Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2024/2025 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!

1 sierpnia 2024, 22:22:08 - LukaszR
Odkupienie Śląska

Śląsk Wrocław wygrał 3-1 (1-1) w rewanżowym meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji z łotewskim Riga FC i awansował do kolejnej fazy rozgrywek. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Nahuel Leiva, a jedno trafienie dołożył Simeon Petrow. Bramkę dla gości zdobył Hrvoje Babec. W pierwszym spotkaniu rozegranym w Rydze wicemistrz Polski przegrał 0-1 (0-1).

Lepiej spotkanie zaczęli zawodnicy Śląska Wrocław. W 5. minucie Mouhamed El Bachir Ngom sfaulował w polu karnym Piotra Samca-Talara. Nahuel Leiva zmylił golkipera rywali i pewnie uderzył z "jedenastki" w prawy dolny róg bramki. Z czasem inicjatywę przejęli goście. W 18. minucie Anthony Contreras strzelił obok bramki wychodzącego Rafała Leszczyńskiego. Chwilę później po dośrodkowaniu spod linii bocznej przez Raivisa Jurkovskisa groźnie głową strzelił Miloš Jojić. W 25. minucie Leszczyński świetnie sparował uderzenie "nożycami" Contrerasa, a chwilę później piłkę z linii bramkowej wybił Aleks Petkow. W 33. minucie Jojić dośrodkował z rzutu rożnego, a po dobitce własnego strzału Hrvoje Babec pokonał Leszczyńskiego. Pod koniec pierwszej połowy Mateusz Żukowski uderzył sprzed pola karnego z pierwszej piłki obok bramki. W następnej akcji Samiec-Talar przejął piłkę pod linią boczną, wbiegł w pole karnego i lewą nogą strzelił w boczną siatkę.

Śląsk mocno rozpoczął drugą połowę. W 49. minucie wicemistrz Polski wyszedł na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Nahuela Leivy spod linii końcowej boiska gola głową zdobył Simeon Petrow. Trzy minuty później pięknym strzałem sprzed pola karnego wynik podwyższył Nahuel Leiva. Od 61. minuty goście grali w osłabieniu po bezpośredniej czerwonej kartce za ostry wślizg dla wprowadzonego chwilę wcześniej Briana Orosco. Kilka minut później blisko zmniejszenia strat była Riga. Z rzutu wolnego bardzo mocnym uderzeniem Ngom trafił w słupek. Śląsk odpowiedział kilka minut później. Przed polem karnym futbolówkę przejął Samiec-Talar, ale piłka po jego strzale poleciała nad bramką. Wrocławianie w końcówce kontrolowali przebieg gry i spokojnie dowieźli zwycięstwo do końcowego gwizdka sędziego.

1 sierpnia 2024, 20:30 - Wrocław (Tarczyński Arena Wrocław)
Śląsk Wrocław 3-1 Riga FC
Nahuel Leiva 6 (k), 52, Simeon Petrow 49 - Hrvoje Babec 33

Śląsk: 12. Rafał Leszczyński - 22. Mateusz Żukowski, 5. Aleks Petkow, 87. Simeon Petrow, 3. Serafin Szota (78, 78. Tommaso Guercio) - 7. Piotr Samiec-Talar (78, 26. Burak İnce), 16. Peter Pokorný, 17. Petr Schwarz, 27. Filip Rejczyk (46, 77. Marcin Cebula), 10. Nahuel Leiva (85, 19. Arnau Ortiz) - 11. Sebastian Musiolik.

Riga: 1. Rihards Matrevics - 13. Raivis Jurkovskis (68, 77. Gauthier Mankenda), 34. Antonijs Černomordijs, 3. Mouhamed El Bachir Ngom, 35. Iván Erquiaga (68, 25. Ngonda Muzinga) - 9. Anthony Contreras, 14. Hrvoje Babec, 93. Kemehlo Nguena (57, 7. Brian Orosco), 8. Miloš Jojić (83, 23. Eduards Dašķevičs), 22. Ousseynou Niang (83, 18. Marko Regža) - 10. Reginaldo Ramires.

żółte kartki: Rejczyk, Nahuel Leiva, Petkow, Pokorný, Szota, Żukowski - Babec.
czerwona kartka: Brian Orosco (61. minuta, Riga, za brutalny faul).

sędziował: Genc Nuza (Kosowo).
widzów: 20 723.

W zespole gości zagrał m.in. Antonijs Černomordijs (kiedyś Lech Poznań).

Śląsk w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji zagra z FC Sankt Gallen (Szwajcaria). Pierwszy mecz odbędzie się 7 sierpnia o godz. 20:30 w Sankt Gallen, a rewanż zostanie rozegrany 15 sierpnia we Wrocławiu.

