26 kwietnia 2021, 22:32:04 - maciejko
Jakub Florczyk zadebiutował w UMF Afturelding

Jakub Florczyk zadebiutował w drugoligowym islandzkim UMF Afturelding w wygranym 2-0 (0-0) meczu I rundu Pucharu Islandii z piątoligowym Leiknirem Hellissandur. 18-letni obrońca, który ostatnio występował w drużynie juniorów klubu z Mosfellsbær, rozegrał cały mecz.

26 kwietnia 2021, 20:00 - Hellissandur (Hellissandsvöllur)
Leiknir (Hellissandur) 0-2 UMF Afturelding (Mosfellsbær)
Valgeir Árni Svansson 58 (k), 90

żółte kartki: Úlfar Ingi Þrastarson - Oskar Wasilewski.

sędziował: Ívar Orri Kristjánsson.

Całe spotkanie w składzie gości zagrał także 20-letni islandzki obrońca polskiego pochodzenia Oskar Wasilewski.

W II rundzie (30 kwietnia) Afturelding zmierzy się ze stołecznym SR.

Bolo - 26 kwietnia 2021, 22:40:22 - *.240.202.243
No I nasza zdolna mlodziez przebija sie juz nawet w islandii. Jestem dumny

bibu - 26 kwietnia 2021, 22:47:52 - *.as13285.net
dzięki naszym migrantom juniorskie zespoły na Islandii, w końcu grają w pełnych składach a nie 7 na 8 jak to onegdaj bywało. powodzenia, życzę Hafnarfjordur w trzy lata przynajmniej.

Pafawag - 26 kwietnia 2021, 22:59:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Muszę przyznać, że ostatnimi doniesieniami o występach Polaków w pucharze Islandii zostałem mile zaskoczony tym, że ktoś to śledzi. Wielki szacunek dla ekipy 90minut.pl za takie smaczki piłkarskie.

Islandur - 26 kwietnia 2021, 23:23:16 - *.adsl.inetia.pl
Ale jestem zawiedziony, ze ani słowa o niejakim Krzysztofie Ziarnowskim, którego piątoligowa Afrika Reykjavik przegrała w Pucharze Islandii 1-13, a Polak zdobył jedyna bramkę dla pokonanych...

@Islandur - 26 kwietnia 2021, 23:33:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl