13 marca 2017, 19:53:36 - dyrovski
Znowu przy Kałuży wynik się powtórzył

Cracovia zremisowała u siebie z Zagłębiem Lubin 1-1 (0-1) w meczu kończącym 25. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Prowadzenie gościom dał Filip Starzyński, a do remisu doprowadził Marcin Budziński. Dla "Pasów" był to piąty mecz z rzędu na własnym stadionie, który zakończył się właśnie takim rezultatem.

Pierwszy groźny atak został przeprowadzony w 8. minucie przez Zagłębie i mógł się zakończyć golem samobójczym. Daniel Dziwniel zagrał z lewej strony boiska wzdłuż bramki, a bliski pokonania własnego golkipera był niefortunnie interweniujący Piotr Polczak. Na jego szczęście jednak czujnie zachował się Grzegorz Sandomierski, który złapał piłkę. Trzy minuty później goście znów zaatakowali. Filip Starzyński sprytnie podał do Jarosława Kubickiego. Błąd w tej sytuacji popełnił Jakub Wójcicki, który wślizgiem nie zdołał wybić futbolówki, co ułatwiło zadanie środkowemu pomocnikowi lubinian. Ostatecznie Kubicki z bliska trafił wprost w Grzegorza Sandomierskiego.

Kilka chwil później było już 0-1. Starzyński z łatwością minął Huberta Wołąkiewicza i pewnym, mocnym strzałem nie dał żadnych szans Sandomierskiemu. Cracovia swoją szansę stworzyła w 15. minucie - Marcin Budziński zagrał do Krzysztofa Piątka, a ten kopnął niecelnie bez przyjęcia. Dwie minuty później Krzysztof Piątek oddał kolejny niecelny strzał - tym razem piłka poleciała obok słupka po uderzeniu głową napastnika "Pasów". W 20. minucie próbę z dalszej odległości podjął Jaroslav Mihalík, lecz jemu także nie udało się trafić w bramkę.

Dziewięć minut później Starzyński kopnął sprzed pola karnego, ale był to jeszcze jeden niecelny strzał w tym meczu. Następnie z prawej strony boiska dośrodkował Krzysztof Janus, a strzał głową oddał Adam Buksa, jednak i w tej sytuacji futbolówka poleciała obok słupka. W doliczonym czasie gry Martin Polaček pewnie złapał piłkę po uderzeniu Krzysztofa Piątka sprzed szesnastki.

W 51. minucie Wójcicki kopnął z daleka mocno i niecelnie. Sześć minut później Zagłębie mogło podwyższyć prowadzenie. Janus zagrał wzdłuż bramki z prawej strony szesnastki, a Sandomierski wybił piłkę wprost pod nogi Starzyńskiego. Pomocnik lubinian oddał instynktowny strzał z bliska, ale tym razem bramkarz Cracovii popisał się bardzo dobrą obroną. W odpowiedzi Mihalík zacentrował w pole karne, a tam głową uderzył Krzysztof Piątek, jednak nie udało mu się pokonać Polačka.

W 68. minucie gospodarze zdobyli gola. Tomáš Vestenický mocno dośrodkował w szesnastkę z prawej strony, a Polaček wybił futbolówkę przed pole karne. Na nieszczęście bramkarza Zagłębia piłka trafiła do Budzińskiego, który ją przyjął, a następnie bardzo ładnym strzałem doprowadził do remisu. Dziewięć minut później Paweł Jaroszyński dośrodkował z lewej strony boiska, a w idealnej sytuacji niecelnie głową uderzył Krzysztof Piątek. W odpowiedzi w sytuacji sam na sam z golkiperem znalazł się Arkadiusz Woźniak. Zawodnik gości minął Sandomierskiego i kopnął w kierunku bramki, ale przed linią bramkową futbolówkę wybił Wołąkiewicz.

13 marca 2017, 18:00 - Kraków (stadion Cracovii)
Cracovia 1-1 Zagłębie Lubin
Marcin Budziński 68 - Filip Starzyński 12

Cracovia: 29. Grzegorz Sandomierski - 7. Jakub Wójcicki, 24. Piotr Polczak, 21. Hubert Wołąkiewicz, 44. Paweł Jaroszyński - 20. Mateusz Szczepaniak (63, 9. Tomáš Vestenický), 14. Damian Dąbrowski (46, 62. Erik Jendrišek), 27. Marcin Budziński, 10. Mateusz Cetnarski, 23. Jaroslav Mihalík - 99. Krzysztof Piątek.

Zagłębie: 1. Martin Polaček - 4. Aleksandar Todorovski, 77. Sebastian Madera, 24. Jakub Tosik, 23. Daniel Dziwniel - 7. Krzysztof Janus, 28. Łukasz Piątek, 20. Jarosław Kubicki, 18. Filip Starzyński (83, 17. Adrian Rakowski), 14. Łukasz Janoszka (77, 6. Kamil Mazek) - 21. Adam Buksa (68, 9. Arkadiusz Woźniak).

