23 października 2016, 19:52:54 - dyrovski
Nieproszeni goście

W przedostatnim meczu 13. kolejki Lotto Ekstraklasy Jagiellonia Białystok przegrała na własnym boisku z Zagłębiem Lubin 1-2 (1-0). Prowadzenie gospodarzom dał Jacek Góralski, a dla gości bramki zdobyli Martin Nešpor i Arkadiusz Woźniak. Lubinianie zbliżyli się do dzisiejszego przeciwnika na odległość jednego punktu. Zagłębie w tym sezonie nie przegrało jeszcze meczu ligowego na wyjeździe.

Już w 1. minucie na prowadzenie mogło wyjść Zagłębie. Martin Nešpor zacentrował z lewej strony boiska, a w polu karnym futbolówkę przyjął Krzysztof Janus, który następnie zdecydował się uderzenie. Piłka odbiła się jeszcze od Piotra Tomasika i ostatecznie została wybita przez Gutiego. Później do ataku ruszyli gospodarze. W 4. minucie Ivan Runje znalazł się w szesnastce lubinian i oddał niebezpieczny strzał, jednak futbolówka poleciała obok słupka. Kilka chwil później Martin Polaček zanotował dobrą interwencję po uderzeniu Fedora Černycha, który zakończył ładną, zespołową akcję Jagiellonii. W 13. minucie Przemysław Frankowski zagrał z prawej strony do Konstantina Vassiljeva. Estończyk strzelił bez przyjęcia, ale była to słaba próba i golkiper gości nie miał problemu ze skuteczną interwencją.

W 30. minucie doskonałej okazji do strzelenia gola nie wykorzystał Martin Nešpor. Łukasz Janoszka obsłużył Czecha precyzyjnym podaniem, jednak w sytuacji sam na sam napastnik Zagłębia nie zdołał pokonać Mariána Kelemena. W 35. minucie Jagiellonia objęła prowadzenie. Vassiljev dośrodkował z rzutu rożnego, a uderzeniem głową bramkę zdobył Jacek Góralski. W odpowiedzi Janoszka podał do Nešpora, a ten oddał natychmiastowy strzał, ale ponownie górą był Kelemen.

Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy lubinianie wyrównali. Janus dośrodkował z rzutu wolnego, a głową na dalszy słupek do Jarosława Jacha zagrał Arkadiusz Woźniak. Obrońca gości wślizgiem posłał piłkę wzdłuż bramki, a z najbliższej odległości gola strzelił Nešpor. W odpowiedzi Černych w sytuacji sam na sam oddał słaby strzał, czym ułatwił obronę Polačkowi. W 52. minucie Zagłębie było już na prowadzeniu. Janoszka zacentrował z lewej strony, a Ivan Runje wybił futbolówkę głową. Ta trafiła wprost na nogę do Woźniaka, który strzałem z powietrza nie dał Kelemenowi żadnych szans. Trzy minuty później Vassiljev kopnął niecelnie z dalszej odległości.

23 października 2016, 18:00 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 1-2 Zagłębie Lubin
Jacek Góralski 35 - Martin Nešpor 49, Arkadiusz Woźniak 52

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen - 22. Rafał Grzyb (76, 13. Przemysław Mystkowski), 17. Ivan Runje, 16. Guti, 77. Piotr Tomasik - 21. Przemysław Frankowski, 4. Jacek Góralski (78, 6. Taras Romanczuk), 23. Damian Szymański, 5. Konstantin Vassiljev, 28. Karol Świderski (55, 18. Maciej Górski) - 10. Fedor Černych.

Zagłębie: 1. Martin Polaček - 4. Aleksandar Todorovski, 33. Ľubomír Guldan, 5. Jarosław Jach, 23. Daniel Dziwniel - 7. Krzysztof Janus, 19. Filip Jagiełło (70, 17. Adrian Rakowski), 28. Łukasz Piątek, 9. Arkadiusz Woźniak, 14. Łukasz Janoszka (85, 77. Sebastian Madera) - 13. Martin Nešpor (77, 27. Michal Papadopulos).

żółte kartki: Góralski - Janus, Jagiełło, Dziwniel.

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 10 006.

BadBoy - 23 października 2016, 19:53:17 - *.col.wideopenwest.com
Wstyd panowie.

siwewlosy - 23 października 2016, 19:53:25 - *.dynamic.chello.pl
Pod stadionem w Białymstoku są chyba jakieś żyły wodne, a przynajmniej pod jedną z bramek. W pierwszej połowie oglądaliśmy dobrą grę Jagiellonii zakończoną bramką, a po przerwie sytuacja się odmieniła diametralnie. Dwie szybkie bramki Zagłębia spowodowały eksplozję radości złotowłosego trenera oraz wybuch złości tego łysiejącego, który wyjątkowo dyrygował drużyną bez batuty wypełnionej whisky. Mówią, że z pustego i Salomon nie naleje zatem trener Probierz, licząc na kolejne punkty, będzie musiał poważnie pomyśleć o uzupełnieniu barku. Przed innym dzisiejszym meczem Peszko uzupełnił płyny i od razu strzelił bramkę więc chyba warto podążać tym tropem.

