Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2024/2025 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!

19 lipca 2024, 22:22:29 - LukaszR
Betclic I liga: Odra O. 0-2 Ruch

19 lipca 2024, 20:30 - Opole (Stadion Miejski Odra)
Odra Opole 0-2 Ruch Chorzów
Soma Novothny 13, Daniel Szczepan 88 (k)

Odra: 30. Artur Haluch - 17. Jakub Bartosz, 27. Mateusz Kamiński (65, 2. Piotr Żemło), 3. Jiří Piroch, 24. Jakub Szrek (90, 28. Artur Pikk) - 18. Szymon Mida (57, 20. Oskar Zawada), 5. Rafał Niziołek (56, 8. Jordan Domínguez), 13. Adrian Purzycki, 7. Adrian Łyszczarz, 94. Konrad Nowak (65, 16. Dawid Wolny) - 10. Maksymilian Banaszewski.

Ruch: 1. Jakub Szymański - 15. Martin Konczkowski, 26. Łukasz Góra (84, 17. Andrej Lukić), 20. Szymon Szymański, 21. Maciej Sadlok, 13. Łukasz Moneta (65, 95. Daniel Szczepan) - 6. Mateusz Chmarek (65, 38. Szymon Karasiński), 25. Denis Ventúra, 10. Filip Starzyński (75, 14. Nono), 7. Miłosz Kozak - 86. Soma Novothny.

żółte kartki: Wolny - Góra, Novothny.

sędziował: Karol Arys (Szczecin).
widzów: 3500.

Jaja Ture - 19 lipca 2024, 22:25:20 - *.234.234.66.protonet.pl
Co to za nowe, czarne koszulki Ruchu? Wyglądali w nich jak księża w koloratkach. Patrząc na zbliżenia piłkarzy, odruchowo pojawiało się na końcu języka: Niech będzie pochwalony.

TSV_1860 - 19 lipca 2024, 22:26:31 - *.dynamic.mm.pl
terror chorzowski w pełni pokazali już w ekstraklasie...

dmty - 19 lipca 2024, 22:27:46 - *.63.188.45
Pochwalony. Widze, że efekty pracy Sobolewskiego już widoczne.

matadoR - 19 lipca 2024, 22:28:43 - *.radom.vectranet.pl
i pieknie. dalej swoje i w czerwcu mijanka

WielkaTiad - 19 lipca 2024, 22:31:12 - *.7.186.132.ipv4.supernova.orange.pl
Raz im się fartlo, awansu i tak nie będzie.

slazak - 19 lipca 2024, 22:34:56 - *.centertel.pl
Jednak niespodzianka. Jeden mecz to za mało, aby ocenić obie drużyny. Większym zaskoczeniem porażka Odry niż zwycięstwo Ruchu

Janusz - 19 lipca 2024, 22:35:16 - *.31.38.169.ipv4.supernova.orange.pl
trener Sobolewski! On wprowadzi wodospad na Odrze!

Plejmejker - 19 lipca 2024, 22:35:30 - *.234.234.66.protonet.pl
Faktycznie, wygladali jak reprezentacja Seminarium Duchownego w Katowicach ale dawali radę. Kozak, szpanujacy udami w podciągniętych spodenkach MVP. Na plus opolska młodzież.

jAgA - 19 lipca 2024, 22:36:46 - *.dynamic.chello.pl
Ruch za dwa lata 15 gwiazdka zaświeci. Powodzenia.

pg - 19 lipca 2024, 22:40:27 - *.246.107.190.vultrusercontent.com
Te stroje wyjazdowe Ruchu, są nieprzypadkowe. Wszyscy beda klękać i calowac pierścienie 14-krotnych hehe.

Miedziak - 19 lipca 2024, 22:41:11 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ja się dziwię że jeszcze Szczepan nie odszedł do EX?!

Romek - 19 lipca 2024, 22:41:18 - *.play-internet.pl
Odra potrzebuje dobrego napastnika...

Ert - 19 lipca 2024, 22:41:49 - *.play-internet.pl
Novotny i Kozak robią robotę w tej drużynie💪

Odyn - 19 lipca 2024, 22:42:45 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Odra Spadek pewne info!! Po co wy gracie jak wy drużyny nie macie ?!!

Kibic - 19 lipca 2024, 22:46:47 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Warsztat trenerski Sobolewskiego daje już punkty - przeciwnikom.

kibic - 19 lipca 2024, 22:47:33 - *.static.ip.netia.com.pl
do kibiców ruchu skoro ruch ma 14 tytułów a w 1939 rozegrali polowe sezonu i mieli jeden mecz więcej rozegrany niż Wisła to jest naciągany tytuł bo Wisła mogla ich przeskoczyć w tamtym roku nie powinno być mistrza dla nikogo

m. - 19 lipca 2024, 22:48:51 - *.internetia.net.pl
Sobolewski to jest spec. Ciekawe ile będą czekać na pierwszego gola.

WielkaTiad - 19 lipca 2024, 22:49:45 - *.246.107.190.vultrusercontent.com
@kibic za ten sezon 39 nikt nie dostał MP

OldR - 19 lipca 2024, 22:57:04 - *.play-internet.pl
Pozdrowienia dla Jagiellonii dawnej zgody Ruchu. Szkoda że nasze drogi się rozminęły.

kostas - 19 lipca 2024, 23:06:28 - *.home.otenet.gr
chorzow klub bez sensu

OldR - 19 lipca 2024, 23:12:29 - *.play-internet.pl
Ja twój klub jest sensem. Ino nawet żeś sie nie przedstawił za kim idziesz.

Greg - 19 lipca 2024, 23:38:59 - *.204.12.206.mobile.internet.t-mobile.pl
kibic w 39 gdyby zaliczyli to Ruch miałby 15 gwiazdek

tony - 19 lipca 2024, 23:44:08 - *.dynamic.chello.pl
Ruch by mial 20 mistrzow 39-45 bo miali kozacka ekipe ktora nawet pokonala Bayern 1-0 nikt juz tego nie dokonal.

Znafca - 19 lipca 2024, 23:49:56 - *.gigabit.info.pl
Jako obiektywny kibic przyznam że mecz ułożyli sędziowie. Karny dla Ruchu oczywisty ale na przestrzeni całego spotkania gwizdali przeciwko Odrze.
Wstyd
Choć Ruch piłkarsko lepszy to wynik wypaczony!

MazL - 19 lipca 2024, 23:55:21 - *.dynamic.chello.pl (*.176.69.57)
Ruch i Wisła awans

Xavi - 20 lipca 2024, 1:37:05 - *.centertel.pl
Banaszewski w ataku?? To jest pomocnik przecież, ludzie ze czasami coś strzeli to nie znaczy że jest rasowym napastnikiem.

RKS - 20 lipca 2024, 1:55:10 - *.centertel.pl
Po awans. Słyszałem że w chorzowie są pieniądze

11 - 20 lipca 2024, 2:13:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tak prawdę mówiąc, to 2-0 jest najniższym wymiarem kary. Przewaga Ruchu niepodważalna.
A co do strojów, to w tv tylko białe gatki gości robiły różnicę, kto dopuszcza do grania w tak mało kontrastowych barwach?

Gwiazda - 20 lipca 2024, 4:34:34 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jak można przegrać z cienkim jak zalewajka ruchem ? Odra spadek , czemu ruch miał karnego tak wcześnie a nie w 98 minucie np ?

padoks - 20 lipca 2024, 5:31:50 - *.dynamic.chello.pl
Ruch miał w tym meczu tych paru co robiło różnice, Starzyński, Kozak, Novothny było widać, że coś potrafią. Bo miało się wrażenie, że jako całość Odra wcale nie prezentowała się gorzej, że jej gracze nawet byli bardziej wybiegani i szybsi w tym meczu. Jednak brakło jakości.

You - 20 lipca 2024, 5:58:14 - *.data.lycamobile.pl
Czemu Odra zwolniła dobrego trenera , znudziła się gra w 1 lidze

Milos - 20 lipca 2024, 6:10:01 - *.dynamic.chello.pl
Novothny,Kozak, Starzynski,Szczepan robią roznice w tej lidze. Dojdzie ten torman z Parmy i Ruch autostrada do Ekstraklasy.

Kuy - 20 lipca 2024, 6:44:27 - *.dynamic.chello.pl
Stadion już się buduje w Chorzowie ?

Łysy - 20 lipca 2024, 6:58:57 - *.centertel.pl
@RKS małe sprostowanie , w Chorzowie nie ma pieniędzy bo nowa władza całą ładuje w KS Ruch . Niby w ruchu pieniędzy jak lodu a nie stać ich na porządne stroje , w tych koloratkach wyglądali jak pajace

Katowice - 20 lipca 2024, 7:05:26 - *.dynamic.chello.pl
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Ekstraklasę oglądać będą. Ino Ruch.

jAgA - 20 lipca 2024, 7:06:17 - *.30.2.98.mobile.internet.t-mobile.pl
Karny dla ruchu z kapelusza

Prz - 20 lipca 2024, 7:29:06 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Moneta kompletna porażka, nie rozumiem jak taki piłkarz może dostawać pierwsza jedenastkę, już lepiej pokazał się na tej pozycji młody Karasinski. Chmarek też bez rewelacji, powinien był grać od pierwszej minuty Szczepan.

