Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2024/2025 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!

25 lipca 2024, 22:37:08 - gabrielba
"Wojskowi" zaczęli z przytupem

Legia Warszawa wygrała 6-0 (2-0) w domowym pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji z walijskim Caernarfon Town FC. Trzy bramki dla gospodarzy strzelił Marc Gual, a po jednym trafieniu zanotowali Blaž Kramer i Claude Gonçalves. Wygrana "Wojskowych" była wyższa za sprawą samobójczego gola Stephena McMullana. Ponadto rzutu karnego nie wykorzystał Blaž Kramer. Rewanż zostanie rozegrany 1 sierpnia o godz. 19:00 w Bangor.

W początkowych minutach czwartkowej rywalizacji najbardziej aktywnym zawodnikiem gospodarzy był Ryōya Morishita. Wahadłowy stołecznego zespołu najpierw dośrodkował w pole karne, ale tam nikt z zawodników Legii nie zdołał zmienić toru lotu piłki. Następnie Japończyk uderzył sprzed "szesnastki", lecz futbolówka po jego próbie przeleciała nad poprzeczką. Chwilę później odpowiedzieli goście. Po wymianie kilku dokładnych podań piłkę otrzymał Danny Gosset. Pomocnik strzelił mocno, ale niecelnie. W 11. minucie groźnie było za sprawą Zacka Clarke'a, który minął defensora "Wojskowych". Napastnik zdecydował się na uderzenie z lewej nogi, lecz futbolówka minęła słupek bramki Kacpra Tobiasza. W 22. minucie Legia objęła prowadzenie. Bartosz Kapustka dośrodkował z rzutu rożnego. Futbolówkę zgrał głową Steve Kapuadi, a Marc Gual z kilku metrów zdołał skierować piłkę do siatki. Arbiter po chwili zawahania uznał gola i polski zespół mógł cieszyć się ze strzelenia bramki.

Kolejno Artur Jędrzejczyk wykonał długie podanie do wybiegającego za linię obrony Blaža Kramera. Słoweniec opanował futbolówkę i uderzył z linii pola karnego. Natomiast z jego mocnym strzałem poradził sobie Stephen McMullan. Następnie napastnik wykonał rzut wolny, lecz jego próba zakończyła się niepowodzeniem. Pod koniec pierwszej połowy na rajd zdecydował się Kapustka. Pomocnik minął kilku rywali w środku pola i wykonał prostopadłe podanie do Kramera. Napastnik Legii w dobrej sytuacji został zablokowany przez defensora gości. Chwilę później było już 2-0. Morishita dośrodkował lewą nogą w "szesnastkę". Do futbolówki wyszedł McMullan, który niefortunnie interweniował. Bramkarz chcąc złapać piłkę przypadkowo skierował ją do własnej bramki.

Trzy minuty po wznowieniu gry stołeczny zespół zdobył kolejnego gola. Luquinhas zbiegł ze skrzydła do środka pola i dograł do Kramera. Słoweniec przyjął futbolówkę i podał do niepilnowanego Guala. Hiszpan nie pomylił się w dogodnej okazji i nie dał szans bezradnemu golkiperowi przyjezdnych. Chwilę później były król strzelców PKO Ekstraklasy zdobył hat tricka. Kapustka dograł na skrzydło do Morishity, a wahadłowy mierzonym podaniem znalazł Guala. Napastnik z kilku metrów nie miał problemu skierować piłki do siatki i było już 4-0. W 67. minucie arbiter podyktował rzut karny dla miejscowych. W polu karnym gości został sfaulowany Gual. Do futbolówki ustawionej na 11. metrze podszedł Kramer, ale napastnik Legii nie trafił w światło bramki. Chwilę później Mateusz Szczepaniak dograł do słoweńskiego zawodnika, który zrehabilitował się za niewykorzystany rzut karny. Kramer uderzeniem prawą nogą pokonał bramkarza. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Claude Gonçalves. Francuz pokonał bramkarza technicznym strzałem sprzed pola karnego.

