Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2023/2024 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!

30 czerwca 2024, 22:51:34 - LukaszL
ME: Otar Kakabadze i Nika Kwekweskiri wystąpili w reprezentacji Gruzji

Otar Kakabadze z Cracovii i Nika Kwekweskiri z Lecha Poznań wystąpili w reprezentacji Gruzji w przegranym 1-4 (1-1) meczu 1/8 finału rozgrywanych w Niemczech finałów mistrzostw Europy przeciwko Hiszpanii.

30 czerwca 2024, 21:00 - Kolonia (RheinEnergieStadion)
Hiszpania 4-1 Gruzja
Rodri Hernández 39, Fabián Ruiz 51, Nico Williams 75, Dani Olmo 83 - Robin Le Normand 18 (s)

żółte kartki: Álvaro Morata - Zuriko Dawitaszwili.

sędziował: François Letexier (Francja).
widzów: 42 233.

Kakabadze rozegrał cały mecz, natomiast Kwekweskiri wszedł na boisko w 79. minucie, gdy opuścił je Giorgi Gwelesiani.

W kadrze reprezentacji Gruzji znaleźli się byli zawodnicy polskich klubów. Całe spotkanie rozegrał Lasza Dwali (Śląsk Wrocław i Pogoń Szczecin), w 63. minucie na boisko wszedł Heorhij Citaiszwili (Wisła Kraków i Lech Poznań), gdy zszedł z niego Luka Loczoszwili, zaś na ławce rezerwowych pozostał Luka Gugeszaszwili (Podlasie Biała Podlaska i Jagiellonia Białystok).

Mistrzostwa Europy - Niemcy 2024

Kolejarzee - 30 czerwca 2024, 22:52:54 - *.22.211.43.ipv4.supernova.orange.pl
Szkoda Gruzji a w końcówce się kompletnie posypali. Katabadze współautor gola dla Gruzinów, Cracovia na nim zarobił parę milionów euro. Trzeba im oddać że świetnie pokazali się na euro ok zapisali się w historii.

Slawianin - 30 czerwca 2024, 23:23:21 - *.144-134-109.adsl-dyn.isp.belgacom.be
I co? Chlopaki z ekstraklasy, grali w fazie pucharowej ME, a nasze drevinho z Barcelony juz od tygodnia na urlopie.

@Slawianin - 30 czerwca 2024, 23:30:25 - *.dynamic.chello.pl
Tylko się nie popłacz

komato - 1 lipca 2024, 0:14:11 - *.giganet.net.pl
Szkoda Gruzinów - imponująca wola walki, zadziorność, która niosła ich pomimo przepaści w poziomie względem Hiszpanów. Szkoda akcji Gio, gdzie zamiast wycofywać do Mikautadze, huknął w boczną siatkę. Plus dziwna decyzja o uznaniu gola Rodriego - w analogicznej sytuacji Simonsa w meczu Holandia - Francja arbiter gola nie uznał. Za grosz sędziowskiej konsekwencji.
@Kolejarzee Nie przesadzajmy z tymi kokosami za Kakabadze. Gość już podchodzi pod 30-tkę. Podobnie jak z Janżą - fajnie, że nasz ligowiec coś tam pograł, ale generalnie to nikt o Otara zabijać się nie będzie. Zresztą ataki Hiszpanów przy golach na 3:1 i 4:1 to właśnie szły stroną Kaki ;)

Kame - 1 lipca 2024, 0:35:11 - *.205.172.150
"Nasze drevinho" gdyby grał w większości grających tu reprezentacji zapewne by błyszczał piłkarsko, ale nie może, bo gra obok tych przeciętniaków bez polotu zwanych kadrą reprezentacji polski na mistrzostwa Europy.

a - 1 lipca 2024, 7:26:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Trzeba mieć niezłe drewinio między uszami, żeby pisać i powielać te kocopoły o Lewandowskim, którego karierę nieprędko ktokolwiek znad Wisły powtórzy, mogą minąć pokolenia.
Co do meczu: mimo świetnego otwarcia Gruzinów piłkarsko to była widoczna różnica klasy i kwestią czasu było, że od momentu opadnięcia Gruzinów z sił stanie się to, co się stało.

Luxus - 1 lipca 2024, 7:36:37 - *.centertel.pl
Ile nam by się dostało?

Arktos - 1 lipca 2024, 8:06:52 - *.play-internet.pl
@kolejarze
Tak dzbanie.Już jakiś klub wyłożyć parę milionów za prawie 30-latka ze słabiutkiej druzyny,bananowej ligi.

@arltos - 1 lipca 2024, 10:42:07 - *.22.211.43.ipv4.supernova.orange.pl
Najbardziej bananowa i słaba jest legia cymbalku zapamiętaj to i to ona zaniża poziom tej ligi.

Bozenna - 1 lipca 2024, 14:40:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
stronę 🔞👉 𝐝𝐢𝐧𝐚𝐡
.

a - 1 lipca 2024, 17:18:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@luxus: może nie pamiętasz, ale 3 lata temu graliśmy z Hiszpanami na ME - i to u nich, w Sewilli. Było 1-1, Lewy wyrównał...