Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2024/2025 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!

31 lipca 2024, 22:21:39 - LukaszL
"Jaga" w pucharach

Jagiellonia Białystok wygrała 3-1 (1-0) w rewanżowym meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów z litewskim FK Panevėžys i awansowała do kolejnej fazy rozgrywek. Dwa gole dla gospodarzy z rzutów karnych zdobył Afimico Pululu, a jedna bramka padła po samobójczym trafieniu Markasa Benety. Jedyną bramkę dla Litwinów zdobył Sivert Gussiås. W pierwszym spotkaniu mistrzowie Polski wygrali 4-0 (3-0). Tym samym Jagiellonia zapewniła sobie udział co najmniej w fazie ligowej Ligi Konferencji.

Pierwszy groźny strzał w spotkaniu w 3. minucie oddała Jagiellonia. Długie i wysokie podanie z połowy boiska w pole karne otrzymał Jesús Imaz, ale piłka po strzale Hiszpana minęła lewy słupek. Bramkę na 1-0 po płaskim uderzeniu z rzutu karnego w 12. minucie zdobył Afimico Pululu po tym, gdy sędzia podyktował "jedenastkę" za faul Róberta Mazáňa na Dominiku Marczuku. W 26. minucie bliski gola wyrównującego dla gości był Noel Mbo. Piłkę w polu karnym w jego kierunku zagrał głową Rokas Rasimavičius, jednak silny strzał napastnika z przewrotki świetnie obronił Sławomir Abramowicz. Pokonać bramkarza Jagiellonii próbował również Cheikhou Dieng. Były zawodnik Zagłębia Lubin poradził sobie z Marczukiem na lewym skrzydle, następnie zszedł z piłką bliżej środka, ale ta po silnym uderzeniu prawą nogą przeleciała nad poprzeczką. Wynik tuż przed przerwą na 2-0 mógł podwyższyć Adrián Diéguez. Hiszpan wbiegł z futbolówką w pole karne, minął dwóch rywali i uderzył w kierunku bramki, ale świetna interwencja Vytautasa Černiauskasa utrzymała jednobramkową stratę Litwinów.

Po zmianie stron znowu groźnie uderzył Mbo. Kongijczyk celnie strzelił głową po dośrodkowaniu z lewej strony, jednak Abramowicz zdołał złapać piłkę. W 56. minucie blisko gola była natomiast Jagiellonia. W polu karnym piłkę na strzał Imazowi wystawił Pululu, ale jego próbę wybronił Černiauskas, zaś natychmiastowa dobitka Angolczyka okazała się niecelna. Jeszcze bliżej trafienia był Kristoffer Hansen, który zdecydował się na strzał zza pola karnego po podaniu Tarasa Romanczuka, lecz piłka po jego próbie obiła poprzeczkę. W 68. minucie drugiego gola z rzutu karnego strzelił Pululu. Faulowany w polu karnym przez Kasparsa Dubrę był Dušan Stojinović, a napastnik silnym płaskim strzałem przy prawym słupku podwyższył prowadzenie "Jagi". W 83. minucie wysokie podanie na wolną przestrzeń otrzymał Jarosław Kubicki, który wbiegł w pole karne z piłką, jednak jego strzał oraz dobitka zostały obronione przez Černiauskasa. W 84. minucie samobójcze trafienie zanotował Markas Beneta. Piłkę w pole bramkowe płasko wstrzelił Pululu, ta odbiła się od Linasa Klimavičiusa, następnie od Benety i wpadła do siatki. Gościom do bramki udało się trafić w 87. minucie, gdy silne uderzenie w polu karnym pod poprzeczkę posłał Sivert Gussiås.