25 lipca 2024, 20:45 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 6-0 Caernarfon Town FC
Marc Gual 22, 48, 53, Stephen McMullan 44 (s), Blaž Kramer 71, Claude Gonçalves 90

Legia: 1. Kacper Tobiasz - 8. Rafał Augustyniak, 55. Artur Jędrzejczyk, 3. Steve Kapuadi - 13. Paweł Wszołek (64, 11. Kacper Chodyna), 5. Claude Gonçalves, 67. Bartosz Kapustka (64, 86. Igor Strzałek), 82. Luquinhas (56, 71. Mateusz Szczepaniak), 25. Ryōya Morishita - 28. Marc Gual (72, 99. Jordan Majchrzak), 9. Blaž Kramer (72, 7. Tomáš Pekhart).

Caernarfon: 1. Stephen McMullan - 2. Morgan Owen, 27. Ryan Sears (55, 21. Joe Faux), 4. Gruff John, 5. Phil Mooney, 3. Matty Jones - 10. Darren Thomas (54, 9. Adam Davies), 18. Paulo Mendes (79, 17. Sam Downey), 8. Danny Gosset, 20. Louis Lloyd (78, 14. Marc Williams) - 7. Zack Clarke (68, 15. Matty Hill).

żółte kartki: Paulo Mendes, Mooney.

sędziował: Juri Frischer (Estonia).

W 68. minucie Blaž Kramer (Legia) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki).

Mecz bez udziału publiczności.

Liga Konferencji 2024/2025

Gratulacje - 25 lipca 2024, 22:37:56 - *.109.148.188
Gratulacje dla Legii.
Najlepsze w przepisach UEFA jest to, że w teorii w przyszłym sezonie Polska może wystawić w fazie ligowej Ligi Mistrzów aż cztery zespoły😅
Bo tak
1. Mistrz Polski Legia wygrywa wszystkie rundy eliminacji.
2. Jagiellonia wygrywa tą edycję LM i jako obrońca tytułu ma prawo do gry w przyszłej edycji.
3. Wisła wygrywa tą edycję LE i ma prawo do gry w przyszłej edycji LM.
4. Lech jako vicemistrz może zagrać bezpośrednio w fazie ligowej LM pod warunkiem, że Polska uzyska 1 lub 2 najwyższy rankink klubowy za ten sezon.
(tak jak teraz skorzystały Niemcy i Włochy)

LegiaKing - 25 lipca 2024, 22:37:59 - *.play-internet.pl
i to jest różnica między Legią a Wisłą. Legia bez problemu pokonuje u siebie wysoko czolową druzynę ligi walijskiej, natomiast Wisła nie może sprostwc u siebie średniakowi z Austrii, grając w przwadze jednego zawodnika. Pozdrawiam.

komato - 25 lipca 2024, 22:38:51 - *.giganet.net.pl
Tak żenująco słabego przeciwnika jak Walijczycy to ja dawno nie widziałem. Absolutni amatorzy z bramkarzem grającym w siatkówkę i wrzucającym samemu sobie piłkę do siatki. Co jak co, ale Llapi czy Poniewież przy takim Caernarfon to grali na poziomie Chelsea czy Napoli.
Mniejsza jednak o to - najważniejsze punkty. #GramyDoJednejBramki

preczzl - 25 lipca 2024, 22:38:57 - *.22.83.239.ipv4.supernova.orange.pl
Tak słabego przeciwnika w Europie z którym grał klub z naszej ligi jeszcze nie widziałem. Druga bramka to kuriozum gdzie bramkarz sam sobie wrzuca pikę do bramki. Jeszcze Kramer karnego nie trafił
Na szczęście Brondby rozbije legię.

Bolo Jaga - 25 lipca 2024, 22:39:09 - *.tel.tkb.net.pl
Gratulacje z Białegostoku!

Oxygen - 25 lipca 2024, 22:39:30 - *.dynamic.chello.pl
Serio ktoś chciał kupić tego Kramera? Gosciu potrzebuje 7 akcji podbramkowych, żeby strzelić jednego gola drużynie, która nie potrafi strzelić gola Tobiaszowi

Do preczzl - 25 lipca 2024, 22:47:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jestem Polakiem i 1. Nie rozumiem co miałaś na myśli pisząc: "Na szczęście Brondby rozbije legię". 2. Legię w języku polskim pisze się z wielkiej litery.

eybens mar - 25 lipca 2024, 22:47:46 - *.subs.proxad.net
brawo Legio,gratulacje z francji

Setnik - 25 lipca 2024, 22:48:12 - *.warszawa.vectranet.pl
Legia to Legia!
Złapała leszcza to go zdusiła. Bez odpuszczenia bez lekceważenia.
Podobało mi się to podejście.
Zagrali jak nie Polacy.