J - 23 października 2016, 19:53:25 - *.231.11.106.koba.pl
Brawo Zagłębie, brawo Jaga Białystok, brawo Lechia....a potem w Eurpejskich pucharach kompromitacja z pasterzami, kelnerami, listonoszami i spawaczami.
Porażająco słaba jest nasza Ekstraklasa.

Przemek - 23 października 2016, 19:53:26 - *.adsl.inetia.pl
Zagłębie nadspodziewanie dobrze poradziło sobie w Białymstoku zwłaszcza, że blisko na mecz nie mieli. Ja także z dziadkiem musiałem przejechać całą Polskę bo aż z okolić Śląska Cieszyńskiego. Na Podlasie nie pofatygowali się natomiast kibice gości. Klatka czyli Sektor gości pozostał pusty. Rzekomo trwa tam jego budowa ale to już historia na zupełnie inną opowieść. Mój dziadek zna takie fakty ale bez postawionej lokalnej wódeczki nie będzie o nich opowiadał publicznie. Trzy brameczki, trzy dyszki w kieszeni i do domu. Jutro do szkoły pójdę chyba prosto po podróży z meczu.

Tomek - 23 października 2016, 19:54:33 - *.ssp.dialog.net.pl
Brawo Zagłębie! Probierz, nadęty bufon, niech w końcu zejdzie na ziemię.

gfbdce - 23 października 2016, 19:55:37 - *.dynamic.chello.pl
Swiderski od rundy wiosennej w Legii.P ierwsze rozmowy juz sie odbyly.

maro - 23 października 2016, 19:56:45 - *.dynamic.gprs.plus.pl
No to Lechia mistrzem. Świderski nie w legii tylko w Palermo.

Paweł - 23 października 2016, 19:59:15 - *.dynamic.chello.pl
Byli kibice gości na zakazie?

Lechia Gda - 23 października 2016, 20:00:18 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Super dzięki kretom Lechia 4 punkty przewagi. Brawo !

spacecadet - 23 października 2016, 20:00:19 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Miałem się wybrać na ten mecz, ale obłożnie zachorowałem. Patrząc po trybunach to chyba niezły wirus panuje w Białym i nie tylko mnie dopadło
Co do gry to Kosta nie potafi grać z Góralskim, a Probierz jeszcze im dorzuca Szymańskiego - środek nie funkcjonował, przez co skrzydła nie mogły się rozwinąć.
Jeszcze będzie dobrze, tylko muszą wrócić do panowania nad piłką i dyktowania gry!

Daro - 23 października 2016, 20:00:58 - *.ssp.dialog.net.pl
Nie udało się zablokowanie sektora ości . życzę następnych 3 porażek w tym roku

zl - 23 października 2016, 20:01:02 - *.146.180.11.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
brawo Chłopaki ! tylko dlaczego w Lubinie tak nie punktujecie!

Bad Girl - 23 października 2016, 20:02:16 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Panowie !

kkkkkkk - 23 października 2016, 20:21:26 - *.play-internet.pl
Ale cernych tragedie gra on nawet na II lige polska sie nie nadaje.

wojtek - 23 października 2016, 20:22:04 - *.231.8.52.koba.pl
Żyły wodne wypuściła rzeka Biała z Jurowieckiej gdzie ukradziono teren Jagiellonii

zdzich659 - 23 października 2016, 20:22:21 - *.adsl.inetia.pl
do Paweł@ Kibice Zagłębia nie mają zakazu ,tylko Jaga przestraszyła się i udając remont sektora gosci nie przyjeła kibiców przyjezdnych ,ąle i tak dostała w tyłek Brawo Zagłębie

ghettowzl - 23 października 2016, 20:25:06 - *.internetia.net.pl
Super! 3 punkty jada do Lubina! Michal Probierz non stop krzyczal na sedziów przy każdej sytuacji. Ktos powinien go wyslac na trybuny zeby ostudzic emocje. Rozumiem sytuacje 2 sezony temu z Legia, ale bez przesady...

WigryF - 23 października 2016, 20:25:42 - *.centertel.pl
Obiektywnie rzecz biorąc Zagłębie grało ładniejsza piłkę, by troszkę lepsi technicznie. Widać rękę Stokowca. Jaga niby walczyła, ale była ciut gorsza.
Tragedii nie ma. Jest drugie miejsce.
Może w Krakowie powtórzycie wynik z PP i będzie dobrze 😀. Oby.

WigryF - 23 października 2016, 20:33:44 - *.centertel.pl
@ ghettowzl
tak jak jestem kibicem Jagi I Trenera Probierza zawsze będę wychwalal za to co zrobił dla Jagi przez lata (nawet gdy minie, oby nie, dobra passa), ale z tym krzyczenien na sędziów to faktycznie czasem przesadza. Gra aktorska trenerów wobec sędziów jest ważna, zawsze to jakaś presja, ale gdy sportowo nie idzie, to Pan Probierz winien wg mnie troszeczkę przystopowac z mimika i gestykulacja. Ale i tak jest super 😀.

