Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2024/2025 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!

1 sierpnia 2024, 20:49:08 - euzi
Formalność Legii

Legia Warszawa wygrała na wyjeździe 5-0 (0-0) z walijskim Caernarfon Town FC w rewanżowym meczu II rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji. Zwycięstwo "Legionistom" zapewnili Bartosz Kapustka, Artur Jędrzejczyk, Tomáš Pekhart, Jean-Pierre Nsame i Sergio Barcia. Po wygranej w pierwszym spotkaniu 6-0 Legia przypieczętowała swój awans do III rundy, w której zmierzy się z duńskim Brøndbyernes IF.

Pierwszą groźną sytuację w meczu mieli nieoczekiwanie gospodarze. W 24. minucie Louis Lloyd dostał podanie pomiędzy obrońców i w sytuacji jeden na jednego z Gabrielem Kobylakiem lobem posłał futbolówkę obok bramki. Kilka minut później po dobrym podaniu Jordana Majchrzaka Tomáš Pekhart z bliska wbił piłkę do bramki, jednak był na spalonym.

Już kilka sekund po przerwie Legia wyszła na prowadzenie. Sergio Barcia posłał dalekie podanie w stronę wbiegającego w "szesnastkę" Bartosza Kapustki, a ten po przyjęciu klatką piersiową nie dał szans Stephenowi McMullanowi. Nieco ponad dwie minuty później Kapustka tym razem dośrodkował z prawej strony z rzutu wolnego i nieupilnowany Artur Jędrzejczyk głową podwyższył prowadzenie. Jeszcze chwilę po tym Pekhart dostał świetne podanie w polu karnym, ale uderzył prosto w McMullana.

Trzecią bramkę dla Legii zdobył Pekhart zamykający przy dalszym słupku płaskie dośrodkowanie z lewej strony Ryōyi Morishity. Po zrywie, w trakcie którego Legia zdobyła trzy gole w ciągu niecałych dziewięciu minut, gra uspokoiła się. Dopiero w 72. minucie Wojciech Urbański bardzo dobrze podał do wybiegającego zza obrońców Jeana-Pierre'a Nsame, a debiutujący dziś w stołecznym klubie napastnik strzałem nad bramkarzem podwyższył prowadzenie.

Dziesięć minut później w polu karnym Nsame podał do Morishity, a strzał Japończyka z bliska obronił McMullan. On też dośrodkował z wywalczonego rzutu rożnego i kolejny debiutant - Sergio Barcia głową strzelił piątą bramkę. Kilka minut przed końcem podstawowego czasu gry Ryan Sears, ubiegając Nsame w walce o piłkę, dotknął jej ręką i arbiter ukarał go po raz drugi żółtą kartką.

1 sierpnia 2024, 19:00 - Bangor (Nantporth Stadium)
Caernarfon Town FC 0-5 Legia Warszawa
Bartosz Kapustka 46, Artur Jędrzejczyk 48, Tomáš Pekhart 54, Jean-Pierre Nsame 72, Sergio Barcia 83

Caernarfon: 1. Stephen McMullan - 2. Morgan Owen, 4. Gruff John, 27. Ryan Sears, 3. Matty Jones (74, 16. Osian Evans) - 21. Joe Faux (61, 15. Matty Hill), 18. Paulo Mendes (61, 17. Sam Downey), 8. Danny Gosset, 10. Darren Thomas (55, 14. Marc Williams), 20. Louis Lloyd - 7. Zack Clarke (55, 9. Adam Davies).

Legia: 27. Gabriel Kobylak - 11. Kacper Chodyna, 12. Radovan Pankov (57, 24. Jan Ziółkowski), 55. Artur Jędrzejczyk, 42. Sergio Barcia, 23. Patryk Kun - 67. Bartosz Kapustka (57, 53. Wojciech Urbański), 21. Jurgen Çelhaka (57, 80. Jakub Adkonis), 25. Ryōya Morishita - 99. Jordan Majchrzak (74, 20. Jakub Żewłakow), 7. Tomáš Pekhart (57, 77. Jean-Pierre Nsame).

żółte kartki: John, Paulo Mendes, Sears, Owen - Jędrzejczyk.
czerwona kartka: Ryan Sears (85. minuta, Caernarfon, za drugą żółtą).

sędziował: Ívar Orri Kristjánsson (Islandia).
widzów: 863.

Pierwszy mecz III rundy zostanie rozegrany 8 sierpnia o godz. 19:00 w Brøndby, a rewanż zaplanowano 15 sierpnia o godz. 18:00 w Warszawie.

