Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2024/2025 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!

21 lipca 2024, 21:27:42 - euzi
Betclic II liga: Zagłębie S. 2-1 Olimpia G.

21 lipca 2024, 19:35 - Sosnowiec (ArcelorMittal Park)
Zagłębie Sosnowiec 2-1 Olimpia Grudziądz
Kamil Biliński 9, Bartosz Snopczyński 75 - Kacper Rychert 5

Zagłębie: 87. Kacper Siuta - 27. Bartosz Boruń (68, 7. Szymon Zalewski), 3. Grzegorz Janiszewski, 6. Andrzej Niewulis, 4. Roko Kurtović, 13. Artem Suchoćkyj (68, 18. Piotr Mielczarek) - 77. Bartosz Zawojski (57, 20. Miłosz Pawlusiński), 8. Piotr Marciniec, 10. Patryk Mularczyk (57, 17. Joel Valencia) - 11. Bartosz Snopczyński, 9. Kamil Biliński.

Olimpia: 30. Kacper Górski - 77. Rafał Kobryń, 25. Bartosz Zbiciak, 4. Damian Kostkowski, 2. Igor Maruszak - 7. Tomasz Kaczmarek, 6. Oskar Sikorski (81, 97. Paweł Woźny), 44. Dominik Frelek, 29. Kacper Rychert (83, 21. Jan Bonikowski) - 9. Maciej Mas (81, 27. Damian Nowak), 11. Szymon Krocz (46, 18. Kacper Jarzec).

żółte kartki: Kostkowski, Kaczmarek.
czerwona kartka: Tomasz Kaczmarek (41. minuta, Olimpia, za drugą żółtą).

sędziował: Aleksander Borowiak (Poznań).

arko1234 - 21 lipca 2024, 21:37:40 - *.7.52.205.ipv4.supernova.orange.pl
Kolego po fachu, byłeś najsłabszy na boisku, bramka dla Olimpii po ręce zawodnika, na 1-1 Biliński też wątpliwa sytuacja, czerwo za słuszną uwagę że jest różny, ( chociaż mając złotą kartkę nie powinien się odzywać- Kaczmarek pajac,) pisze jako kibic Olimpii, ogólnie 20 min Olimpią nie istniała , będzie ciężko z utrzymaniem, prezesie ,, dziękujemy ,, za zwolnienie pana trenera Pawlaka , no coz remis ze słabym dzis Zagłebiem byl w zasięgu

ak54 - 21 lipca 2024, 21:37:56 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
a jak nowy nabytek z Jastrzębia z 27 ?

Gregus J. - 21 lipca 2024, 21:39:06 - *.internetdsl.tpnet.pl
Brawo ZS

aro1234 - 21 lipca 2024, 21:41:14 - *.7.52.205.ipv4.supernova.orange.pl
@ nikodym, Zagłębie jeszcze słabsze, Olimpią w 10 a wy się sliniliscie żeby coś strzelić, słabizna to Zagłębie

ZS katowic - 21 lipca 2024, 21:59:54 - *.centertel.pl
Gra słaba a Olimpia w 10 ale co się dziwic jak cały skład wymieniony. Ważne, że 3 pkt wywalczyli

Kibic - 21 lipca 2024, 22:15:26 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Olimpia i Hutnik spadek , do tego Elbląg lub Resowia i serce się cieszyć będzie

Lepszejutr - 21 lipca 2024, 22:20:48 - *.play-internet.pl
Wiadomo, że był to dopiero pierwszy mecz o punkty i w ocenie można się pomylić, ale po tych 90 minutach stwierdzić można, że:
-Niewulis to Pan profesor linii obrony. Inteligencja widoczna w każdym ruchu. Gość myśli za wszystkich kolegów, pracuje z piłką i bez. Gdyby nie metryka pewnie dalej grałby w Ekstraklasie.
-Janiszewski, Kurtovic - czysta jakość
-Marciniec - pracowity, czytający grę, świetnie rozumiejący się z obrońcami - szczególnie z Niewulisem
- Snopczyński - bardzo duży potencjał. Jeśli nadal będzie się rozwijał to spokojnie awansuje na wyższe szczeble rozgrywek.
Reszta też poprawnie jak chociażby Mularczyk. Sporo jest oczywiście to dopracowania. Świadczy o tym druga połowa, ale jest nadzieja na lepszy sezon.

ZąbkowiceS - 21 lipca 2024, 22:35:53 - *.40.181.58.threembb.co.uk
Macie najfajniejszy stadion w 2 lidze.

Maras70 - 21 lipca 2024, 23:44:20 - *.play-internet.pl
Niestety, ale sędzia wypaczył mecz, każdy by się zdenerwował, gdyby sędzia wmówił mu, że jako ostatni dotknął piłkę, a powtórki pokazały, że ostatni dotknął piłki zawodnik z Sosnowca. Na pewno Olimpia powinna odwołać się od tej kartki, a sędzia powinien sędziować w 3 lidze, razem z liniowym. Grając w osłabieniu mecz niestety przegrany, tak to jest w piłce, nie wsżędzie jest VAR

Maxxx - 21 lipca 2024, 23:53:37 - *.dynamic.chello.pl
Ile kibiców Olimpii Grudziądz w Sosnowcu

Zibi - 22 lipca 2024, 0:17:18 - *.centertel.pl
Jak na tak krótki okres zgrywania się praktycznie całego nowego zespołu to Zagłębie na duży plus.Nawet jeśli Olimpia znów będzie grała o utrzymanie i to,że grali pół meczu w 10.
Obóz w Austrii zrobił swoje.Jedynie Mielczarek słaby i grał bez ryzyka ani bez pożytku dla zespołu.Jedynie miał jedno dobre wejście i podanie prostopadłe.
Za tydzień z Rekordem mecz będzie podobnie wyglądał.Dopiero z Resovią będzie weryfikacja drużyny.

