27 września 2015, 15:30 - Gdańsk (PGE Arena Gdańsk)

Lechia: 50. Marko Marić - 23. Grzegorz Wojtkowiak (60, 22. Mario Maloča), 2. Rafał Janicki, 35. Gérson, 3. Jakub Wawrzyniak - 11. Maciej Makuszewski, 4. Aleksandar Kovačević, 8. Daniel Łukasik, 10. Bruno Nazário (46, 9. Michał Mak), 7. Miloš Krasić (74, 21. Sławomir Peszko) - 30. Grzegorz Kuświk.

Zagłębie: 12. Konrad Forenc - 4. Aleksandar Todorovski (83, 22. Eryk Sobków), 33. Ľubomír Guldan, 2. Maciej Dąbrowski, 3. Đorđe Čotra - 7. Krzysztof Janus, 24. Jakub Tosik, 20. Jarosław Kubicki, 26. Krzysztof Piątek (46, 5. Jarosław Jach), 14. Łukasz Janoszka (59, 90. Ján Vlasko) - 27. Michal Papadopulos.

żółte kartki: Wawrzyniak - Papadopulos, Čotra.

sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

Jatu - 27 września 2015, 17:21:46 - *.dynamic.chello.pl
Plus meczu: Mariusz Złotek
Minusy: Stokowiec, Guldan, Todorovski

Jatu - 27 września 2015, 17:23:11 - *.dynamic.chello.pl
Plus dla pana Mariusza, jako najlepszego zawodnika dzisiejszych zwycięzców oczywiście.

y - 27 września 2015, 17:23:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Peszko koleżko już na swoim miejscu ? JACEK GÓRALSKI DO REPREZENTACJI

typowapyra - 27 września 2015, 17:24:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wielkie Zagłenbie Lublin

SPQR - 27 września 2015, 17:25:23 - *.dynamic.chello.pl
Zeszła panienka Nazario i zaczęli grać jak faceci Mocne uderzenie ale nie faul, dobre sobie, spalonego nie było - Tak się bawią ludzie kiedy Lechia z .. 'zagłębiem' gra :D

bako - 27 września 2015, 17:25:37 - *.hsd1.il.comcast.net
Ciekawe ile lechia dala na stol w przerwie to juz kolejny karny przeciwko Zaglebiu z kapelusza!!!

zdzich659 - 27 września 2015, 17:25:39 - *.adsl.inetia.pl
minus Stokowiec po co zmieniał Piątka , było dobrze to spieprzył, a sędzia następny karny przeciwko Zagłębiu z kapelusza

Pyrus - 27 września 2015, 17:26:44 - *.play-internet.pl
Gdzie lechia nie może, tam sędzie pomoże..

gość - 27 września 2015, 17:27:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
a jak Lechia nie może - to jej zŁOTEK pomoże.
"Karny" ustawiający mecz jeszcze bardziej wydrukowany niż wczoraj w Łęcznej
ciekawe ile złotków takie coś teraz kosztuje.

hehe - 27 września 2015, 17:29:02 - *.dynamic.chello.pl
Zaglebie spadek pewne info

DPL - 27 września 2015, 17:29:09 - *.ssp.dialog.net.pl
Jak można tak dostać w *upe od byle ogórków? :/

Slasher - 27 września 2015, 17:29:31 - *.gansta93.com
Kibice Lechi po karnym powinni zaśpiewać "Kochać PZPN".
Nie potraficie niewdzięcznicy za prezent podziękowac?

elber - 27 września 2015, 17:30:04 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Nareszcie wygrana!Oby byl to poczatek dobrej serii w wykonaniu Lechii.

Karol - 27 września 2015, 17:31:05 - *.opera-mini.net (*.254.133.8)
Czym sie tu podniecacie!!! ten mecz po przerwie byl sprzedany przykre ale prawdziwe!! A wy dalej sobie wmawiajcie ze niby lechia zagrala lepiej kasa poszla i tyle heh. Od polska liga teraz wiecie czemu każdy moze wygrac z każdym. Wstyd wstyd wstyd.

wm - 27 września 2015, 17:31:12 - *.146.71.85.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@ZL - spalonego niestety nie było :-\ a jak by Stokowiec nie zrobił po raz kolejny idiotycznej zmiany (+ autobus od 46') to zapewne sędzia nie miał by nawet okazji do podyktowania karnego z kapelusza .