Liga Konferencji 2024/2025

Tyrek - 1 sierpnia 2024, 20:50:34 - *.7.21.126.ipv4.supernova.orange.pl
Przypadkowe dwa gole na początku drugiej połowy i Walijczycy stracili chęć do walki. Przez całą pierwszą połowę legia jedna akcja i to jeszcze spalone. Na szczęście Brondby ich wyeliminuję.

aa - 1 sierpnia 2024, 20:52:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
broendby to się samo skompromitowało remisując z tym llapi co wisła ich 2 razy ograła

(L)16 - 1 sierpnia 2024, 20:53:30 - *.32.145.29.vultrusercontent.com
Miodzio; Teraz Duńcole w łeb.
Mistrzem Polski jest Legia.(L)ecimy po 17 tytuł

@l14 - 1 sierpnia 2024, 20:55:18 - *.124.22.194
W łeb to już ty dawno dostałeś, tak jak legia dostanie z Brondby. legia w tym wspaniałym stuleciu już nigdy nie będzie mistrzem Polski.

monk - 1 sierpnia 2024, 20:57:04 - *.12.193.16.dsl.dyn.forthnet.gr
Brondby wykolei Legię.

Eddie - 1 sierpnia 2024, 20:58:17 - *.dynamic.chello.pl
parę meczyków na tym obiekcie było rozegranych przez miejscowy zespół Bangor City w Europejskich
Pucharach; nawet w 1995 Widzew Łódź tam wygrał 4-0
(dwa razy Koniarek i Czerwiec)

@mateusz - 1 sierpnia 2024, 20:58:49 - *.19.102.206
trzeba życia nie mieć, żeby skupiać się tylko na innej drużynie, współczuję

Aaa K - 1 sierpnia 2024, 20:59:09 - *.204.8.98.mobile.internet.t-mobile.pl
BRAWO LEGIA WARSZAWA. Byle inne kluby wam dorosły do pięt. Kibice takiego Lecha i Rakowa tylko piszą wulgaryzmy. Ich działacze mają jedynie tłuste brzuchy.

@aaak - 1 sierpnia 2024, 21:01:44 - *.7.21.126.ipv4.supernova.orange.pl
A najlepsze jest to że ci co wzdychaja do legii najbardziej innych obrażają.

daan - 1 sierpnia 2024, 21:02:20 - *.centertel.pl
Dopóki mają siły, to z legiuńcią grają jak równy z równym.

Legia King - 1 sierpnia 2024, 21:05:37 - *.opera-mini.net (*.64.72.4)
Legia, Legia, Legia cwks.

Bruno - 1 sierpnia 2024, 21:06:44 - *.internetdsl.tpnet.pl
Bardzo dobrze. Z takimi ogryzkami trzeba wygrywać i zdobywać punkty. Zobaczymy jak wypadnie dwumecz z Duńczykami, którzy są rozegrani i w środku sezonu

Góral z gó - 1 sierpnia 2024, 21:10:03 - *.30.4.142.mobile.internet.t-mobile.pl
A co ty masz do tego posta? Nie twój klub,a jesteś pierwszy i oglądasz mecze Legii od deski do deski,śledzisz co się dzieje w Legii,masz obsesję na punkcie Legii,ty potrzebujesz, pomocy,szukasz tu kogoś kto ci odpisze,a widzę że ci co piszą do Ciebie to naśmiewają się z ciebie. Jesteś Polakiem ? To każdy klub zbiera punkty z zwycięstwa,żeby ranking Polski był lepszy,pomysł czasem. Może twój klub kiedyś zakwalifikuje się do pucharów,pewnie nie szybko.to też będzie mu lżej z lepszym miejscem Polski, nie pozdrawiam.

(L) - 1 sierpnia 2024, 21:11:18 - *.versanet.de
Niestety ale z brondby odpadniemy. Aktualnym mistrzem jest Jagiellonia Bialystok - jakby ktos nie pamietal juz. Oni zajda najdalej w tegorocznej edycji pucharow z wszystkich polskick klubow.

19king22 - 1 sierpnia 2024, 21:12:15 - *.71.71.118 (*.176.69.57)
Zobacacie Wisłe buahah

mietek - 1 sierpnia 2024, 21:13:08 - *.27.117.78.ipv4.supernova.orange.pl
@Bruno: Faktycznie w środku sezonu. Rozegrali aż dwie kolejki.

@goral - 1 sierpnia 2024, 21:14:57 - *.7.21.126.ipv4.supernova.orange.pl
To powiedz mi stosując taką samą logikę co ten z Gliwic ma do meczów Lecha, Górnika. Gieksy i wielu innych jak to nie jego klub a siedzi bez ich tematach i nie stop ich obraża jak i inne kluby, jego bronisz a mnie się czepiasz bo ja niemawidzedz legii, skoro jesteś niby góralem z gór to co ci przeszkadza że ja piszę prawdę o Legii?