Haka - 23 października 2016, 20:47:59 - *.17-4.cable.virginm.net
Trwa zjazd Jagi 3 mecze bez wygranej i 1 w pucharze.
Slaby Grzyb nie jest obronca,niewykorzystana sam na ssam Czernycha jak to zwykle sie zemscilo.

zlu - 23 października 2016, 20:48:19 - *.136.40.2
Zgadnijcie gdzie będzie grał w następnym meczu Jagiełło nie trudźcie się w rezerwach albo na ławie bo przecież mamy Raka w składzie. Rudy to nasz największy szkodnik, żeby go Bozia kiedyś rozumem obdarzyła to będziemy mieli jeszcze w tym roku mieli bardzo dobry wynik myślę o Mistrzu tej słabej ligi.

kamil - 23 października 2016, 20:49:57 - *.231.8.52.koba.pl
Szczakoski oddaj teren Jagiellonii bydlaku

aggas - 23 października 2016, 21:00:44 - *.play-internet.pl
no no ,bez młodego Piatka,Dąbrowskiego,Starzyńskiego,Tosika,Cotry,Kub
ickiego wygrać w Jadze, to jest wyczyn. Graty dla Miedziowych

Sopot - 23 października 2016, 21:06:46 - *.25.231.167
Bez żadnej napinki i obrazy . Ale jak dla mnie, szanse Jagi na mistrza sa malutkie . Wiec nic nadzwyczajnego .

Pyta - 23 października 2016, 21:09:56 - *.play-internet.pl
A gdzie byli kibice gości?Bogaty klub a biedni kibice że nie stać ich jechać dopingować swoich?Trochę wstyd albo bojkot.

morbus5 - 23 października 2016, 21:33:11 - *.bb.sky.com
Brawo Zaglebie!Lubin lepszy,wiecej z gry,maja potencjal,pomimo ze asy kretow tzn.Starzynski i Vlasko nie graja,to i tak miedziowi pokazuja pilke wesola i fajna dla oka!Powoli krystalizuje sie na pierwsza osemka...4 pierwsze zespoly rozpoczely ucieczke...dolaczy do nich zapewne Legia i Lech...o dwa pozostale msc.powalcza Pogon,Cracovia,Arka,Wisla Plock...i to chyba wszystko!

morbus5 - 23 października 2016, 21:35:17 - *.bb.sky.com
Pyta-Zaglebie mialo zakaz wyjazdowy!

Haha - 23 października 2016, 21:39:35 - *.17-4.cable.virginm.net
Jaga to klub na miejsca 4-8. Spokojne utrzymanie i od pucharow sie miganie. Bo grozi im inaczej rozsprzedanie. Dla dobra klubu niech tak zostanie.

RWZL - 23 października 2016, 21:45:16 - *.179.232.57
to był Pocałunek Śmierci od Stokowca dla Probierza

cwks - 23 października 2016, 22:06:25 - *.56.35.236
dobry wynik dla L

or - 23 października 2016, 22:21:32 - *.rev.pro-internet.pl
Świderski od jutra na L4,gdzieś z pół roku!!.

szczery - 23 października 2016, 23:16:37 - *.dynamic.chello.pl
słabiutka ta nasza ekstraklasa.

Mario - 24 października 2016, 6:09:38 - *.135.192.11
Czernych patalachu woń.3 mecze 7 setek żadna w sieci .jesteś nędzny pozbawionym talentu nieudacznikiem,jak widzę co robisz na boisku to żyjąc się chcę.

Hajto - 24 października 2016, 7:33:06 - *.internetdsl.tpnet.pl
Jagiellonia ewidentny kryzys Piłkarze albo zajechani albo już zmęczeni "sezonem" . To co wyrabiał Cernych to woła o pomstę do nieba!

obiektywny - 24 października 2016, 8:07:06 - *.233.60.65.static.msgaz.pl
niech spe....nawe do L. Jeden dobry mecz, jeden sredni i 10 tragicznych. Świderski ma chyba jakiś abonament na grę. No nic wczoraj zarali lepszy mecz niż z Niecieczą a Zagęłbie jest dużo lepszym zespołem od Pogonii....momo wszystko wczoraj byliśmy lepsi. Nadal uważam że w tym seoznie jest mega szansa na MP.....teraz trzeba zapomniec o walce o MP i skupic się na najwazniejszym meczu w sezonie czyli na Legii. Jeżeli ich pchniemy to przynajamniej zamkniemy im drogę do MP i do jest najwaznieszy cel na ten sezon a jak się nadarzy sytuacja to walczmy dalej o majstra. ps nalezy też podkreślić że trio z Marciniakiem znowu pomogło Legii więc spółdzielnia działa ale to było do przewidzenia

ktosik - 24 października 2016, 14:49:49 - *.dynamic.chello.pl
do Obiektywny: w czym JB byla lepsza od ZL? poczytaj statystyki. ZL mialo klarowniejsze sytuacje i zasluzenie wygralo. JB jest na kursie spadajacym, za duzo wlozyla w poczatek sezonu i teraz bedzie juz tylko gorzej, runde jesienna skonczycie w najlepszym razie na 4 miejscu.

LEO - 24 października 2016, 17:30:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl