16 stycznia 2021, 14:51:17 - dagazka
Bramka Dawida Kownackiego

Dawid Kownacki zdobył gola dla Fortuny Düsseldorf w wygranym 3-0 (1-0) wyjazdowym meczu 16. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi z Erzgebirge Aue. To trzecie ligowe trafienie Polaka w sezonie.

16 stycznia 2021, 13:00 - Aue-Bad Schlema (Erzgebirgsstadion)
FC Erzgebirge Aue 0-3 Fortuna Düsseldorf 1895
Dawid Kownacki 24, Kenan Karaman 82, Thomas Pledl 89

żółte kartki: Dmitri Nazarov - Kevin Danso, Felix Klaus, Kenan Karaman.

sędziował: Christof Günsch (Hesja).

Mecz bez udziału publiczności.

W drużynie gości Kownacki grał do 70. minuty, kiedy zmienił go Rouwen Hennings, Adam Bodzek wszedł na boisko w 86. minucie, zmieniając Kenana Karamana, a Jakub Piotrowski znalazł się poza kadrą. W zespole gospodarzy natomiast spotkanie na ławce spędził były zawodnik Korony Kielce Ognjen Gnjatić.

Fortuna zajmuje drugie miejsce w lidze z dorobkiem 30 punktów.

EwaBem - 16 stycznia 2021, 14:58:51 - *.24.156.194.ipv4.supernova.orange.pl
Strzeli 4. w sezonie i zaraz zaczną wrzeszczeć, żę Kownasia drewniaka do kadry...

EwaBem - 16 stycznia 2021, 14:59:59 - *.24.156.194.ipv4.supernova.orange.pl
Strzeli 4. bramkę w sezonie i zaraz zaczną wrzeszczeć, że Kownasia drewniaka do kadry...

fajasport - 16 stycznia 2021, 15:09:39 - *.adsl.inetia.pl