Liga Konferencji 2024/2025

turek - 1 sierpnia 2024, 22:22:53 - *.centertel.pl
brawo

magiera - 1 sierpnia 2024, 22:22:56 - *.134.162.113
Śląsk jest wprost KATASTROFALNIE słaby, na tą chwilę to jeden z kandydatów do spadku z ESA. Przecież oni mają problem z wymianą trzech podań, nie ma absolutnie żadnego pomysłu na rozegranie tylko laga do przodu. Ten zespół nie jest absolutnie przygotowany do sezonu a granie Musiolikiem w ataku to sabotaż. Sam mecz to była parodia futbolu, tych amatorów z Rygi to Puszcza by pogoniła 5 bramkami, poziom I ligi albo i niżej a piłkarze Śląska za nimi nie nadążali grając w przewadze! W kolejnej rundzie ze szwajcarami to będzie pogrom tej drużyny.

fede_18 - 1 sierpnia 2024, 22:24:15 - *.oxylion.net.pl
i tak Magiery do listopada nie będzie we Wrocławiu, leci na picu jeden sezon, na konferencjach zawsze ta sama gadka, nie lubi trudnych pytań i ciężko mu brać odpowiedzialność na siebie

Tyrek - 1 sierpnia 2024, 22:24:17 - *.22.9.199.ipv4.supernova.orange.pl
Brawo Śląsk obronili honor u siebie nie to co Piast co odpadł kiedyś z Rygą w Gliwicach. Choc z tym karnym i czerwoną to mnóstwo szczęścia.

Krzychupok - 1 sierpnia 2024, 22:26:15 - *.tmodns.net
Nie wazne ale zmeczyli ta ryge libi jakies jest ze szwqrxarami juz tak nie bedzie

666 - 1 sierpnia 2024, 22:27:30 - *.icpnet.pl
brawo Śląsk !!! Nie wierzyłem że się uda awansować po I połowie ale jest awans i punkty do rankingu.

Mientus - 1 sierpnia 2024, 22:28:07 - *.147.8.102.mobile.internet.t-mobile.pl
Minimalizm totalny. Grając większość drugiej połowy z przewagą jednego zawodnika, zamiast zaatakować, zdobyć kolejną bramkę i zabrać im chęci do gry to oczywiście człapią po boisku, podają do tyłu I grają na przetrzymanie. Ile razy już się coś takiego zemsciło na naszych drużynach? Mało brakowało i by dostali nauczkę za coś takiego po tym słupku z rzutu wolnego albo gdyby sędzia karnego odgwizdał po dośrodkowaniu gdzie możliwe, że bodajże Żukowski zagrał piłkę ręką.w kolejnej rundzie nie ma czego szukać z taką grą.

foszmańczy - 1 sierpnia 2024, 22:28:32 - *.play-internet.pl
Gdzie są ci co chwalili wisłę i krytykowali Śląsk tydzień temu? I tydzień temu i dzisiaj Śląsk zagrał dobry mecz. Dobry zmysł taktyczny trenera Magiery, bardzo dobre wzmocnienia i Śląsk nokautuje Rigę.

Hubcio - 1 sierpnia 2024, 22:29:15 - *.play-internet.pl
Musiolika to nawet próbowali nabić żeby strzelił gola.

A - 1 sierpnia 2024, 22:31:03 - *.205.172.98
Nie idzie na to patrzec.Musiolik to parodia , Zukowski nastepny nygus .Nahuel wygral mecz i tyle.Ztakim podejsciem do meczu skoncza jak Wisla dzisiaj.

Klima - 1 sierpnia 2024, 22:31:07 - *.dynamic.chello.pl
Śląsk na farcie , Riga mega nieskuteczna w obu meczach. St.Gallen wyraźnym faworytem.

Prawda - 1 sierpnia 2024, 22:31:28 - *.225.71.94.static.otenet.gr
Brawo śląsk,ale widać,że nie są w formie,ciężko to widzę że Szwajcarami,kondycyjnie też słabo wyglądają,przewagi jednego zawodnika w ogóle nie było widać,chaotyczna gra

ryan - 1 sierpnia 2024, 22:32:03 - *.7.62.208.ipv4.supernova.orange.pl
Uff, najważniejsze że jest awans i punkty do rankingu. Ale w dwumeczu zagrali jedynie jakieś 20 minut i byli skuteczni aż do bólu oddając trzy strzały w światło bramki i zdobywając akurat trzy gole. Ryga bardzo w dwumeczu nieskuteczna i to uratowało Śląsk. Że Szwajcariami jednak taka gra może się bardzo surowo zemścić.

ziuk - 1 sierpnia 2024, 22:32:49 - *.res.spectrum.com
w pierwszej polowie Slask gral straszne dziadostwo. w drugiej troche lepiej ale zeby nie ta czerwona kartka dla zawodnika Rygi to nie wiem jak by sie to skonczylo. Bogu dziekowac za ta wygrana i za ten punkt do rankingu. pozatym duzy plus za frekwencje. oby sie teraz wroclawianom udalo przejsc Szwajcarow.