Raffaello - 20 lipca 2024, 8:03:45 - *.146.146.5.mobile.internet.t-mobile.pl
Skarb kibica w przeglądzie sportowym jest w trzydziestu procentach nie aktualny. Za wczas poszedł do druku

XTR - 20 lipca 2024, 8:11:19 - *.sub-174-202-7.myvzw.com
Odra miała dobrego trenera Pana Noconia, to go działacze zwolnili, zamiast dać mu podwyżkę i wzmocnić drużynę.

@benek - 20 lipca 2024, 9:33:41 - *.49.188.91.ipv4.supernova.orange.pl
Jedyny bankrut który będzie pukany w 1 lidze to Ruch.

opolczyk - 20 lipca 2024, 10:20:59 - *.22.19.139.ipv4.supernova.orange.pl
Przy;aczam sie do wpisow, ze szkoda ze Odra rozwiazala kontrakt z panem Noconiem....Bo najpierw uratowal Odre przed spadkiem, a w ostatnim sezonie walczyl w barazach,i za to dostal zwolnienie....

marek - 20 lipca 2024, 10:35:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale ten Kozak to jest narcyz, nie dość, że spuszczone getry, to jeszcze podwinięte spodenki, jak tak uwielbia się chwalić mięśniami nóg, to niech na pokazy kulturystyczne startuje :P

nOrweg - 20 lipca 2024, 10:42:16 - *.6.5.213.multiplay.pl
Z tym trenerem w połowie rundy będziemy szukać zastępce. Za Trenera Noconia to my oddalibyśmy dwa celne strzały i wygrali mecz, teraz mamy większe posiadanie, więcej strzałów celnych i zero punktów😔.
Odra walka o utrzymanie do ostatniej kolejki.

JSz - 20 lipca 2024, 10:46:45 - *.43.204.219.ipv4.supernova.orange.pl
A Ruch miał być taki słaby.A tu zonk.Brawo Niebiescy ole.Do zobaczenia za rok na Śląskim. RTS WIDZEW ŁÓDŹ.

Obserwator - 20 lipca 2024, 11:33:15 - *.play-internet.pl
Brak wykończenia Odry. Przewaga Odry cały mecz Ruch cieńki jak Polsilver, jeden strzał dwie bramki. Miejmy nadzieję poprawią skuteczność i będzie ok.

Triada - 20 lipca 2024, 11:34:58 - *.49.188.166.ipv4.supernova.orange.pl
@gliwicka podrobo ile jeszcze spamu pod cudzym nickiem nawet IP nie zmieniłeś
@mazl Wisła i Ruch będą gnić w niższych ligach chcesz udawać kibica legii to się z tego ciesz

Idudududj - 20 lipca 2024, 11:51:18 - *.play-internet.pl
Nowotny wyglądał jakby pił dzień wcześniej do rana...

mario - 20 lipca 2024, 12:08:55 - *.10.116.33.ipv4.supernova.orange.pl
Juz widac efekty pracy pana Sobolewskiego w Opolu, zaden ze sparingow nie wygrany, w kazdym ze sparingow stracona bramka a na inauguracje 0-2 u siebie. Porazka dzialaczy, po co bylo zwalniac Pana Adama Noconia? Ogarnijcie sie Panie Sobolewski, z czym do ludzi? Porazka!!!

Ghibi - 20 lipca 2024, 12:32:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Widzew10 masz rację zobaczycie się razem z Ruchem w przyszłym sezonie ale w 1 lidze.

jAgA. - 20 lipca 2024, 13:36:58 - *.30.2.98.mobile.internet.t-mobile.pl
Ruch wygrał przypadkowo a karny z kapelusza, Odra drugim składem

gangrion - 20 lipca 2024, 13:37:32 - *.dynamic.chello.pl
Ruch więcej jakości - widać lepsze zgranie. Odra plus za ambicję - dużo zmian w składzie do poprzedniego sezonu - potrzebują zgrania i będzie ciekawie. Mida duży plus, gdyby się nie spalił i strzelił 100 na 1-1 to mogłoby być jeszcze różnie w tym meczu. Ciekawe co pokaże Muratović w kolejnyc

Hanys - 20 lipca 2024, 17:34:20 - *.dynamic.gprs.plus.pl
W Chorzowie 100% GieKSa

BlauerAdle - 20 lipca 2024, 22:46:11 - *.um45.pools.vodafone-ip.de
W 1933 roku po zdobyciu MP Polski Ruch pojechał do Düsseldorfu, żeby zagrać z tamtejszą Fortuną Düsseldorf, która była Mistrzem Niemiec. Wynik 1:0 dla Ruchu.