31 lipca 2024, 20:30 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 3-1 FK Panevėžys
Afimico Pululu 12 (k), 69 (k), Markas Beneta 84 (s) - Sivert Gussiås 87

Jagiellonia: 50. Sławomir Abramowicz - 16. Michal Sáček (61, 3. Dušan Stojinović), 72. Mateusz Skrzypczak, 17. Adrián Diéguez, 44. João Moutinho (72, 36. Jakub Lewicki) - 7. Dominik Marczuk, 6. Taras Romanczuk (61, 39. Aurélien Nguiamba), 14. Jarosław Kubicki, 99. Kristoffer Hansen (72, 20. Miki Villar) - 11. Jesús Imaz (61, 8. Nené), 10. Afimico Pululu.

Panevėžys: 1. Vytautas Černiauskas - 32. Rokas Rasimavičius, 4. Kaspars Dubra (78, 15. Malcolm Cacutalua), 2. Linas Klimavičius, 72. Róbert Mazáň (70, 29. Markas Beneta) - 7. Ernestas Veliulis (62, 23. Jeffrey Sarpong), 20. Jovan Čađenović, 5. Nicolás Gorobsov, 10. Lucas de Vega (62, 31. Federico Palacios), 21. Cheikhou Dieng - 36. Noel Mbo (70, 28. Sivert Gussiås).

żółta kartka: Dubra.

sędziował: Vassílios Fotiás (Grecja).
widzów: 17 589.

W drużynie mistrza Litwy zagrali m.in. Markas Beneta (kiedyś Zagłębie Sosnowiec), Vytautas Černiauskas (dawniej Korona Kielce), Cheikhou Dieng (w przeszłości Zagłębie Lubin), Kaspars Dubra (dawniej Polonia Bytom) i Róbert Mazáň (kiedyś Podbeskidzie Bielsko-Biała).

W III rundzie eliminacji Jagiellonia zagra z norweskim FK Bodø/Glimt. Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 sierpnia o godz. 20:45 w Białymstoku, a rewanż 13 sierpnia o godz. 19:00 w Bodø.

Liga Mistrzów 2024/2025

Tyrek - 31 lipca 2024, 22:22:24 - *.49.194.36.ipv4.supernova.orange.pl
Brawo Jaga, plan minimum spełniony i LK już jest. Imaz i Pululu dali puchary. To dobrze bo prawdopodobnie Wisła, legia i Śląsk odpadną z eliminacji.

jAgA - 31 lipca 2024, 22:23:24 - *.203.179.253
Punkty do rankingu są i prosze nie psioczyć.

Bolek - 31 lipca 2024, 22:24:35 - *.146.120.209.mobile.internet.t-mobile.pl
Jaga, z czym do ludzi?

TK - 31 lipca 2024, 22:26:06 - *.warszawa.vectranet.pl
Jaga po prostu wyszła na boisko, pokopała piłkę, zrobili co trzeba było, widać że chcieli wygrać małym nakładem sił i to się udało. Ważne punkty do rankingu i to, że mamy znowu europejskie puchary na wiosnę

Prawda - 31 lipca 2024, 22:28:18 - *.225.71.94.static.otenet.gr
Brawo Jaga,ale jeśli nasza liga jest uważana za lepszą niż srednią w Europie ,to Bodo muszą przejść,nie jest to przeciwnik z górnej półki

obserwator - 31 lipca 2024, 22:28:25 - *.centertel.pl
Gratulacje od kibiców Puszczy awansu.Cieszy nas to że Puszcza do 78 minuty miała remis 0:0 by ostatecznie przegrać 2:0.

@TK - 31 lipca 2024, 22:29:09 - *.play-internet.pl
Europejskie puchary na wiosnę? Wytłumacz mi, w jaki sposób to możliwe na tym etapie rozgrywek.