P88 - 1 sierpnia 2024, 22:33:24 - *.30.16.11.mobile.internet.t-mobile.pl
Już wyrok wydali, żywcem pogrzebali. Spokojnie przygoda Śląska trwa, zespół się zgrywa. Na pewno dwumecz z Sankt Gallen bedzie łatwiejszy pod względem mentalnym. Szwajcarzy są faworytem, ale rewanż jest u nas.

czech25 - 1 sierpnia 2024, 22:34:09 - *.dynamic.chello.pl
Więcej szczęścia niż dobrej gry, ale dobrze, że jest awans i ranking poprawiony!

Cingcing - 1 sierpnia 2024, 22:35:30 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ależ to drewna w tym Wrocławiu, w dodatku koszmarnie poukładane taktycznie. Co to za rozgrywanie piłki od bramkarza? Ciągłe wybijanie na palę, kto dzisiaj tak gra? Ta ekipa cofa się w rozwoju, gra podwórkową i awansowała, bo przeciwnik, słaby zresztą, podał jej pomocną dłon

ryan - 1 sierpnia 2024, 22:35:47 - *.7.62.208.ipv4.supernova.orange.pl
@foszmanczy z tym nokautem Rygi, to cie fantazja poniosła. Ciekawe, czy ty rozumiesz znaczenie tego słowa? Do ostatniej chwili trzęsli portkami, żeby się udało, a ten jakieś nokauty wymyśla!

X - 1 sierpnia 2024, 22:36:35 - *.146.144.52.mobile.internet.t-mobile.pl
Teraz bardzo ważny dwumecz dla rankingu krajowego, ograć Szwajcarów

hgfh - 1 sierpnia 2024, 22:38:15 - *.dynamic.chello.pl
magiera parodią to jest ten pseudo komentarz

Szczęście - 1 sierpnia 2024, 22:39:13 - *.225.71.94.static.otenet.gr
Ogólnie dobrze dla nas że Jaga została mistrzem nie Śląsk,bo dużo gorzej wygląda

Aaa K - 1 sierpnia 2024, 22:41:14 - *.204.8.98.mobile.internet.t-mobile.pl
BRAWO ŚLĄSK WROCŁAW. Gratulacje od LEGII, JAGIELLONII, RAKOWA a nawet miernoty LECHA i wszystkich klubów w Polsce. Jesteśmy jedną drużyną POLSKA.

@aaak - 1 sierpnia 2024, 22:42:38 - *.22.22.58.ipv4.supernova.orange.pl
Jedyne miernoty zostaną rozbite przez Brondby.

Russel - 1 sierpnia 2024, 22:45:37 - *.datapacket.com
Gratulacje! 👏 Cieszą punkty do rankingu! 👏 A przy okazji, ktoś wie dlaczego ruscy mają 4,333 pkt w tym sezonie, jeśli mają zakaz i nie grają? To jakiś błąd czy co? 🤔

Motorowiec - 1 sierpnia 2024, 22:47:55 - *.centertel.pl
Pozdrowienia z Lublina dla Braci z Wrocławia

Sadomaso - 1 sierpnia 2024, 22:48:15 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Nie oglądam naszej Extraklasy ale raz do roku robię sobie w lipcu miesiąc tortury i oglądam euro puchary(kwalifikacje) , aby lepiej poznać poziom naszej piłki..... Włączyłem mecz Śląska od 75min bo wcześniej oglądałem "Gliniarzy", jak to możliwe że grając z przewagą jednego zawodnika z taką drużyną jak Ryga trzeba drżeć o wynik...?🤔

Syntetic - 1 sierpnia 2024, 22:54:46 - *.play-internet.pl
Dobrze ze zrobili punkty. Gdyby nie to ze przeciwnik grał w 10 przez ostatnie pol godziny to nie wiem czy daliby radę. Takie ekipy jak Slask 9bnizaja poziom polskiej pilki a pozniej placz że przerwa wakacyjna krótka, trzeba startowac w eliminacjach do eliminacji. Czesi z mnieszymi pieniedzmi jakoś lepiej zarzadzaja środkami i wyniki sporo lepsze. Ciekawe dlaczego..

Takise - 1 sierpnia 2024, 23:04:56 - *.49.168.1.ipv4.supernova.orange.pl
Bramka Leivy na 3:1 miodzio;)

axxb - 1 sierpnia 2024, 23:08:03 - *.centertel.pl
@Russel
"dlaczego ruscy mają 4,333 pkt". UEFA przyznała taką liczbę punktów. Policzyli średnią z liczby punktów zdobywanych przez rosyjskie drużyny sprzed zawieszenia.

