1 kwietnia 2017, 22:24:16 - dyrovski
Pewna wygrana Legii

Legia Warszawa wygrała u siebie z Pogonią Szczecin 2-0 (0-0) w meczu rozegranym w ramach 27. kolejki Lotto Ekstraklasy. Gole dla "Wojskowych" zdobyli Michał Kucharczyk i Vadis Odjidja-Ofoe. Legia awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.

Gospodarzom udało się strzelić gola już w 6. minucie, lecz bramka nie została uznana przez sędziego, ponieważ Michał Kucharczyk, który pokonał Jakuba Słowika, wcześniej był na spalonym. W 11. minucie strzał oddał Ádám Gyurcsó, ale nie mógł nim zaskoczyć Arkadiusza Malarza. Dziewięć minut później groźnie zrobiło się w polu karnym Legii. Spas Delew zagrał do Jarosława Fojuta, a ten przyjął futbolówkę i mocno uderzył, jednak dobrą interwencją wykazał się golkiper "Wojskowych". Legia zaatakowała w 29. minucie. Thibault Moulin podał do Kucharczyka, a ten oddał natychmiastowy strzał bez przyjęcia, ale czujnie zachował się Słowik i wybił piłkę.

Pięć minut później sędzia nie uznał drugiego gola dla gospodarzy - ponownie na spalonym był Kucharczyk. W odpowiedzi Mateusz Matras podał do Gyurcsó, a Węgier kopnął w kierunku bramki, lecz Malarz bez problemu złapał futbolówkę. Pięć minut przed przerwą jeszcze jedną próbę podjął Gyurcsó. Piłka odbiła się jeszcze od nogi Macieja Dąbrowskiego, jednak Malarz wykazał się sporym refleksem i zdołał wybić futbolówkę.

Pierwszy groźny atak w drugiej części gry został przeprowadzony przez Legię - Moulin dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, ale Artur Jędrzejczyk z bliska nie potrafił oddać celnego strzału głową. W 63. minucie dobrej okazji do objęcia prowadzenia nie wykorzystała Pogoń. Adam Frączczak wrzucił z autu piłkę, której nie przejął Jakub Rzeźniczak i ta trafiła do Matrasa. Środkowy pomocnik gości chciał przelobować wychodzącego Malarza, lecz ostatecznie futbolówka poleciała nad poprzeczką. Legia odpowiedziała akcją, po której strzeliła gola. Adam Hloušek zacentrował z lewej strony boiska, a z najbliższej odległości prowadzenie "Wojskowym" dał Kucharczyk.

W 65. minucie Guilherme podał do Kucharczyka, a ten wypuścił sobie piłkę, z łatwością wyprzedził Sebastiana Rudola i zagrał w szesnastkę do Miroslava Radovicia. Serb jednak trafił wprost w Słowika. Kolejny atak Legii miał miejsce dwanaście minut później i zakończył się bramką. Fojut wybił futbolówkę przed pole karne prosto do Vadisa Odjidjy-Ofoe, a Belg przyjął piłkę, a następnie oddał strzał i pokonał Słowika.

1 kwietnia 2017, 20:30 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 2-0 Pogoń Szczecin
Michał Kucharczyk 63, Vadis Odjidja-Ofoe 77

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 55. Artur Jędrzejczyk, 5. Maciej Dąbrowski, 25. Jakub Rzeźniczak, 14. Adam Hloušek - 6. Guilherme (80, 21. Dominik Nagy), 15. Michał Kopczyński (86, 3. Tomasz Jodłowiec), 75. Thibault Moulin, 8. Vadis Odjidja-Ofoe, 32. Miroslav Radović - 18. Michał Kucharczyk (88, 9. Waleri Kazaiszwili).

Pogoń: 1. Jakub Słowik - 9. Adam Frączczak, 21. Sebastian Rudol, 3. Jarosław Fojut, 15. Hubert Matynia - 11. Spas Delew (90, 55. Sebastian Kowalczyk), 23. Mateusz Matras, 14. Kamil Drygas, 10. Dawid Kort (70, 29. Marcin Listkowski), 7. Ádám Gyurcsó - 17. Nadir Çiftçi (80, 18. Seiya Kitano).

żółta kartka: Jędrzejczyk.

sędziował: Adrien Jaccottet (Szwajcaria).

peter - 1 kwietnia 2017, 22:26:49 - *.play-internet.pl
Legia zostanie mistrzem,tez tak myslicie?

aa - 1 kwietnia 2017, 22:27:05 - *.stansat.pl
tak gra mistrz, bardzo ladna gra Legii co raz lepiej i czesciej cieszy oko. Oby tak dalej!

kONE - 1 kwietnia 2017, 22:27:51 - *.dynamic.mm.pl
Brawo Panowie. Mamy (L)idera!

Ojeju - 1 kwietnia 2017, 22:29:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
O jeju znowu sedzia pomógł Legii.Oba gole ze spalonego.Co z tymi polskimi sędziami.O jej, jej.Znowu szykuje sie mistrz Polski dla Legii.Znowu bedzie 100 baniek i gra w LM.

Kibic Pogo - 1 kwietnia 2017, 22:29:38 - *.4-2.cable.virginm.net
Panie prezesie Mroczek.? Jedno pytanie! Po co wy wogole jezdzicie tam do Warszawy, no po co sie pytam?

kondi-76 - 1 kwietnia 2017, 22:34:38 - *.centertel.pl
Pamiętajcie!!! Zagłębie jest czerwone...

.:. - 1 kwietnia 2017, 22:38:24 - *.195.104.170 (unknown)
LEgiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

peter - 1 kwietnia 2017, 22:41:36 - *.play-internet.pl
Pawel Zarzeczny-RIP

Cesio - 1 kwietnia 2017, 22:47:23 - *.centertel.pl
Legia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

GKsJ.Zdrój - 1 kwietnia 2017, 22:55:46 - *.195.104.170 (unknown)
dobry mecz

needle - 1 kwietnia 2017, 23:07:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A co ten Kucharczyk tak się rozkręcił...?
Boi się transferu...??? Chyba ma rację! Zresztą tu może grać, choćby jako wchodzący z ławy

Legia liderem. Legia mistrzem.

WE - 2 kwietnia 2017, 0:41:45 - *.opera-mini.net (*.47.205.204)
Brawo Legia, teraz do Poznania po trzy punkty!

do WisłaP - 2 kwietnia 2017, 9:13:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
zgadzam się, że dziwnie to wygląda, biletów sprzedanych 30000 (bez 200), trybuny napchane, zajęte nawet bufory przy sektorze gości i
Vipy do samego dołu. Trochę prześwitów tylko na rodzinnym. No nie mniej jak 26500-27000 ostrożnie nawet ujmując.

Pl@.com - 2 kwietnia 2017, 9:47:40 - *.146.3.11.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Legia to wymeczyla,byl dobry sklad i rozwalili go,przez glupote odpadli z bardzo slabym ajaxem,stracili miliony za kolejne awanse,fakt lige raczej wygraja,a co w pucharach,dno.

bilety - 2 kwietnia 2017, 11:42:49 - *.ssp.dialog.net.pl
Niestety ale 22000 to pewna liczba. Sporo karneciarzy odpuszcza dużo meczów a po Lidze Mistrzów pewnie są i takie aparaty, co ani razu na ligę nie przyszły a kupiły karnet tylko dla LM. Prześwitów na rodzinnym było najwięcej ale na pozostałych trybunach też były. Poza tym klub nie wiedzieć czemu wyłącza ze sprzedaży niektóre sektory (nie mówię tu o buforach).

Warszawiak - 2 kwietnia 2017, 15:00:59 - *.warszawa.vectranet.pl
Legia Będzie mistrzem!

@Wisla P - 2 kwietnia 2017, 15:01:57 - *.dynamic-ww-06.vectranet.pl
haha i pisze to typ z Wisły P,gdzie jedna z najniższych frekwencji w ekstraklasie
Ostatni mecz u was to chyba jedna z rekordowych frekwencji.

hans - 2 kwietnia 2017, 17:50:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wygrali, bo sendzia z Warszawy pomógł. Karny ze spalonego.

p - 2 kwietnia 2017, 18:15:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Aż się chce przychodzić na takie mecze.26 rzutów rożnych!!! w meczu. Tylko 2-0 ale jakby było 6-2 też nikt by nie miał pretensji.Trójka Odżidżi - Rado - Gulerme do tego Kuchy wymiata. Po 1-0 Legia się bawiła z Pogonią.Piękne sztuczki.Mam nadzieje,że po meczu z Koroną oczyszczą się realowcy i będzie na każdym meczu komplet.Liga Mistrzów w zasięgu aby nikogo nie sprzedali.Dojdzie Janota i będzie dobrze.

LEO - 2 kwietnia 2017, 19:52:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Do Szwajcarskiej precyzji Legi daleko

gepetto - 3 kwietnia 2017, 18:44:10 - *.dynamic.chello.pl
Czemu na meczu nie wisiała ani jedna flaga Zagłębia? Czyżby też zerwali z nimi? To teraz Legia już mam z górki po mistrzostwo.