguski, Štilić, Uryga, Guzmics, Sadlok.

sędziował: Paweł Gil (Lublin).
widzów: 5450.

zczymdolud - 28 listopada 2014, 22:22:11 - *.class102.petrotel.pl
Śmiech na sali ta WIsła Kraków. Tak sobie oglądałem mecz i myślałem co zostało z dawnej potęgi, chyba sama nazwa. Obecna drużyna to największy złom w ekstraklasie, może nie najgroszy zespół, ale największy złom. Boguski - to nawet nie jest cień dawnego Boguskiego, piłka na 13metrze i lekkie podanie po ziemii do bramkarza, no błagam. Brożek - nigdzie go już nie chcieli to wrócił do Wisły i gra ten sam piach co zawsze. Sarki, Gurrier(czy jak mu tam) - już któryś sezon grają to samo, czyli nic wiecej niż bieganie do lini końcowej bez sensu. Sadlok, odcinający kupony od dawnej sławy... Sam syf, drużyna bez żadnych perspektyw, której max to pierwsza 8-ka. Żadnego potencjału

LuckyKSG - 28 listopada 2014, 22:22:32 - *.dynamic.vectranet.pl
Jakie kluby taki wynik!!

kibic - 28 listopada 2014, 22:23:56 - *.dynamic.chello.pl
,, Gil nigdy nie będzie słowikiem

Miki - 28 listopada 2014, 22:25:24 - *.net-bis.eu
Wisła Zmiencie Trenera Bo Franek juz jest stary i wypalony proponuje kogos młodszego albo kogos z zagranicy chociaz w Wiśle najchetniej bym widział Piotrka Mandrysza lub jakby wrócił Robert Maaskant albo Tomek Frankowski jako I trener

Judasz - 28 listopada 2014, 22:30:08 - *.opera-mini.net (*.13.106.81)
wisla to biedny klub z poteznymi dlugami

A - 28 listopada 2014, 22:30:49 - *.dg-net.pl
Boguski koszmar , Pawel Brozek zamiast grac to macha rekami . Sarki i Guerier duzo lepsi niz te gwiazdy faworyzowane przez Snude. Stilic dzisiaj bez formy ale jak mozna bylo trzymac przez 90 minut tak beznadziejnego Boguskiego ?

ja - 28 listopada 2014, 22:32:14 - *.leczyca.vectranet.pl
Witam panowie zapraszam na mecz z Lechem przy R22.

buk - 28 listopada 2014, 22:36:03 - *.dynamic.chello.pl
postawiłem remisik za100 i wygrałem 180 brawo bracia

@luckyKSG - 28 listopada 2014, 22:40:27 - *.opera-mini.net (*.30.170.249)

Adel - 28 listopada 2014, 23:13:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wynik nie krzywdzi żadnej drużyny, choć to Piast więcej klarowniejszych miał sytuacji w meczu.

Ada - 28 listopada 2014, 23:13:36 - *.dynamic.chello.pl
Jaki klubik takie dlugi...Wisła-80mln...Górnik-40mln

zczymdolud - 28 listopada 2014, 23:17:21 - *.hsd1.mi.comcast.net
Puszesz bzdety ,ze hej.Slaba to jest cala liga skoro slaba wedlug ciebie Wisla jest na drugim miejscu.Piast zagral dobrze w ataku ale trafil na bardzo dobra defensyfe Wisly i odbijal sie od niej.Glowacki profesura kazdy klub chcialby miec takiego grajka,Guzmics tez bardzo dobrze, Sadlok na swoim poziomie ,slabiej tylko Dudka wiec czym predzej powroci tam bezproduktywny w pomocy Burliga.Sam Burliga grozniejszy w ataku jako obronca niz jako pomocnik.Boguski rzeczywiscie slabo,podobnie jak Stylic czy Brozio.Mimo to zlom to masz w domu lub mozgo wiec nie wylewj lez nad Wisla gdy twoj klubik tonie lub ma klopoty.

m - 28 listopada 2014, 23:24:36 - *.gl.digi.pl
Pomimo remisu ciekawy mecz. Grały druzyny, które powinny znaleźć się w pierwszej ósemce.