Zibi - 25 lipca 2024, 22:48:41 - *.centertel.pl
Gnojku precz….po pierwszy jesteś mały zapyziony, a po drugie ty( celowość małej) Legia zaczyna się z dużej litery ja widziałem stjernem, rykyaviki siedź cicho

Tyran - 25 lipca 2024, 22:50:18 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ten Suzuki z Broendby ich tam zajeździ,po 10 minutach będą wołali o zmianę na skrzydle.

A - 25 lipca 2024, 22:50:48 - *.205.172.64
Kramer i Pekhart najwieksze darmozjady w tym klubie .Na miejscu Prezesa oddal bym ich za darmo . Co do Tobiasza ,dla dobra klubu radzil bym go zostawic.

Atol - 25 lipca 2024, 22:51:06 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Elegancko. Liczę na Legię w kolejnych rundach. Cichą mam nadzieję, że Wisła w LKE zrobi niespodziankę i zagra w grupie. Mając 3 zespoły realnym było by patrzeć na 16 miejsce w rankingu.

Obiektywny - 25 lipca 2024, 22:52:08 - *.ostnet.pl
Widzę promyk nadziei w meczu z Brondby. Mimo iż przeciwnik dziś słaby to widać było chęć do grania, dynamikę, pressing, konstruowanie akcji, ciąg ma bramkę. Jak to Feio dobrze uporządkuje, a drużyna będzie trzymać dyscyplinę to widzę Legię w fazie grupowej. Oby nie dali D... W tym sezonie a kto wie ?...

slazak - 25 lipca 2024, 22:52:54 - *.centertel.pl
Gratulacje dla Legii, szacunek za chęci i motywację, bo można zwątpić czy to europejskie puchary, czy spotkanie towarzyskie kumpli z osiedla. Śmieszny mecz 😋 Czyli Legia,Jagiellonia grają dalej, Wisła musi dokonać cudu, a słabiutki Śląsk, które zapomniał o napastnikach odpada...

bolo - 25 lipca 2024, 22:54:27 - *.net.e-cho.pl
parodia dunczycy ich rozerwia.sukces z zespolem na poziiomie A klasy. a co to za kopacz kapusta kapusniak dno

Janusz Syt - 25 lipca 2024, 23:03:17 - *.centertel.pl
jednak Legia musi częściej grać bez kibiców. wtedy zdecydowanie lepiej im idzie !!!!

zdziwiony - 25 lipca 2024, 23:05:44 - *.dynamic.inetia.pl
@legiaking-kong wisła to klub 1 ligowy, Rapid Wiedeń to jednak ekstraklasa. Znany eliminował np ekstraklasową wtedy Lechię z Pucharów. Legia wygrała oczywiście gratulacje, ale co to jest za klub z ktorym grała. Fakt ogorki ogolone i spoko. Jak masz ochotę pokpić sobie to raczej z malinowych to jest wstyd.

Magik - 25 lipca 2024, 23:10:27 - *.179.234.159
Gratulacje.
Fajnie że trener otworzył Kramerowi klapki że czsem musi popatrzeć na innych i efekt widać .
Raz dał Gualowi - Gual oddał koniowi karnego.
Oby tak dalej.
Brawo dla trenera że gra młodzieżą.

Reinmar - 25 lipca 2024, 23:11:24 - *.dynamic.chello.pl
Te walijskie ogórki o dziwo jednak jedną rudnę w pucharach przeszły. Więc aż tak słabi nie są. 6:0 to zawsze 6:0.

PABLO - 25 lipca 2024, 23:53:01 - *.30.103.221
legia do przerwy meczyla sie niemilosiernie, zdobywajac gole dzieki bledom bramkarza.z brondby koniec przygody.