Obiektywny - 1 sierpnia 2024, 23:17:49 - *.ostnet.pl
Z Gallen Śląsk nie ma szans, z taką grą to dół tabeli w Ekstraklasie.

Russel - 1 sierpnia 2024, 23:22:59 - *.datapacket.com
@axxb, ale dlaczego? Przecież to ich promuje, a powinni spaść w rankingu przez ten zakaz.

Kibic - 1 sierpnia 2024, 23:27:47 - *.109.146.234
Klub-mem. Ledwo ledwo wymęczyli z Łotyszami, w następnej rundzie Szwajcarzy ich zjedzą.

Bruno - 2 sierpnia 2024, 2:13:46 - *.internetdsl.tpnet.pl
A ja człowiek małej wiary nie wierzyłem w awans po pierwszym meczu, a tu proszę. Troszkę szczęśliwie aczkolwiek zwycięzców się nie osądza. Gratki za awans oczywiście, ze Szwajcarami może być jednak znacznie ciężej

CPjś - 2 sierpnia 2024, 3:39:12 - *.46.114.pool.telefonica.de
Czy Kiepscy potracili flagi jak to mają w zwyczaju?

James67 - 2 sierpnia 2024, 3:53:24 - *.play-internet.pl

Bako - 2 sierpnia 2024, 5:03:46 - *.hsd1.il.comcast.net
I na tym przygoda malinowych dobiegnie końca w europejskich pucharach!!!

zbyszek ts - 2 sierpnia 2024, 5:10:59 - *.205.192.146.nat.ftth.dynamic.t-mobile.pl
Wisla Sharks & Sankt Gallen FOREVER!

WZL - 2 sierpnia 2024, 6:08:07 - *.227.45.1 (*.176.69.57)
Slask chciał mistrza i rykoszetem dostali puchary i kompromitują kraj.

Normalne - 2 sierpnia 2024, 6:28:00 - *.22.70.55.ipv4.supernova.orange.pl
Polskie dziadostwo

Ninjazz - 2 sierpnia 2024, 8:16:58 - *.dynamic.mm.pl
Witam ja bym miał jedną sugestię, mianowicie fajnie byłoby gdyby w krajowym rankingu UEFA została dodana jedna kolumna przy krajach, mianowicie taka w której moglibyśmy zobaczyć ile drużyn z danego kraju jeszcze gra w europejskich pucharach, np Polska obecnie dalej ma 4/4, takie małe coś, a dawałoby fajny wgląd w sytuacje bieżącego sezonu, bo widzimy "potencjał" danego kraju do poprawiania swojego współczynnika w trwającym sezonie. Dziękuję i pozdrawiam.

Marecco - 2 sierpnia 2024, 10:29:31 - *.business.static.vectranet.pl
Zaglebie nic nie mogło chcieć,nic nie zdobyło ,nie dało punktów do rakingu nikt go nie zna a na krajowe wyjazdy w ilości mniejszej niż Śląsk za granicą.

Malkoalko - 2 sierpnia 2024, 10:49:44 - *.dynamic.gprs.plus.pl
MUSIOLIK to jakaś parodia napastnika w Rakowie to jeszcze miał mu kto podawać a tu co.....miota się bez celu po boisku...a jak już ma szansę to strzela w kosmos albo jest spóźniony ....Jedyny plus to Hiszpan...oj ciągnie grę...Ogólnie dramat...Śląsk to kandydat do spadku w tym sezonie ..

buk - 2 sierpnia 2024, 14:11:09 - *.dynamic.chello.pl
3 zawodników Śląska zarabia pewnie więcej niż cała drużyna z Rygi...na boisku nie było widać tej różnicy

AG - KŚ - 2 sierpnia 2024, 15:58:54 - *.play-internet.pl
Płakaliście z punktami do rankingu, to macie 0.25. A teraz się odwalcie od drużyny, która w tym sezonie będzie walczyła o utrzymanie.

@Ninjazz - 2 sierpnia 2024, 18:37:00 - *.play-internet.pl
na rankinguefa.pl masz cos właśnie takiego

arav - 2 sierpnia 2024, 19:17:57 - *.228.227.105
Nikt na świecie nie potrafi się cieszyć ze zwycięstwa tak jak Polacy. Brawo my..

KONRAD - 3 sierpnia 2024, 17:01:52 - *.43.166.50.ipv4.supernova.orange.pl
@Szczęście: Jagę dopiero czeka weryfikacja z FK Bodø/Glimt na co ich stać w europucharach bo dwumeczu z półamatorami z Poniewieża na Litwie nie ma co liczyć.Tak samo Legia po spacerku z walijskimi półamatorami zostanie zweryfikowana przez Brøndby.