Cielak - 31 lipca 2024, 22:30:39 - *.90.160.172
Pełna dominacja MISTRZA POLSKI
Jagiellonia obroni tytuł i zagra conajmniej w Lidze Europy, a myślę że w Lidze Mistrzów!

dfg - 31 lipca 2024, 22:32:57 - *.dip0.t-ipconnect.de
W taki, że dzięki wygranej awansowali do III rundy el. LM. Jak przegrają z Norwegami, to zagrają w IV rundzie LE, a jak tam odpadną, to zagrają w grupie LK.

czech25 - 31 lipca 2024, 22:33:19 - *.dynamic.chello.pl
Gratulacje dla Jagi.Europejskie puchary w rozgrywkach w systemie ligowym i to jest sukces! Gra Jagi przeciętna. Na Bodo/ Glimt teraz koncentracja, należy ich przejść i tego mocno życzę!!!

Pl - 31 lipca 2024, 22:33:52 - *.225.71.94.static.otenet.gr
Teraz dopiero zacznie się prawdziwe granie,nie oszukujmy się,weryfikacja nastąpi..

1920 - 31 lipca 2024, 22:34:18 - *.6.65.145.ipv4.supernova.orange.pl
@dfg
no fajnie, ale to wciąż nie wyjaśnia jak mamy zagrać na wiosnę xD

@prawda - 31 lipca 2024, 22:34:36 - *.49.194.36.ipv4.supernova.orange.pl
Dokładnie, zresztą Bodo ostatnio było regularnie ogrywane przez kluby z naszej ligi. Lech ich ograł po fazie grupowej a legii fartnelo się w eliminacjach, więc Jaga jeśli chce coś znaczyć w Europie musi podtrzymać passę.

asd - 31 lipca 2024, 22:43:51 - *.raciborz.vectranet.pl
Dobrze jest jeden zespół już mamy w pucharach

ziuk - 31 lipca 2024, 22:56:41 - *.res.spectrum.com
nie wiem na jakiej podstawie piszecie o grze w pucharach na wiosne jesli faza grupowa Ligi Konferencji konczy sie w polowie grudnia. musielibysmy wyjsc z grupy zeby zagrac w lutym. luty to tez nie wiosna wiec zeby grac na wiosne musialby Jagiellonia dojsc do 1/4 finalu. wiec pisanie o grze na wiosne na tym etapie to jakis zart.

Gróbykolo - 31 lipca 2024, 23:06:17 - *.35.106.176.ip4.krucznet.com.pl
W końcu mamy w Polsce drużynę która gra na europejskim poziomie.Teraz ograć Bodo /Glimt i faza grupowa LE pewna.
Później może konfrontacja z FC Midtylland w której gra Buksa i sie zobaczy.

@axxb - 31 lipca 2024, 23:11:57 - *.22.8.110.ipv4.supernova.orange.pl
Nie tylko po "potężnym "Dudedalge, Vetra Wilno co już nie istnieje, Astana, Omonia, Karabach 0-3 na legii, Sherif i wiele wiele innych, oni mają już dna ośmieszania się w Europie więc przywykli

Myk - 31 lipca 2024, 23:15:53 - *.bialnet.pl
Plan minimum wykonany - czyli faza ligowa.
Teraz wszystko ponad LK to dodatkowy bonus.
Brawo Jaga

R - 31 lipca 2024, 23:25:40 - *.play-internet.pl
Z takim przeciwnikiem to i nasz Ruch by wygrał łehehe

Bruno - 1 sierpnia 2024, 0:08:06 - *.internetdsl.tpnet.pl
Bode was zje 😄

Podlasiak - 1 sierpnia 2024, 0:15:20 - *.centertel.pl
Do autora tekstu: Na czym polega faza ligowa Ligi Konferencji?

BI - 1 sierpnia 2024, 0:21:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Faza ligowa LK kończy się w 19 grudnia.

BI - 1 sierpnia 2024, 0:25:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Na tym że masz w jednej grupie, de facto lidze, 36 zespołów i każdy gra po jednym meczu z wylosowanymi 6 drużynami. Z 3 drużynami grasz u siebie, z 3 na wyjeździe. Po 6 kolejkach mamy końcową tabelę. 8 pierwszych drużyn przechodzi bodajże do 1/8 finału, a drużyny z miejsc 9-16 walczą w 1/16 z drużynami z miejsc 17-24.