(L)~W1916 - 1 sierpnia 2024, 21:16:27 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Góral z gór. Jego nic nie przekona. Dlatego czasami cytuje mu Marka Twina,, Żadna ilość dowodów nie przekona id i oty"

slazak - 1 sierpnia 2024, 21:17:29 - *.centertel.pl
Wyjątek od reguły. Niestety... Prawdziwy obraz polskiej piłki jest na innych boiskach. Pogrom Wisły w Wiedniu, beznadziejna gra Śląska we Wrocławiu. Wiślacy wyszli na boisko z białą flagą. Żałosne

max - 1 sierpnia 2024, 21:20:11 - *.dynamic.chello.pl
Rapid-Wisła 5:0 do przerwy...ale łomot.

Góral z go - 1 sierpnia 2024, 21:21:48 - *.30.4.142.mobile.internet.t-mobile.pl
Bo piszesz bzdury. Pod każdym postem piszesz o Legii,Piascie,Ruchu,z taką wrogością że musiał ktoś cię kiedyś skrzywdzić mocno. Wyżej ktoś proponuję ci cytat Twaine,i ma ten ktoś rację.

@Tyrek - 1 sierpnia 2024, 21:22:06 - *.29.54.27.ipv4.supernova.orange.pl
A jak tam Leszek? Znowu odpada i przynosi wstyd polskiej piłce odpadając z trnavą? A zapomniałem znowu wszystko zaprzepaszczą i zepsuje swój świetny ranking. Brawo Legia niech się uczy leszek jak grać w pucharach.

TonaldDusk - 1 sierpnia 2024, 21:22:46 - *.24.140.92.ipv4.supernova.orange.pl
Koledzy, o której godzinie gra Raków Częstochowa mistrz tysiąclecia i Polski?

Kamionka - 1 sierpnia 2024, 21:29:39 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo Kibice Legii na wyjeździe w Walii!!!!

czech25 - 1 sierpnia 2024, 21:31:09 - *.dynamic.chello.pl
Cieszy wygrana Legii, ale przeciwnik dramatycznie słaby. Kapustka niestety po kontuzji nadal nie może dojść do formy. W pierwszej połowie spacerowe tempo gry a raczej spacerów Legii. 0,250 pkt to najwyższy plus meczu. Jaga już ma awans do formuły ligowej europejskich pucharów, czas na Legię ! Wisła i Śląsk to porażka kompletna w pucharach.

monk - 1 sierpnia 2024, 21:40:23 - *.12.193.16.dsl.dyn.forthnet.gr
Brondby Zabrze -legia 3-0, ło matko, brawo Górnik. 😀

19king22 - 1 sierpnia 2024, 21:41:49 - *.59.62.178
Nikt tu z innych klubów nie szanuje Górnika bo to szmacicha i mendy a kibice to parszywe zwierzeta otttt co.

Texrexpppp - 1 sierpnia 2024, 21:58:05 - *.centertel.pl
Legia to jest jednak siła .

Góral z gó - 1 sierpnia 2024, 22:00:14 - *.30.4.142.mobile.internet.t-mobile.pl
LW1916 z Twainem trafiłeś w 10,czytam czasem tego jak piszesz Mateuszka,wyjątkowo ciężki przypadek.

SzybkiMiet - 1 sierpnia 2024, 22:01:41 - *.dynamic.inetia.pl
Teraz wciery od Broendby i arivederci Roma.

Punisher - 1 sierpnia 2024, 22:09:23 - *.146.105.11.mobile.internet.t-mobile.pl
Nie kumam komentarzy niektórych osób rozumiem nie lubić Legii, jednak uważam że w pucharach powinno się kibicować każdemu polskiemu klubowi.

(L)~W1916 - 1 sierpnia 2024, 22:09:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Góral z gór. Ja bym powiedział że bardziej tu by pasowało żałosny przypadek!!!! Gość piszę że nienawidzi LEGII a wcześniej źyczył jej mistrzostwa. Obraża reprezentację źycząc jej rz e zi, a teraz udaje jej największego fana i wiele innych takich ciekawostek. Ale musimy uważać bo Mark Twain ma jeszcze taki cytat
Nie dyskutuj z id i otą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

@ - 1 sierpnia 2024, 22:14:12 - *.164.137.158
@goral No i widzisz tak jak ja się naśmiewam z was słoików którzy nie potrafią znieść tego że npja nienawidzę legii, dla was nsj jest tylko legii, to wy piszecie o yptum że legia jest mistrzem Polski choć tytułu od 4lat nie zdoepbyla i regularnie się kompromituje jak tu się z was nie śmiać.

pgliwice - 1 sierpnia 2024, 22:16:57 - *.227.115.217
No tak, to przypadek żałosny, ale dość ciekawy z punktu widzenia psychologii. Nie chce sie dalej rozwodzić, ale TW Bolek miał takie powiedzenie : Jestem ZA a nawew Przeciw. To idealanie pokazuje chorobe dwubiegunową tego smarka z zabrza.

