20 czerwca 2024, 16:54:27 - IgorK
ME: Występ Erika Janžy w reprezentacji Słowenii

Erik Janža (Górnik Zabrze) zagrał w reprezentacji Słowenii w zremisowanym 1-1 (0-0) meczu 2. kolejki grupy C rozgrywanych w Niemczech finałów mistrzostw Europy z Serbią. Janža rozegrał całe spotkanie.

20 czerwca 2024, 15:00 - Monachium (Allianz Arena)
Słowenia 1-1 Serbia
Žan Karničnik 69 - Luka Jović 90

żółte kartki: Erik Janža, Žan Vipotnik - Filip Mladenović, Saša Lukić, Luka Jović, Mijat Gaćinović.

sędziował: István Kovács (Rumunia).
widzów: 63 028.

W reprezentacji Słowenii Benjamin Verbič (kiedyś Legia Warszawa) grał od 76. minuty, kiedy wszedł za Petara Stojanovicia. Na ławce rezerwowych reprezentacji Słowenii cały mecz spędził Miha Blažič (Lech Poznań). Poza ścisłą kadrą znalazł się pierwotnie powołany do szerokiej kadry Luka Zahovič (Pogoń Szczecin). W reprezentacji Serbii Filip Mladenović (dawniej Lechia Gdańsk i Legia Warszawa) grał do przerwy, kiedy wszedł za niego Mijat Gaćinović. Vanja Milinković-Savić (w przeszłości Lechia Gdańsk) spędził cały mecz na ławce rezerwowych reprezentacji Serbii.

C.L.A - 20 czerwca 2024, 16:56:01 - *.7.187.142.ipv4.supernova.orange.pl
Szkoda Słowenii bo zasługiwali na zwycięstwo, dobry występ Janzy asysta przy golu. Bardzo dobrze gra od początku na euro. Serbowie slabiutcy od początku.

Bol - 20 czerwca 2024, 17:00:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Fajnie, że Elsnik to Janza (odnośnie "asysty").

greghor - 20 czerwca 2024, 17:04:13 - *.arpnet.pl
Erika Janža - najlepsza (jedyna) reklama Ekstraklasy na Euro. Jest też kilku innych zawodników, ale trzeba przyznać, że Erik jest najlepszy;)

a - 20 czerwca 2024, 18:12:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Klasyczna Serbia (a wcześniej Jugosławia): BEZZĘBNA W ATAKU.
Bez względu na to, ile przywożą na ME/MŚ znanych nazwisk, a bywa, że czasem i gwiazd, nijak się to nie przekłada na składne akcje, sytuacje i gole.
Ich mecze, nawet z niżej notowanymi rywalami, to zawsze męczarnie.