Stag.gaz - 1 sierpnia 2024, 0:49:24 - *.31.54.215.ipv4.supernova.orange.pl
nie zle duzo goli 1 i 2 mecz boisko głównę już ma swoje lata czym to porównać to takie treningowe ma Łęczna u siebie

BadBoy - 1 sierpnia 2024, 1:00:19 - *.datapacket.com
No matter what happens next - we are the Champions

BadBoy - 1 sierpnia 2024, 1:05:29 - *.datapacket.com
A tak na serio -
Z Wuwua nie ma dobrych polaczen do Bode.
Lecimy z Gdanska do Trondheim?

a - 1 sierpnia 2024, 1:54:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W tv śmiali się z Litwinów po golu na 3-0 - a za chwilę to samo zrobili gospodarze przy ich honorowym golu
A poza tym na drużynę gorszą od każdego w polskiej lidze przyszło 2 X więcej ludzi niż na ligowe mecze

Parantrop - 1 sierpnia 2024, 6:47:22 - *.toya.net.pl
U siebie z Bodo trzeba będzie postawić autobus i zagrać superdefensywnie. A na wyjeździe odważnie kontrować.

paprykarz - 1 sierpnia 2024, 7:11:19 - *.net.e-cho.pl
Brawo, gratulacje. Trzeba przyznać że przeciwnik słaby, zobaczymy jak pójdzie dalej.

SzybkiMiet - 1 sierpnia 2024, 7:14:37 - *.icpnet.pl
Dwa karne i samobój. To jest "miszcz" Polski w rytmie disco polo.

Luxus - 1 sierpnia 2024, 7:22:53 - *.centertel.pl
Szybkimiet przypomnij nam gdzie są twoi?

KS - 1 sierpnia 2024, 9:31:34 - *.tsm.tarnobrzeg.pl
Dawać do grupy LM, jest szansa, nie odpuszczać

Rewi4 - 1 sierpnia 2024, 10:13:51 - *.35.106.176.ip4.krucznet.com.pl
Bodo już nie te co było.Dużo zawodników odeszło.

Amstel - 1 sierpnia 2024, 12:35:32 - *.centertel.pl
Chwała Bogu że to nie był Irtysz Pawłodar .A tak poważnie to gratulacje .

Jaga - 1 sierpnia 2024, 15:13:15 - *.static.ip.netia.com.pl
Ale was boli wielka Jagiellonia : )
Ma boleć, w tym roku także mistrzostwo Polski i minimum Liga Europy.

. - 1 sierpnia 2024, 15:47:36 - *.centertel.pl
No i dobrze, punkty są, grupa jest - historyczne osiągnięcie dla białostoczan. Z Norwegami można powalczyć, co pokazały Legia i Lech - ale Jaga raczej nie będzie faworytem.
@@axxb: Legia obok Lecha to jeden z dwóch naszych zespołów, który jest w stanie od czasu do czasu zagrać na wiosnę w pucharach, więc nie bardzo masz się z czego śmiać. Zresztą ośmieszyli się tylko z Dudelange i Vetrą - Qarabag pokonywał przecież także i Lecha, Piasta i Wisłę, Astana i Sheriff uznawane są za kompromitacje tylko dla tego, że przeciętnego Polaka bawią nazwy krajów, z których pochodzą, a z Omonią to i ta wielka Jaga przegrywała ;).

asd - 1 sierpnia 2024, 16:28:35 - *.unknown.vectranet.pl
Nie no, z Sheriffem to była kompromitacja. Sheriff wtedy był jeszcze słaby.

. - 1 sierpnia 2024, 18:33:11 - *.centertel.pl
@asd: Nie aż taki słaby, w grupie LE zdobyli później 9 pkt i odpadli tylko przez bilans bezpośredni z Kopenhagą.