(L) W1916 - 1 sierpnia 2024, 22:26:16 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Goral z gór. Widzisz tu jednak bardziej pasuje żałosny. To u niego normalne. Ucieczka. Nie może sobie poradzić z wpisami to zaraz jakieś takie dziwne teksty. Dochodzą do tego nerwy bo nieraz trudno go odczytać i zrozumieć o czym pisze!!! I zobacz ileś przedstawionych dowodów i żadnej konkretnej odpowiedzi. Ale jak tu się wytłumaczyć z obrażania reprezentacji!!!!!!

Prawda - 1 sierpnia 2024, 22:35:22 - *.225.71.94.static.otenet.gr
Umówmy się,to był obowiązek z amatorami,teraz będzie poważne granie

@ph - 1 sierpnia 2024, 22:35:31 - *.22.22.58.ipv4.supernova.orange.pl
Mówi o chorobie dwubiegonowej ktoś kto spami pod milionami nicków i odpowiada sam sobie, ty obrażasz nawet Świątek i Wałęsę. To tu udajesz kibica legii choć jest z z Gliwic to tu nie potrafisz znieść że kibice z innych klubów szanują Górnika.

@ - 1 sierpnia 2024, 22:38:13 - *.22.22.58.ipv4.supernova.orange.pl
19 King22 gliwicki ile jeszcze chory trolu sismu pod cudzym nickiem, kibice Lecha i Górnika się szanują, wbij yomsobie do łba w końcu.

obserwator - 1 sierpnia 2024, 23:01:25 - *.centertel.pl
Oglądam mecz i nie wierzę własnym oczom.Mecz na szczeblu nazwijmy to europejskim,a stadion z jedną trybuną i co można tam grać.A u nas licencje bzdurne.Trybuny minimum 4,5 tys.Oswietlenie,podgrzewana murawa.Sami zabijamy piłkę nożną w kraju.Masz mały stafion mniej zarobi kljb i tyle w temacie.

remb - 1 sierpnia 2024, 23:57:45 - *.dynamic.chello.pl
Fakt nie rozumiem dlaczego uefa dopuszcza takie standarty stadionu do rozgrywek europejskich. U nas lepsze stadiony ma 3 czy 4 liga.

Prorok - 2 sierpnia 2024, 0:46:45 - *.dsl.telepac.pt
I syn pijanego kierowcy zadebiutował

Zdzichu - 2 sierpnia 2024, 6:50:46 - *.146.121.144.mobile.internet.t-mobile.pl
Ta Legia niczym Harpagony !

m - 2 sierpnia 2024, 7:09:19 - *.nowysacz.pl
Do frekwencji na tym meczu doliczeni byli kibice Legii? Bo oni to raczej tak poza stadionem byli.

paprykarz - 2 sierpnia 2024, 10:58:55 - *.net.e-cho.pl
0:0 do przerwy i 0:5 w drugiej połowie, do tego kilka bramek nieuznanych. jakiś mecz-mem No nic, trzeba było odwalić swoje żeby dojść do poważnych przeciwników. Bez Żozuego to nawet mogę takiej Legii kibicować (w konferencji).

. - 2 sierpnia 2024, 20:16:49 - *.centertel.pl
Obowiązek wykonany, w kolejnej rundzie tak łatwo już nie będzie.
Brøndby w ostatnich latach przebrnęło przez Lechię (choć gdańszczanie naprawdę się im wtedy postawili) i pogromiło Pogoń (ale paradoksalnie aż takiej różnicy poziomów nawet tam nie było, po prostu zespół ze Szczecina popełniał bardzo kosztowne błędy w tym koszmarnym rewanżu).
Jednak Legia w zeszłym roku była w stanie wyeliminować bardziej klasową duńską drużynę, jaką jest Midtjylland (a poza tym warszawianie to jednak lepszy zespół niż Lechia czy Pogoń), więc jakieś szanse na pewno są - choć to losowanie na pewno znacząco obniżyło nasze szanse na więcej niż jeden zespół w grupie.