8 lipca 2021, 19:54:43 - gabrielba
eLKE: Sūduva 2-1 Valmiera

Litewska Sūduva Marijampolė wygrała 2-1 (1-1) z łotewskim Valmiera FC w pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Zwycięzca dwumeczu będzie rywalem Rakowa Częstochowa w kolejnej fazie rozgrywek.

8 lipca 2021, 18:00 - Mariampol (Hikvision Arena)
Sūduva Marijampolė 2-1 Valmiera FC
Nicolás Gorobsov 27 (k), Aléxandros Gargalatzídis 90 (k) - Raimonds Krollis 35 (k)

Sūduva: 1. Mákis Gianníkoglou - 29. Markas Beneta (87, 6. Povilas Leimonas), 10. Semir Kerla, 15. Aleksandar Živanović, 19. Vaidas Slavickas (79, 80. Jewhen Jefremow) - 13. Serge Nyuiadzi (71, 35. Jordan N'Kololo), 5. Nicolás Gorobsov, 8. Nacho Cases, 17. Giedrius Matulevičius, 11. Xabi Auzmendi (46, 20. Romain Habran) - 7. Aleksandr Makaś (70, 9. Aléxandros Gargalatzídis).

Valmiera: 1. Rihards Matrevics - 25. Wiktor Aleksandrow, 4. Luka Gadrani, 5. Joyskim Dawa - 10. Alvis Jaunzems, 41. Daisuke Yokota, 6. Iwan Żelizko, 29. Motaz Zaddem (56, 24. Alioune N'Doye), 11. Camilo Mena (82, 23. Maksims Toņiševs) - 19. Djibril Guèye (71, 14. Luka Silagadze), 7. Raimonds Krollis (82, 20. Ibrahima Sow).

żółte kartki: Kerla - Aleksandrow, Zaddem, Yokota.

sędziował: Jasmin Sabotic (Luksemburg).
widzów: 900.

W drużynie gospodarzy Markas Beneta (poprzednio Zagłębie Sosnowiec) grał do 87. minuty, gdy zmienił go Povilas Leimonas (w przeszłości Widzew Łódź, Jagiellonia Białystok i GKS Katowice).

Rewanżowe spotkanie odbędzie się 15 lipca o godz. 18:00 w Rydze. Mecze II rundy zaplanowano na 22 i 29 lipca.

Liga Konferencji Europy 2021/2022

Reader - 8 lipca 2021, 19:59:26 - *.dynamic.chello.pl
dobry wynik

Makan - 8 lipca 2021, 20:08:54 - *.centertel.pl
Szkoda, z Litwinami będzie niestety ciężka przeprawa. Musimy wierzyć.

Kamil21 - 8 lipca 2021, 20:12:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sūduva Marijampolė patrząc na skład to typowa Ekstraklasa. Jacyś Hiszpanie, jakiś grek, ktoś tam kto grał w Polsce, no i Litwini. Mówcie co chcecie, patrzyłem ich występy w pucharach i dla mnie są faworytem.

znawca - 8 lipca 2021, 20:15:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Taki Nacho Cases byłby gwiazdą naszej i każdej innej kapuścianej ligi. Nawet na Litwie są w stanie sprowadzić takiego zawodnika a my uparcie drenujemy drużyny z Segunda B

PanStaszek - 8 lipca 2021, 20:19:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie ma się co bać rywali - z kim mamy wygrywać jak nie z takimi przeciwnikami ?

Xxx - 8 lipca 2021, 20:20:06 - *.centertel.pl
Słabi i słabsi. Raków powinien na luzie sobie poradzić

Thonas - 8 lipca 2021, 20:22:24 - *.centertel.pl
Taki los naszej piłki klubowej po tym jak wszystkie talenty uciekają zagranicę że musimy drzec w rywalizacji z Litwinami i wcale nasza drużyna nie jest w starciu faworytem. Na Litwie rządzi basket, a mimo to kluby patrzac na ranking grają identycznie jak polskie. Chociaż nie mają chyba az tylu kompromitacji co nasze. 🙁

Ja - 8 lipca 2021, 20:26:06 - *.centertel.pl
Oglądam obecnie mecz Śląska jest teraz 30 minuta i uczciwie trzeba przyznać, że ta Suduva raczej jest poza zasięgiem. Może to mało znany klub, ale zobaczycie, że będą zbyt silni.

cvg - 8 lipca 2021, 21:11:38 - *.144.225.119
dobry wynik i łatwy przeciwnik. lekka mobilizacja i będzie spacerek a i ranking się przyda do rozstawienia- super!
btw ktoś wytłumaczy czemu te zj.. zbanowały mnie znowu na pół roku z normalnego adresu? nic w sumie nie pisałem...

BOT - 8 lipca 2021, 21:30:58 - *.204.23.110.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Po tym, jak Żalgiris przejechał się po Lechu można uznać, że Sudova będzie faworytem w meczu z Rakowem. Tym lepiej dla Rakowa. Dla polskich drużyn nie ma łatwych przeciwników, ale sądzę, że sobie poradzimy. Z pokorą, ale i wiarą w zwycięstwo patrzę na tę rywalizację.

kibic - 8 lipca 2021, 21:49:57 - *.dynamic.chello.pl
Raków w sparingu ogrywa Szachtar amy tu boimy się Litwinów Czy Łotyszy podejdzmy z szacunkiem ale bez jakiejkolwiek przesady to dwumecz Raków da rade ja wierze w dwa zwycięstwa. Jak najwięcej punktów

dobr.ytowa - 9 lipca 2021, 0:21:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jakie głupoty tu się wypisuje, to się nie dzieje.

kzet69 - 9 lipca 2021, 11:13:10 - *.147.2.78.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Nie ma znaczenia, która z tych drużyn będzie przeciwnikiem Rakowa, jedna i druga prezentują taki poziom, że Raków po prostu każdą z nich bez problemu ogra. Czekamy na 19 lipca i losowanie III rundy...

Cud - 9 lipca 2021, 18:54:07 - *.31.222.8.ipv4.supernova.orange.pl