11 - 22 lipca 2024, 2:01:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sosnowiec z tym stadionem i zapleczem kibicowskim (mimo wielopokoleniowej sportowej bidy) to powinna być ekstraklasa, tymczasem poniewiera się w II lidze.
Ale i tak święto, że mecz wygrali.

@11 - 22 lipca 2024, 6:01:59 - *.111.247.65
Zaplecze kibicowskie to ta garstka niecałych 5 tys. osób na 200 tys. miasto?

1973 - 22 lipca 2024, 7:44:40 - *.play-internet.pl
@-@11 - zaplecze to inaczej możliwości i potencjał czyli owe 200 tys + Dąbrowa, Będzin, Czeladź i kilka fan klubów.W przypadku awansu do e-klapy zaplecze się uruchamia. Patrz Motor itp

do aro1234 - 22 lipca 2024, 8:08:27 - *.dynamic.chello.pl
Trochę Cię poniosło. Fakt, mecz ustawiony przez czerwień za sytuację sprowokowaną błędem sędziego. Fakt, Olimpia nawet w II połowie miała świetną okazję do strzelenia gola, po rogu bodajże, a ten mecz mógł skończyć się różnie. Natomiast Zagłębie w pierwszej połowie, jeszcze przy grze w równych liczbach, miało kilka setek i tylko bramkarz was trzymał. Ogólnie, to Olimpia nie grała źle, szczególnie w I połowie, przez dobre 15 minut zdominowała grę, natomiast nie zmienia to faktu, że tyle sytuacji Zagłębia, strzałów, rożnych, nie widziałem od kilku lat. Poza tym wszystko się zgadza, gol dla Olimpii po zagraniu ręką, czerwień dla skrzydłowego wyglądała na prezent dla Zagłębia.

attacker - 22 lipca 2024, 10:03:24 - *.dynamic.chello.pl
Wydaje się że Zagłębie mogło wygrać ten mecz bardzo wysoko gdyby nie emeryt Biliński który wziął sobie za punkt honoru zmarnowanie wszystkich okazji które stworzyli mu koledzy a miał ich naprawdę bardzo dużo . Mam nadzieję że trener to widział i da mu odpocząć w następnych meczach . Na plus Snopczyński .

11 - 22 lipca 2024, 10:25:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No właśnie to jest całkiem niezłe zaplecze jak na taką zapaść sportową, która ciągnie się kilka dekad.
Poza tym nie każdy jest Widzewem, czy Ruchem.

Jano - 22 lipca 2024, 10:27:57 - *.centertel.pl
Bilinski prosi się o transfer a przynajmniej o ławkę rezerwowych.Co prawda wepchnął piłkę do bramki , ale kilka setek zmarnował.Zawodnik z takim doświadczeniem nie potrafi z 16 metrów trafić w światło bramki.

ToOn - 22 lipca 2024, 10:28:09 - *.internetia.net.pl
Jeśli idziemy tym tokiem - kartka bo VAR? Gdyby był VAR, gol dla Olimpii nie został by uznany.

jano - 22 lipca 2024, 10:29:39 - *.centertel.pl
Musisz jednak przyznać., że mógł strzelców przynajmniej jeszcze ze 2 bramki.

Pielgrzym - 22 lipca 2024, 11:22:05 - *.dynamic.inetia.pl
Dobry Start=Awans Wart

Dr.Kuszela - 22 lipca 2024, 12:46:24 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jeśli chodzi o 2 żółtą kartkę to sędzia miał obowiązek ją dać ponieważ zawodnik Olimpii stojąc przodem do sędziego liniowego zamachnął się tak jakby chciał kopnąć piłkę w kierunku sędziego. To jest niesportowe zachowanie i należy się żółta kartka.

Będzin_ZS - 22 lipca 2024, 13:11:43 - *.play-internet.pl
Momentami miażdżąca przewaga Zagłębia, które powinno wygrać kilkoma bramkami.
Obrona z Niewulisem, Janiszewskim i Kurtoviciem wygląda obiecująco. Boruń mimo błędu raczej na plus. Zawojski duży plus chociaż sił starczyło tylko na połowę. Mielczarek bał się grać do przodu. Marciniec elegancko w środku. Pawlusiński jako tako, dobrze, że nie tracił głupio piłek a było blisko. Valencia ma potencjał i spokój, mam nadzieję, że w końcu odpali. Snopczyński czym dłużej tym lepiej. Biliński... Co do naszego Zagłębia. Potencjał jest i zawsze był ale nieudacznictwo władz miasta, kolejnych zarządów, trenerów i piłkarzy umiejętnie go zabija. Daleko jeszcze do optymizmu. Zbyt wiele razy nas oszukali.

Stara gwar - 22 lipca 2024, 13:38:11 - *.play-internet.pl