żółte kartki: Jaroszyński, Jendrišek, Cetnarski - Ł.Piątek, Starzyński, Rakowski, Buksa.

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 6473.

tyszanin - 13 marca 2017, 19:54:34 - *.146.64.154.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo Lubin !

anton - 13 marca 2017, 19:55:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zielinski wyp...rowadzaj się.
Cracovia (z tym trenerem) spadek. Pewne info. Gdyby nie Sandomierski to by było 1:4

fili - 13 marca 2017, 19:56:43 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Sandomierski uratował "Pasy". On i Budziński od przyszłego sezonu w Jadze?

max - 13 marca 2017, 19:57:03 - *.play-internet.pl
skąd pzpn wziąl te trójke sędziowską? Z łapanki czy z zakładów pracy chronionej. Tacy potrafią obrzydzić każdy mecz. Poza tym wynik sprawiedliwy

hmm - 13 marca 2017, 19:57:50 - *.eaw.com.pl
Cracovia naprawdę fajną piłkę gra, ale wciąż frajerzom w ataku, za dużo zmarnowanych akcji

faz - 13 marca 2017, 20:00:12 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl
Adrian Rakowski biorący udział w przepychance - bedący stroną atakująca - No No szacunek - to że w piłke grać niezbyt potrafi to jedna sprawa ale zawsze miałem go za flegmatyka bez jaj człapiącego bezradnie po boisku a tu prosze agresja.
Mecz ciekawy - gra dosyc dobra - wkurxia jak zwykle przywiązanie Stokowca do nazwisk faworyzoowanie Rakowskiego blokowanie Vlaski.
Tak tak prywatne animozje sympatie są u Rudego ważniejsze niż forma sportowa zawodników przy wyborze wyjsciowego składu - wiec nie jest to profesjonalista ( Vlasko / Rakowski ).

poeta - 13 marca 2017, 20:02:15 - *.play-internet.pl
Wasze rymowanki od początku żenada walą
nikt już się wcale nimi nie zachwyca
w przedszkolu za taki słowotok nawet nie chwalą
szanujcie się trochę i swojego widza.

RS - 13 marca 2017, 20:03:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Moim zdaniem to Zagłębie grało dużo lepszą piłkę ale ze skutecznością słabo.

m. - 13 marca 2017, 20:06:32 - *.dynamic.chello.pl
Pleonazm w tytule.

TS - 13 marca 2017, 20:08:07 - *.dynamic.chello.pl
Przeciez na tym meczu było gora z 3tys. widzow.

faz - 13 marca 2017, 20:09:29 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl
Zagłębie zagrało dobry mecz ale w Lubinie jest problem z kondycja graczy - im dalej w mecz tym gorzej z ubiegiem czasu gra Zaglebia wygladała coraz gorzej.
Oczywiscie brak farta przy wykonczeniu akcji to również istotna sprawa - Zagłebie stworzyło sobie wiecej klarownych sytuacji z których powinna paść bramka - szwankuje skutecznosc. - Wynik meczu mógł być różny ale z przebiegu gry ze wskazaniem na Zagłebie.

TS - 13 marca 2017, 20:10:37 - *.dynamic.chello.pl
Młyn cracovii to czyste pośmiewisko.Wczoraj Wisły było na Legii ze trzy razy więcej.

UWAGA - 13 marca 2017, 20:13:17 - *.dynamic.chello.pl
@faz - dokładnie . Poza tym Stokowiec prawdopodobnie przekreślił już ten sezon . Mecz jak najbardziej do wygrania a on za Starzyńskiego który jednym zagraniem/strzałem może wygrać mecz wpuszcza tą melepete . Przecież gdyby nie "akcja" z przepychanką to komentatorzy ani razu nie wymienili by nazwiska Sraczko . . . tzn Rakowski .

LM - 13 marca 2017, 20:20:06 - *.230.156.46
DO MAX - Dlaczego krytykujesz trójkę sędziów? Czy naprawdę źle posędziowali?

TS - 13 marca 2017, 20:21:00 - *.dynamic.chello.pl
Najlepszy był Hajto: "...przy remisie cracovia wskakuje na 12 miejsce...."Przed tym meczem była na 12 miejscu i nawet przegrywając została by na nim.

Conquista - 13 marca 2017, 20:23:43 - *.0.206.52
Krzysiek Damian i Mateusz wracajcie do domu do Lubina bo z Cracovią to tylko rokroczna walka o utrzymanie was czeka.

KąKą - 13 marca 2017, 20:24:52 - *.ip-point.pl
Budziński zasługuje na powołanie do kadry. Marnuje się u Pasów. Dawać go do Lecha lub Legii. Już czas!

