16 czerwca 2024, 19:51:27 - dwieladek
ME: Gol Erika Janžy w reprezentacji Słowenii

Erik Janža (Górnik Zabrze) strzelił bramkę dla reprezentacji Słowenii w zremisowanym 1-1 (0-1) meczu 1. kolejki grupy C rozgrywanych w Niemczech finałów mistrzostw Europy z Danią. Janža rozegrał całe spotkanie.

16 czerwca 2024, 18:00 - Stuttgart (MHPArena)
Słowenia 1-1 Dania
Erik Janža 77 - Christian Eriksen 17

żółte kartki: Petar Stojanović, Žan Celar - Morten Hjulmand.

sędziował: Sandro Schärer (Szwajcaria).
widzów: 54 000.

Na ławce rezerwowych reprezentacji Słowenii całe spotkanie spędził Miha Blažič (Lech Poznań), a Benjamin Verbič (kiedyś Legia Warszawa) pojawił się na boisku w 67. minucie, gdy opuścił je Petar Stojanović. Poza ścisłą kadrą znalazł się pierwotnie powołany do szerokiej kadry Luka Zahovič (Pogoń Szczecin).

Tabela:

1. Dania     1  1  1- 1
2. Słowenia  1  1  1- 1
3. Anglia    0  0  0- 0
   Serbia    0  0  0- 0

Mistrzostwa Europy - Niemcy 2024

GórnikFan - 16 czerwca 2024, 19:53:51 - *.215.207.197-internet.zabrze.debacom.pl
brawo Erik

slazak - 16 czerwca 2024, 19:57:01 - *.dynamic.inetia.pl
Gratulacje! Piękny gol przy niewielkiej pomocy duńskiego obrońcy. Piłkarz z naszej, polskiej ekstraklasy, tej słabej ligi, ale to raczej wyjątek niż stała reguła.

ms - 16 czerwca 2024, 20:00:58 - *.dynamic.inetia.pl
Czyli w Górniku nie zostanie? 🤔

LP+GZ - 16 czerwca 2024, 20:03:57 - *.7.192.198.ipv4.supernova.orange.pl
Brawo Janza piękna bomba, to juz może być kandydatka do bramki euro. Gdyby nie nieskuteczność Słoweńców to by miał że 2 asysty.

Radom_fan - 16 czerwca 2024, 20:13:30 - *.109.165.148
nie znam gościa

13 sektor - 16 czerwca 2024, 20:24:38 - *.43.160.26.ipv4.supernova.orange.pl
Piękna bramka Erika Janży zza pola karnego. Słowa uznania dla kapitana Górnika Zabrze.

Ramirez - 16 czerwca 2024, 20:24:58 - *.dynamic.chello.pl
Słowenia obrona czestochowy cos jak szkocja Janza strzal zycia. Powinni popłynac ze 4-1

Mas - 16 czerwca 2024, 20:53:15 - *.146.92.249.mobile.internet.t-mobile.pl
Janza z małego Górnika strzela gola dla swojej drużyny narodowej nie to co Bednarek z dużego Southamptona który pomaga Niderlandom w strzeleniu 2 goli i Polska przegrywa.

MazL - 16 czerwca 2024, 20:59:45 - *.98.190.3
Janza z małego klubu regionalnego strzela bramkę na Euro. Moze ludzie sie dowiedzą gdzie gra.

pgliwice - 16 czerwca 2024, 21:30:39 - *.25.47.105
Dżist sorry;

Kike - 16 czerwca 2024, 21:58:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Fajnie że piłkarz z polskiej ligi pokazał się z dobrej strony na Euro 🙂

y - 17 czerwca 2024, 0:48:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Trochę farta trzeba mieć - miał go Janża, miał i Gakpo...

TG - 17 czerwca 2024, 11:11:01 - *.centertel.pl
Ofensywny, a nie defensywny pomocnik Panie trenerze. Dawać Erika bardziej do przodu.

tomc - 17 czerwca 2024, 12:33:21 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Uważam że Janza ,jest źle ustawiony powinien być bardziej ofensywnie jak w górniku. Janza ma duże możliwości ofensywne ,tylko jak się go ustawia jako cofnięty defensor to i tak cud że 1 gola im us wztrzelił. Uważam że najbardziej wartościowy gracz w repr Słowenii a przynajmniej w meczu z dania. Dziwi mnie że nie wzięli Blaza Kramera z Legii aż się prosiło żeby pod koniec został wpuszczony napastnik o takich parametrach. Co do naszej reprezentacji brakowało przynajmniej na chwilę wpuszczenie Grosika. Ale szacun dla Zalewskiego świetny mecz.jak tak się będzie rozwijać .... To będzie jeden z najlepszych na świecie na swojej pozycji. Uważam że w Romie od razu ma pewny 1 skład po takim wystepie