a - 27 września 2015, 17:33:47 - *.106.191.82
a co kibice Zagłębia sądzą o tym że Papadopulos powinien wylecieć w pierwszej połowie z drugą żółtą kartką? Sam Michal wiedział że zasłużył, szybkie przeprosiny i ucieczka z miejsca zdarzenia ;)

z - 27 września 2015, 17:35:11 - *.bb.sky.com
roznica miedzy 2 miejscem a 14 tylko 5 pkt o co chodzi w tej eklapie ?

cesio - 27 września 2015, 17:37:50 - *.warszawa.mm.pl
Komentarz w C+ poniżej krytyki.Wszystko wiedzieli i widzieli lepiej od sędziego.Wywody filozoficzne ŻELISŁAWA ŻYŻYŃSKIEGO potwierdzają,że jak Pan Bóg chce kogoś pokarać odbiera mu rozum .Ostatni Polak na liście i ostatni komentator.Nie dało się tego słuchać jak dzielnie wtórował mu Macij Murawski.

WheelerZL - 27 września 2015, 17:38:41 - *.ssp.dialog.net.pl
Karny z kosmosu, niemniej jednak zasłużona wygrana Tusków.

Florek - 27 września 2015, 17:40:16 - *.play-internet.pl
Karnego nie było, co nie zmienia faktu że miedziani w drugiej połowie ciency jak dupa węża

Maro - 27 września 2015, 17:40:21 - *.dynamic.chello.pl
Niestety ale Stokowiec powinien się przyznać, że pełnił dzisiaj błędy taktyczne. Porażka jest tylko i wyłącznie jego winą.

xXx - 27 września 2015, 17:42:24 - *.play-internet.pl
Zasłużone zwycięstwo Lechii.
Czyżby mistrz na papierze powoli się przebudzał?

mazz - 27 września 2015, 17:43:32 - *.dynamic.chello.pl
Zagłębie oddało mecz za darmo dzięki Super taktyce pana Stokowca Autobus od 46 minuty i wpuszczanie obroców
Dodatkowo Zagłebie gra słabym Bramkarzem - Forencem - chyba tylko dlatego ze jest wychowankiem bo gość nie potrafi obliczyć toru piłki i stawarza mega zagrożenie przy każdej wrzutce co widza wszyscy przeciwnicy Zagłebia i bez problemu mogą to wykorzystać.
Oczywiście w Lubinie jest 2 Bramkarz na dobrym poziomie który bez problemu jest w stanie zastapic Forenca ale przecież wychowanek musi grac ?

piter74 - 27 września 2015, 17:44:14 - *.dzierzoniow.vectranet.pl
Jak tak beznadziejny sędzia może być dopuszczony do sędziowania ekstraklasy on 3 ligi nie powinien sędziować. Stokowiec za taktykę to powinien do Lubina z buta zapierniczać - po kiego grzyba on wpuszcza Jacha - porażka po bardzo słabej grze - ale swoje trzy grosze do tej porażki dołożyli anty sędzia Złotek oraz bez mózgowy trener Stokowiec

To pierwszy krok!
LECHIA nie zdobędzie mistrzostwa ani w tym ani w przyszłym sezonie, ale będzie już tylko wyżej w tabeli!

xXx - 27 września 2015, 17:47:23 - *.play-internet.pl
Drużyny z miejsc 8-16 mają ujemny bilans bramkowy poza trzynastą Lechią która ma dodatni.

needle - 27 września 2015, 17:51:16 - *.adsl.inetia.pl
A jeśli ktoś pisze /uważa/ płacą mu za to że sędzia był zły to napiszcie od razu który jest dobry i proszę -> Was pseudo-fachowców, którzy na niczym się nie znacie a na kopanej to już na pewno!!!- rozpisać kto powinien sędziować mecze w kolejnej kolejce ligowej.
Personalnie i sędzia do konkretnego meczu
Otóż NIKT NIE NAPISZE, bo w ogóle tego nie rozumiecie o czym sami piszecie
Wstyd
IGła

bis - 27 września 2015, 18:19:54 - *.146.135.53.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Złotek podarował "złotego" karnego. Sędziowanie w e-lidze na właściwym poziomie, czyli na dnie poziomu Europy. Ot -jak nasza cała liga.

a w Legnic - 27 września 2015, 18:22:30 - *.opera-mini.net (*.27.172.46)
Buahahahahahahahahhahahahahahahahahahahhahahahahah
ahahahahahahhahahahahahahha.
Czyżby KGHM nie smarną siankiem....?? buahahahahahahhahahahahhahahahahahah Buahahahahahahahahahhahahahahhahahahah
Buahahahahhahahahhahahahahahhaha.
A już się Tabory witały z ligą mistrzów... że Śląska rozjadą... buahahahahahahahahahahahhahaha.

Ja - 27 września 2015, 18:22:58 - *.171-131-66.mc.videotron.ca
Karnego nie bylo? To co Wojtkowiak robi w szpitalu?

zico - 27 września 2015, 18:30:47 - *.dynamic.chello.pl
Przykro słuchać zasmarkańców z głową w chmurach.Dąbrowski powinien wylecieć z boiska i koniec dyskusji.Jeśli atakuje od tyłu to choćby się skichał musi być czerwona. Sędzia był zbyt łaskawy. Niech to powie Wojtkowiakowi. Dla niektórych faul to atak tylko w nogi.

wm - 27 września 2015, 18:34:08 - *.146.10.105.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@Ja - bo atakując piłkę uderzył skronią w ramię Dąbrowskiego . Trochę obiektywizmu . Chyba że nieoglądałeś meczu a dokładniej to powtórek .

sfinks2 - 27 września 2015, 18:44:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Karny z kapelusza,ale nie zmienia to fakty,że błąd popełnił przede wzystkim Stoki,przecież Lechia wcale ,nie zdominowała Zagłębia w 1 połowie,jedyna sytuacja Nazario w końcówce gdzie nie wrócił Kubicki i Tosik.Gdy gramy czwórką w obronie każdy wie co ma robić,Guldan złapie swojego,Dąbro swojego,Cotra z Todorem to asekurują i jest ok.A gdy zagraliśmy trójką środkowych to wszyscy porozrzucani,nikt nie wie co ma grać i jak kryć-vide bramka Maka.Trzeba było wpuścić za Piątka Vlaskę i przejść na 4-2-3-1.Ale nie zapominajmy gdzie byliśmy ponak rok temu,jaki postęp i progres zrobiła ta drużyna za Stokowca.Także głowy do góry chłopaki i panie Stokowiec i walczymy dalej-każdy ma prawo do błędów.

Tomek - 27 września 2015, 18:48:04 - *.dynamic.chello.pl
@cesio Kolejny raz w ostatnich dniach mam nieprzyjemność czytać twój komentarz. Do poprzedniej rozmowy nie ma co wracać, ale mam dla Ciebie radę. Sokor cały czas narzekasz na poziom komentowania, wyłącz głos i oglądaj w ciszy. Oszczędzisz sobie nerwów i co ważniejsze, nie będziesz musiał wypowiadać się w tym temacie na forum.

Pele - 27 września 2015, 19:15:36 - *.dynamic.chello.pl
Zenada korupcja kwitnie.

hyperion - 27 września 2015, 19:18:39 - *.markom.krakow.pl
Karny, nie karny? Dabrowski wpadl z calym impetem i jak dla mnie sieknal tego z lechii kolanem w udo i generalnie cos mu sie tam stalo przy upadku. Inna sprawa, ze Zaglebie cienkie w drugiej polowie i ten karny wiele nie zmienia.

zdzich659 - 27 września 2015, 19:24:42 - *.adsl.inetia.pl
Stać Zagłębie na 4 miejsce wlidze i finał Pucharu Polski iztego będziemy zadowoleni ,

ali - 27 września 2015, 20:09:54 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Coś tu śmierdzi drugi karny w kapelusza przeciw Zagłębiu. Sędziowie wiele mogą. II połowa bardzo podejrzana. Zagłębie raptem przestało grać. Grali chodzonego. Lecha musiała się wreszcie przełamać. Dla Zagłębia to może dobrze gdyż przed derbami ze Śląskiem będą skoncentrowani i zagrają na 200 %.