Histeryk - 26 lipca 2024, 0:11:19 - *.play-internet.pl
O Panieee oni chcą zawojować Europę z tą obroną Jędza, Augustyniak, Kapuadi, która nie dawała rady w naszej extraklapie? Marnie to widzę, ale powodzenia, Broendby ich wyjaśni

Piwo - 26 lipca 2024, 0:31:24 - *.146.250.147.mobile.internet.t-mobile.pl
Legia zaczęła naprawdę grać jak ci Walijczycy już nie mieli sił. Oni normalnie chodzą do roboty a piłka dodatkowo. Tu można było do przerwy 6-0 zrobić. Ktoś napisał poziom A-klasy, to przesada ale takiej 3-4 ligi to chyba ok.

preczzl - 26 lipca 2024, 0:33:31 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo Legia.Teraz jedziemy z Broendby

... - 26 lipca 2024, 2:02:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Co za skład... A gdzie te produkty wspaniałej legijnej "akademii"?...

monk - 26 lipca 2024, 2:06:28 - *.12.193.16.dsl.dyn.forthnet.gr
Legia nie ma co się cieszyć z wielką wygraną, przecież walijska liga to klasa okręgowa, silniejsze walijskie drużyny grają obecnie w angielskiej lidze. Brondby przejedzie Legię.

(J) Bomba - 26 lipca 2024, 4:44:27 - *.radom.vectranet.pl
Do kibiców Legii: przestańcie pisać "Legia mistrzem" Od trzech lat nie zdobyliście tytułu i trochę pokory i szacunku. Bez tych cech niczego się nie osiągnie (nie życzę L tytułu).

Prezes123 - 26 lipca 2024, 6:52:26 - *.5.186.183.ipv4.supernova.orange.pl
Koledzy, a o której godzinie gra mistrz tysiąclecia Raków Częstochowa, który na transfery przeznaczył w tym okienku 800 miliardów euro?

dino (L) - 26 lipca 2024, 7:29:26 - *.play-internet.pl
Małe wyjaśnienie gość z nickiem "preczzl" to niejaki mati kibic Lecha spamujący pod niemal każdym postem tutaj a o Legii obowiązkowo. Dużo pisze o szacunku a sam go nie używa pisząc choćby nazwę Legia z małej litery (hipokryzja mówienie czego innego a robienie czego innego)
Jak go jeszcze raz dwa zaczepicie nazwie Was swoimi fankami
Ot taki nieszczęśliwy mały człowieczek

koks - 26 lipca 2024, 8:16:11 - *.98.197.163 (*.176.69.57)
@dino (L) Nie kibic Lecha, tylko przebieraniec z zabrza.

sopel - 26 lipca 2024, 8:42:02 - *.internetia.net.pl
Dzięki kibolom Legia grała przy pustych trybunach, Broendby sprowadzi Legię na ziemię i baty przejdą do historii, a nazwanie ich wojskowymi to wielka pomyłka bo żaden grający w Legii w wojsku nie był

nene - 26 lipca 2024, 8:51:15 - *.internetdsl.tpnet.pl
Może was nie lubię, ale szanuję i gratuluję dobrego występu oraz rozgromienia rywala. Zwłaszcza że gracie dla dobra Polskiej piłki klubowej 👍

preczzl - 26 lipca 2024, 9:03:07 - *.22.8.167.ipv4.supernova.orange.pl
Ile jeszcze spamu pd moi nickiem ty masz obsesję moim na punkcie, legia zostanie rozbita przez Brondby.

Doredakcji - 26 lipca 2024, 9:04:12 - *.22.8.167.ipv4.supernova.orange.pl
Proszę o usunięcie komentarza preczzl dynamic.gprs.plis.pl czemu ten spam pod czudzym nickiem zostaję, usuńcie wszystkie komentarze.

Stefano - 26 lipca 2024, 9:13:10 - *.146.126.77.mobile.internet.t-mobile.pl
To tak jakby Legia grała z Weszło Warszawa !

James67 - 26 lipca 2024, 9:14:09 - *.play-internet.pl
Nie źle.Gratulacje od kibica Śląska.

Gonzo - 26 lipca 2024, 9:15:10 - *.centertel.pl
No cóż poziom rywali nasza 4 liga.