BI - 29 listopada 2014, 2:19:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ot cała mądrość portalu 90minut.pl. Ustalają w ciemno przed kolejką, który mecz będzie oznaczony na niebiesko i z którego będzie obszerniejsza relacja. Panowie mogiel i spółka - nie tędy droga. Kompromitujecie się taką taktyką, kiedy to w meczu Łęczna-Ruch padają 3 bramki i tylko na sucho odnotowujecie ten mecz, a na samym początku założyliście, że późniejszy mecz Wisły (ach ta "wielka" Wisła) niezależnie czy to będą flaki z olejem, czy 10 bramek, ma być podświetlony.
Może pójdźcie z duchem czasu i dynamicznie na podstawie bramek, ustalajcie który mecz ma zostać wyróżniony. Bo przykładowo jeśli o 15:30 będzie mecz Zawisza-Ruch z wynikiem 6:4, to wy i tak w highlight dacie mecz z 18:00 Legia-Lech, choćby nawet skończył się 0:0.
PS. Zanim ten post skasujecie weźcie to sobie do serca.

Lukihill - 29 listopada 2014, 2:40:42 - *.range86-173.btcentralplus.com
Do BI
Weź sobie chłopie załóż portal i będziesz na niebiesko sobie oznaczał wynik swojej szmacianki , jaki kraj tacy ludzie nic sie wiecznie niepodoba :haha:
A co do samego wyniku i gry Wisły lepiej juz niebedzie ze Smuda maks juz jest wyciągnięty , zero koncepcji i dyscypliny

sobi - 29 listopada 2014, 5:01:45 - *.pool-220.optronet.pl
jestescie smieszni z karrnym

Wisła to m - 29 listopada 2014, 7:08:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Obiektywnie , dobry mecz brakło tylko goli , Piast miał czyste sytuacje , trzeba pochwalić Buchalika. Smuda ma 15 zawodników do gry + juniorzy , ma umowę do 2016 i jest niezatapialny . Nas sponsoruje miasto , utrzymuje stadion , płaci za wszystko a my in oddajemy jak jest zysk z dnia meczowego.Układ idealny . Jesteśmy ustawieni a ten mityczny dług 100 mln nie istnieje bo Cupiał nigdy Wisły nie sprzeda stać go utrzymywanie klubu na poziomie budżetu 20 mln na rok . Resztę dołoży C+ itd . Puchary a czemu nie? Zaprezentujemy się tak dobrze jak Ruch Chorzów , który nie przegrał meczu 6 remisów i zarobił przyzwoitą kasę , którą dostaną po finale LM . Nasza kasa z LE sezonu 2011/12 jest zatrzymana i nie wypłacona bo Mandziara położył łapę , teraz kończy Lechię Gdańsk

anty - 29 listopada 2014, 11:12:35 - *.static.ip.netia.com.pl
Piast cykory nawet z GKS Tychy boicie się podnieść rękawice...

Maciejów - 29 listopada 2014, 12:27:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
anty@ Weekend a ty już wariujesz, w poniedzialek do szkoły więc za nauke się weź. Piast Gliwice Całe Życie!

kolik - 29 listopada 2014, 12:32:27 - *.play-internet.pl
Żeby się rozwijać trzeba grać z lepszymi od siebie. Granie z ministrantami z GKS mało litrażowego to cofanie się w tył!

pasiasty - 29 listopada 2014, 13:25:48 - *.static.chello.pl
Dług nie jest względem Cupiała tylko względem Telefoniki, tak jak znacznie mniejszy dług Cracovii względem Comarchu. I jak Cupiała i Filipiaka kiedyś zabraknie, bo obaj mają już bliżej niż dalej, to wierzyciele z pewnością zgłoszą się po swoje.
Co do kolorów - mimo wszystko ten remis jest większym wydarzeniem niż kolejna wtopa Ruchu, więc niebieski nie powinien dziwić.

@wislak - 29 listopada 2014, 19:11:05 - *.adsl.inetia.pl
Musze zabic twoje marzenia o hojnym B.Cupiale i odrodzeniu klubu.Przeczytaj ten artykuł