Ninok - 27 września 2015, 20:27:56 - *.adsl.inetia.pl
donek w Brukseli,ale lechia i tak fory ma...

pablomks - 27 września 2015, 21:42:59 - *.dynamic-ra-4.vectranet.pl
no i co lubinki na miedzianke jedziecie jak to było ostatnio a co teraz o swojej drużynie młodej utalentowanej powiecie?powiem tak niemam zamiaru sie napinac bo jestem za mądry na to zajmijmy sie swoimi drużynami i problemami tyle w temacie hej miedz

WKS - 27 września 2015, 22:39:40 - *.wroclaw.vectranet.pl
Z kapelusza nie z kapelusza, ważne że kghm bez punktów.
MIEDŹ&ŚLĄSK !!!

MM - 27 września 2015, 22:39:58 - *.dynamic.chello.pl
Kibiców kupujecie, na frekwencji oszukujecie a teraz mecze kupujecie;
taka to własnie Lechia , sztuczny twór polityyczny

asas - 28 września 2015, 0:08:07 - *.centertel.pl
Po tym uderzeniu Wojtkowiak byl nieprzytomny i odwieziony został do szpitala. To byl faul na czerwoną kartkę. Dlaczego sędziowie dopuszczają do takiego chamstwa na boisku. Karny zasłużony ale zabrakło czerwonej kartki.

ZL - 28 września 2015, 3:17:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
złodzieje taki powinien byc komentarz tego meczu!
już w pierwszej połowie było witać że sedzia nie pozwoli przegrać lechi ,każda stykowa akcja na korzyść lechi i w dodatku ten karny ...z kapelusza ! ale z drugiej strony grając na stojąco tego meczu nie mielismy prawa wygrać ,szkoda bo myslałem że mamy druzynę na miarę z sezonu 2006/07 ale panie stokowiec jeszcze daleka droga przed nami

AJ - 28 września 2015, 6:38:21 - *.dynamic.chello.pl
Nie kumam jak mozna gadac ze niby karnego nie bylo skoro wojtkowiak byl niee przytomny przez pare minut i ma z głowy granie na ok 2 miesiace jak nie wiecej. A tak w ogóle to: zawisza coście tak cicho?

kibic - 28 września 2015, 7:17:37 - *.gdansk.vectranet.pl
O karnym z kapelusza może powiedzieć tylko kibic w kapciach który oglądał mecz na kompie albo w tv. Wojtkowiak dostał taki strzał przy faulu że było to SLYCHAC przy dopingu w młynie. Koleś pada nieprzytomny ale krety płaczą że faulu nie było 😀dobre sobie. Z was tacy sami eksperci jak przesmycki w lidze+ i Hajto za mikrofonem

do kibic - 28 września 2015, 7:52:50 - *.internetdsl.tpnet.pl
Znawco jak ktoś spowoduje czołówke na drodze i bardziej ucierpi nie znaczy to, że to nie jest jego wina! Tak samo tutaj Wojtkowiak walna głowa w Dąbrowskiego a ze top nie ten kaliber to kontuzja. Tak czy owak karny z kapelusza! Nie pierwszy raz jesteśmy skrzywdzeni, że przypomnę faul na Łabęckim parę lat temu i kuriozalną bramkę.

kibic - 28 września 2015, 8:00:55 - *.gdansk.vectranet.pl
Skoro tak jesteście krzywdzeni to jakim prawem papadopulos nie dostał drugiej a w konsekwencji czerwonej jeszcze w pierwszej połowie? Co liga Mistrzów wam odjechała i teraz płacz? Jak Krasica co chwila kładli na glebę po falach zagłębia i sędzia nie gwiazda to już cacy? To że Wojtkowiak uderzył w Dąbrowskiego nie znaczy że Dąbrowski nie faulował. Trochę pokory.

Majk - 28 września 2015, 8:02:38 - *.dynamic.chello.pl
To że Wojtkowiak wylądował w szpitalu nie znaczy że był faul, szkoda chłopaka ale to on wpadłeś na Dąbrowskiego i sam sobie jest winny, faulu nie było karny wydrukowany. Mecz śmierdzący i tyle. ZL miało przegrać i przegrało mecz wydrukowany.

kibic - 28 września 2015, 8:22:56 - *.gdansk.vectranet.pl
Taki druk że Zagłębie przestało grać od momentu wyjścia na 2 połowę. Z takim podejściem jakie zaprezentowali w drugiej części meczu to musieli ten mecz przegrać. A o drukowaniu to lepiej milczcie chyba że wracamy tematem do ostatniego waszego Mistrzostwa w lidze?