19(L)16 - 13 marca 2017, 20:25:23 - *.96.138.63.neoplus.adsl.tpnet.pl
cracovia spadek pewne info. Ciekawe co na to Filipiak...

morbus5@wp - 13 marca 2017, 20:49:26 - *.116.70.10
Zaglebie duzo lepsze!Gdyby nie Sandomierski skonczyloby sie z 1-4!Zaglebie ten mecz tak naprawde powinno zamknac juz po 12min.Wtedy powinno byc juz 3-0!Zaglebie piątą silą naszej ligi,niestety w tym roku odstaje od pierwszej czworki!Walke o pozostale 3 msc.w ósemce stocza-Termalica,Wisla,Korona,Plock,Pogon.Arka juz w zasadzie odpadla z rywalizacji o pierwsza osemke.

Eudezet - 13 marca 2017, 20:51:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kupon przez craxe nie wszedl zycze spadku choc filipiak na to nie pozwali i uruchomi srodki na chachmectwa jak kiedys ze spadkiem Elksy

morbus5 - 13 marca 2017, 20:59:10 - *.116.70.10
W zasadzie to Wisla i Termalica patrzac na ostatnie mecze i pkt.raczej nie powinny miec problmow z msc.6 i 7!O osoatnia osmą pozycje powalczy Korona,Plock i Pogon

parada78 - 13 marca 2017, 21:13:49 - *.dynamic.chello.pl
Dobry mecz . W Pasach dalej brak w obronie Covilo i nawet Malarczyka .Mecz na dobrym poziomie a Cracovii to bym jeszcze nie przekreslał >Każdy wynik jest mozliwy do osiągnięcia celu!Zagłebie pierwsza 5 100%

1945 - 13 marca 2017, 21:15:33 - *.dynamic.chello.pl
haha 6 tys widzów chyba ze spacerującymi w ciągu dnia na błoniach...

mario - 13 marca 2017, 21:33:54 - *.play-internet.pl
Starzyński i Budziński do kadry. Naprawdę zasługują na szeroką kadrę i treningi z lewym i zielińskim.

poeta - 13 marca 2017, 21:38:17 - *.rdsnet.ro
Znowu przy Kałuży czas czekania na wygraną się wydłuży, w smutku pierdząc bąki na trybunach, tylko w wiernych fanach wciąż jest duma. I czekają na niedzielny mecz by go wygrać no i cześć.

jeremi - 13 marca 2017, 22:34:12 - *.play-internet.pl
uparty filipiak przez trzymanie ZIELIŃSKIEGO spuści nas z Ligi.

daniel - 13 marca 2017, 22:45:53 - *.dynamic-ra-10.vectranet.pl
przeciez znawcy korona w tym sezonie miala spasc a teraz w osemce beda grac znffcy? co jest

BBB - 13 marca 2017, 22:46:21 - *.dynamic.chello.pl
Młyn Cracovii prawie równy temu ze starego stadionu w Łęcznej tylko na Górniku był lepszy klimat, tak ciasno, przaśnie....

Max - 13 marca 2017, 22:46:35 - *.dynamic.telkab.pl
Szanowna Redakcjo ogromna prośba o wprowadzenie autosymulacji dla kolejek 31-37 ;)
Jakby nie patrzeć końcówka rundy zasadniczej i można byłoby wstępnie przeglądać zestaw par w rundzie finałowej

przemek - 13 marca 2017, 23:14:37 - *.cable.smsnet.pl
Te wasze tytuły trącą Super Expresem,a wy chyba aspirujecie do miana poważnej strony?

rudy - 14 marca 2017, 7:50:09 - *.internetdsl.tpnet.pl
Piłkarze zagłębia to minimaliści bez charakteru!!!

@rudy - 14 marca 2017, 9:56:24 - *.dynamic.gprs.plus.pl
To co powiesz w takim razie o piłkarzach Śląska czy Górnika?

wojo - 14 marca 2017, 9:59:54 - *.internetdsl.tpnet.pl
Szczerze mówiąc to Rakowski oraz Vlasko prezentują w tej chwili taki sam poziom, szkoda że taki marny. A kolega faz niech nie odrywa się od fify , tam dowolnie może sobie zmieniać kogo chce. Zagłebie nareszcie dobry mecz.

norbi - 15 marca 2017, 20:11:47 - *.ssp.dialog.net.pl
Trener Zagłębia Lubin najsłabszym ogniwem tego klubu,nie wiem co bierze pod uwagę przy zmianach jakie dokonuje.Zdejmuje trzech najlepszych zawodników wprowadza Rakowskiego zamiast Vlasko .Może wie coś więcej niż widać na boisku?Albo nie chcą grać w pucharach.Bo po piłkarsku ma duże problemy z oceną gry i zawodników.