Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2023/2024 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!

19 czerwca 2024, 14:19:50 - bartekwr9
II runda eLK: Brøndby - Llapi / Wisła

Podczas dzisiejszego losowania w Nyonie Wisła Kraków poznała swojego potencjalnego rywala w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji. Jeśli zdobywca Pucharu Polski w I rundzie Ligi Europy przegra z kosowskim Llapi Podujevë, to jego kolejnym rywalem będzie duński Brøndbyernes IF. Potencjalne pierwsze spotkanie polski zespół rozegra na wyjeździe.

Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się 25 lipca i 1 sierpnia.

Brøndby do eliminacji Ligi Konferencji przystępuje jako wicemistrz Danii. Po 22 kolejkach sezonu zasadniczego drużyna ta miała na koncie 47 punktów (14 zwycięstw, pięć remisów, trzy porażki) i zajmował drugie miejsce w tabeli. Po dziesięciu kolejkach w ramach grupy mistrzowskiej potencjalny rywal Wisły zakończył zmagania na drugiej pozycji gromadząc 62 punkty (18 zwycięstw, osiem remisów, sześć porażek).

Zawodnikiem Brøndby aktualnie jest Mateusz Kowalczyk, a w przeszłości grali tam również Łukasz Cieślewicz, Rafał Niżnik, Andrzej Rudy i Kamil Wilczek.

Brøndbyernes Idrætsforening

Data założenia: 3 grudnia 1964
barwy: żółto-niebieskie
Prezes klubu: Jan Bech Andersen
Trener klubu: Jesper Sørensen DEN
Stadion: Brøndby Stadion (28 000 miejsc)

Sukcesy

mistrzostwo Danii - (11x) - 1985, 1987, 1988, 1990, 1991, 1995/96, 1996/97, 1997/98, 2001/02, 2004/05, 2020/21
wicemistrzostwo Danii - (12x) - 1986, 1989, 1994/95, 1998/99, 1999/2000, 2000/01, 2002/03, 2003/04, 2005/06, 2016/17, 2017/18, 2023/24
Puchar Danii - (7x) - 1988/89, 1993/94, 1997/98, 2002/03, 2004/05, 2007/08, 2017/18
finalista Pucharu Danii - (4x) - 1987/88, 1995/96, 2016/17, 2018/19
Superpuchar Danii - (4x) - 1994, 1996, 1997, 2002

Historia meczów polsko-duńskich w europejskich pucharach (PEMK/LM, PZP, PMT/PUEFA/LE/LKE)

2023/24 - LKE - E4 - FC Midtjylland - Legia Warszawa - 3-3, 1-1 k. 5-6

Bilans: 39 meczów - 14-11-14 - 53-57 / 18 rywalizacji pucharowych - osiem awansów polskich drużyn (dodatkowo dwie rywalizacje grupowe)

Liga Konferencji 2024/2025

A.L.C - 19 czerwca 2024, 14:24:56 - *.7.23.146.ipv4.supernova.orange.pl
Wisła łatwiejszego rywala ma w LE. Duńczycy eliminowali inne polskie kluby z eklasy, lepiej rzucić wszystkie siły na Kosowo i zagrać z Rapidem, większe szanse na walkę.

Odpowi Ada - 19 czerwca 2024, 14:47:36 - *.74.67.37.rev.sfr.net
To niech lepiej Wisla wygra z ta druzyna z Serbii.

Brzezinsky - 19 czerwca 2024, 16:56:30 - *.tor-exit.nothingtohide.nl
Wisła powinna wygrać z drużyną bazy amerykańskiej Camp Bondsteel Kosowo ale w meczu w Prowincji Autonomicznej Serbii Kosowo i Metochia pewnie będzie tamtejszy islamski albański cirkus.

Rzeszowiak - 19 czerwca 2024, 18:21:02 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jesli broendby, jeśli serio to 0-12 w dwumeczu.

Knur - 20 czerwca 2024, 7:50:43 - *.play-internet.pl
Wyjazdowo super meczyk.Bedzie okazja zobaczyć Kosowo😁

. - 30 czerwca 2024, 0:55:49 - *.centertel.pl
No cóż, tutaj Wiśle się nie poszczęściło, Gent byłby jeszcze gorszy, ale Vaduz czy zwycięzcy par Stjarnan-Linfield i UNA Strassen-KuPS to oczywiście słabsze ekipy od Brøndby.
A inna sprawa, że jeśli odpadną z Llapi (co jest całkiem możliwe), to chyba i tak nawet w LKE nie mieliby na co liczyć.