James67 - 26 lipca 2024, 9:56:52 - *.play-internet.pl

Raffaello - 26 lipca 2024, 10:20:23 - *.146.144.16.mobile.internet.t-mobile.pl
Prawdziwy test to będzie mecz z Duńczykami.

fansport - 26 lipca 2024, 10:46:38 - *.252.60.4
Legia przy publiczności nie potrafi grać dlatego tak łatwo poszło z amatorami

(L)W×××191 - 26 lipca 2024, 10:59:28 - *.dynamic.gprs.plus.pl
mateuszku!!!!! Szacun że poświęcasz swój prywatny czas na oglądanie LEGII. wytłumacz mi jak ty to robisz??? Twierdzisz że nienawidzisz LEGII a oglądasz jej spotkania!!!!!

gool - 26 lipca 2024, 11:06:40 - *.play-internet.pl
Wygrama cieszy do rankingu ogólnego, ale jakby grały najlepsze kluby z Wali które występują w ligach angielskich to wynik mógłby być w drugą stronę 😉

Kuba - 26 lipca 2024, 11:17:56 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Z przytupem...przeciez to 5 liga..zobaczymy z Brendby...okaze sie dopiero co warta jest Legia

(L)W×××191 - 26 lipca 2024, 11:25:47 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wynik w drugą stronę
Legia Warszawa - Aston Villa FC 3 - 2
Aston Villa FC - Legia Warszawa 2 - 1

Prośba - 26 lipca 2024, 11:32:47 - *.7.22.235.ipv4.supernova.orange.pl
Prisze o usunie komentarzy preczzl Centertel.pl ile jeszcze obrażania pod cudzym nickiem i milionem IP.

Ancz - 26 lipca 2024, 11:38:51 - *.109.149.15
Brawo Legia jazda do końca w Europie.
RKS RAKOW POLSKA DLA POLAKÓW.

@gluwicka - 26 lipca 2024, 11:56:23 - *.7.22.244.ipv4.supernova.orange.pl
jeszcze chory pod milionem nicków i IP, legia zostanie zmieciona przez Brondby. legia nigdy w tym wspaniałym stuleciu już nigdy nie będzie mistrzem Polski. Nie udawaj fana Puszczy bo milion razy ja obrażałes. Jedyny banrut który polecial jest z Chorzowa.

@lw - 26 lipca 2024, 12:14:38 - *.7.22.244.ipv4.supernova.orange.pl
Hahahaha posmiewiskiem polskiej piłki jest legia ja ciągle mówię że legia w tym wspaniałym stuleciu już nigdy nie będzie mistrzem Polski i bym ją zmiażdżył własnymi rękoma a tej jak poprzedni nierząd wzdycha do mnie jak do Tuska i wymyśla bzdury

Elton - 26 lipca 2024, 12:16:26 - *.146.123.29.mobile.internet.t-mobile.pl
Ci Walijczycy prezentują poziom naszej piątej ligi

@ - 26 lipca 2024, 12:26:27 - *.7.22.244.ipv4.supernova.orange.pl
legia w tym wspaniałym stuleciu już nigdy nie będzie mistrzem Polski i nigdy kuc nie wygra, dotarło, już bardziej się nie da łopatą tłuc słoika.

Borubar - 26 lipca 2024, 13:01:25 - *.centertel.pl
Kramer to drewno, przy golu ładnego pirueta zakręcil.

Kongo - 26 lipca 2024, 15:12:19 - *.29.16.61.ipv4.supernova.orange.pl
Faktycznie Kramer ma ogromne braki techniczne przez co pewnego poziomu nie przeskoczy czy to jest zawodnik na czołowy zespół ekstraklasy? Według mnie nie, zobaczymy co pokaże farelka co przyjechała z Francji.

Krzychupok - 26 lipca 2024, 19:23:31 - *.tmodns.net
To to jest cos mowil ktos.Brenby kopenchaga eeeeeee mysle ze bredby jest lepsze

Jery54 - 26 lipca 2024, 21:37:53 - *.play-internet.pl
Liga walijska to mniej niż Liechtenstein.Zawodowe zespoły walijskie Nirwich,Swansea,Wrexham, Cardiff grają w ligach angielskich.