Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2024/2025 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!

1 sierpnia 2024, 19:50:38 - FBakowski
eLK: Sankt Gallen potencjalnym rywalem Śląska

Sankt Gallen (Szwajcaria) wygrał 1-0 (0-0) na wyjeździe z Tobołem Kustanaj (Kazachstan) w rewanżowym meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji i będzie rywalem Śląska Wrocław w III rundzie eliminacji, jeśli wicemistrz Polski pokona łotewski Riga FC. W pierwszym spotkaniu szwajcarski zespół wygrał 4-1 (2-1).

1 sierpnia 2024, 18:00 - Kustanaj (Ortałyk stadion)
Toboł Kustanaj 0-1 Sankt Gallen
Moustapha Cissé 73

Toboł: 1. Stas Pokatiłow - 15. Albiert Gabarajew, 55. Ivan Miladinović, 5. Pape-Alioune Ndiaye, 3. Roman Asrankułow, 11. Isłam Czesnokow (79, 51. Biejbit Gałym) - 10. Igor Ivanović (58, 18. Aleksandr Zujew), 6. Ededem Essien, 13. Cotne Mosiaszwili (79, 21. Radosław Conew) - 20. Rui Costa (80, 7. Żasłan Żumaszew), 8. Ahmed El Messaoudi (70, 16. Jerkin Tapałow).

Sankt Gallen: 1. Lawrence Ati-Zigi - 22. Konrad Faber, 4. Jozo Stanić, 5. Stephan Ambrosius, 36. Chima Okoroji (74, 14. Yannick Noah) - 8. Jordi Quintillà (79, 63. Corsin Konietzke), 16. Lukas Görtler (60, 33. Isaac Schmidt), 30. Víctor Ruiz (60, 7. Christian Witzig), 64. Mihailo Stevanović - 9. Willem Geubbels (60, 11. Moustapha Cissé), 18. Felix Mambimbi.

żółte kartki: Essien, Miladinović - Stanić, Noah.
czerwone kartki: Ededem Essien (68. minuta, Toboł, za drugą żółtą), Biejbit Gałym (90. minuta, Toboł).

sędziował: Joni Hyytiä (Finlandia).
widzów: 5842.

Potencjalny pierwszy mecz Śląska z Sankt Gallen zostanie rozegrany 7 sierpnia o godz. 20:30 w Sankt Gallen. Ewentualny rewanż zaplanowano na 15 sierpnia we Wrocławiu.

Liga Konferencji 2024/2025

Janusz - 1 sierpnia 2024, 20:01:24 - *.109.148.14
Chyba raczej Rygi

grzechuleg - 1 sierpnia 2024, 20:09:16 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Pierwszy mecz w Szwajcarii będzie wyrównany ale zakończy się 2-1 dla Sankt Gallen W rewanżu 1-0 Śląsk wygra i po konkursie rzutów karnych awansuje do fazy play-off

Eddie - 1 sierpnia 2024, 20:30:36 - *.dynamic.chello.pl
z Tobołem to kiedyś Polonia Warszawa się skompromitowała w 2003 (Puchar Intertoto)

slazak - 1 sierpnia 2024, 22:53:18 - *.centertel.pl
Jest! Będzie świetny dwumecz. Jeśli Śląsk powtórzy wynik Wisły z Rapidem będzie to miarodajna ocena Ekstraklasy. DNO ⚠️ Jeśli powalczy, to będzie piękny wyjątek od tej reguły.

Takise - 1 sierpnia 2024, 22:59:24 - *.49.168.1.ipv4.supernova.orange.pl
Dopiero co pykneli w lidze YB 4:0.