K - 28 września 2015, 8:33:33 - *.8.107.60
a jak to było z tym ostatnim mistrzostwem? opowiedz proszę. tylko tak z konkretnym podaniem faktów. dziękuję

kibic - 28 września 2015, 8:42:36 - *.gdansk.vectranet.pl
Tak oczywiście masz rację było zupełnie nie kupione. Nie pogrążaj się i nie rób z siebie głupka tak jak nasi "fani" zza miedzy 😉

co - 28 września 2015, 8:49:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Co się wydazylo w Cetniewie... ze ze pilkarze ZL stracili kondycje.

erwin - 28 września 2015, 9:21:21 - *.117.22.40
Ledwo weszli do ligi a już ciężko przeżyć porażkę. To do lekarza odsyłam.

Slasher - 28 września 2015, 10:27:27 - *.17.196.156
dlaczego kibice w Gdańsku dopingują jakiś BKS? Przecież od kilkunastu lat nazwa ich klubu brzmi KS Lechia. BKS to jest ale w Białymstoku.

TaxMünchen - 28 września 2015, 10:38:24 - *.dip0.t-ipconnect.de
Jeerona Maku te ! Dowej w tyn tor ! Jak tak co szpil bedzies ciulol to ci fajnie beda sikorki do norki same wskakiwac po szpilach te ! Jak cos bedzies potrzebowol to dzwon , pozdrow bracika ! pyRsk

ZyLeta - 28 września 2015, 11:48:54 - *.ssp.dialog.net.pl
nie wierzę -jakieś łepki w Polsce ciągle myślą ,że Zagłębie kupiło Mistrza 2007 :D :D :D
Fakty,daty i ligi wam się pomieszały!
jak Piast Gliwice zdobędzie tytuł teraz,to też go zjadą w mediach,bo jak to nie legia,nie wisła ani nawet śląsk? tak być nie może w tym kraju bla bla bla

kibic - 28 września 2015, 11:56:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Był karny bo Wojtkowiak wylądował w szpitalu...ludzie?Wy tak na poważnie?

sfinks2 - 28 września 2015, 19:49:04 - *.adsl.inetia.pl
do gimbazy z gdańska,którę widzę zna futbol jedynie z playstation-polecam obejrzeć powtórkę Ligi + Extra gdzie wszyscy jednoznacznie stwierdzili,że karnego ABSOLUTNIE nie było.Gdyby Dąbro zaatakował Wojtkowiaka rękoma to jeszcze bym to zrozumiał,ale Maciek wziął go na klatę i nie ma mowy o karnym.Ja też pamiętam tą sytuację z Łabędzkim i z ,,bramką'' dla lechii,pomimo tylu lat ja do tej pory nie wierzę jak można było to uznać,a warto dodać,że dla ,,sędziego'' tamtego meczu pana szulca była to pierwsza i ostatnia runda w ekstraklasie,bardzo szybko zrozumiał,że sędziowanie to nie jego powołanie.

sfinks2 - 28 września 2015, 19:53:49 - *.adsl.inetia.pl
do pablomks-większego hipokryty to jeszvze nie spotkałem.Pierwszy plułeś i rzucałeś inwektywami na Zagłębie,a teraz gdy przypomnę jak gra Zagłębie od początku roku i jakie wyniki osiąga i jak ,,gra''miedz ty apelujesz o spokój.Zaiste wielka jest twoja mądrość,łaskawość i zrozumienie.

sfinks2 - 28 września 2015, 19:58:08 - *.adsl.inetia.pl
I jeszcze raz do gimbazy z gdańska-tu nikt nie płacze bo mecz można przegrać,ale zwraca uwagę,że w 2 kolejnym meczu dyktuję się karnego z kapelusza przeciw Zagłębiu.Jak na razie jednak to Zagłębie jako bieniaminek wygrał 2 razy więcej meczy od Was,a wy po prostu albo zacznijcie wygrywać normalnie,albo kupcie jeszcze ze 30 Krasiciów i Peszków albo nauczcie się od Jagielloni jak się wykorzystuje potencjał piłkarzy.

zico - 28 września 2015, 21:47:46 - *.dynamic.chello.pl