Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2024/2025 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!

19 sierpnia 2024, 20:55:36 - euzi
Betclic I liga: Wisła 2-2 Arka

19 sierpnia 2024, 19:00 - Kraków (Stadion Miejski)
Wisła Kraków 2-2 Arka Gdynia
Ángel Rodado 13, 49 - João Oliveira 53, 84

Wisła: 31. Anton Cziczkan - 25. Bartosz Jaroch, 6. Alan Uryga, 97. Wiktor Biedrzycki, 4. Rafał Mikulec - 77. Ángel Baena (65, 22. Piotr Starzyński), 8. Marc Carbó, 50. Mariusz Kutwa (73, 26. Igor Łasicki), 19. Olivier Sukiennicki (65, 21. Patryk Gogół), 13. Tamás Kiss (73, 10. Frederico Duarte) - 9. Ángel Rodado.

Arka: 1. Paweł Lenarcik - 32. Przemysław Stolc (73, 6. Kasjan Lipkowski), 29. Michał Marcjanik, 4. Martin Dobrotka (83, 23. Kike Hermoso), 94. Dawid Gojny - 27. João Oliveira, 31. Jakub Staniszewski (83, 35. Kamil Jakubczyk), 19. Michał Rzuchowski, 14. Hide Vitalucci (63, 7. Szymon Sobczak), 9. Tornike Gaprindaszwili (63, 21. Kacper Skóra) - 10. Karol Czubak.

żółte kartki: Biedrzycki, Starzyński - Vitalucci, Dobrotka, Rzuchowski, Hermoso.
czerwona kartka: Wiktor Biedrzycki (69. minuta, Wisła, za drugą żółtą).

sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).
widzów: 14 070.

sto - 19 sierpnia 2024, 20:56:46 - *.mbb.telenor.dk
Wisła idzie na rekord czerwonych kartek?

wiara - 19 sierpnia 2024, 20:57:16 - tor-exit-6
Brawo dla Arki za urwanie punktu. Wisła ostatnie 7 spotkan w lidze zawsze kończyła czerwoną kartką

Hgg - 19 sierpnia 2024, 20:57:40 - *.tktelekom.pl
Jarzębak matoł to mało powiedziane!!! Jak mógł nie dać czerwonej kartki Arce!!!

Obiektywny - 19 sierpnia 2024, 20:57:54 - *.play-internet.pl
Wisła 8 czerwonych w 13 meczach...

Om - 19 sierpnia 2024, 20:58:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jak jarzębiak i var nie będą ukarani to PZPN jest mafią

Ro Man - 19 sierpnia 2024, 20:59:10 - *.centertel.pl
Od dawna mówię, że Wiłsa to drużyna środka tabeli. W I-ligowej kopaninie drwali nie mają szans na awans. Skład gorszy, niż w zeszłym sezonie. A Piotrusiem Panem Królewskim u steru będzie równia pochyła.
Brawo Arka za walkę i wyrównanie!

RTS - 19 sierpnia 2024, 20:59:35 - *.centertel.pl
Karma wraca na czerwono...

Bandi - 19 sierpnia 2024, 20:59:46 - *.sia.telenor.net
Sędziowie u nas w ostatnim czasie to dramat, a Jarzebak z trampakarzami na orliku miałby problemu z jego znajomościami przepisów

Starszy - 19 sierpnia 2024, 20:59:47 - *.29.132.224.ipv4.supernova.orange.pl
Rodado pajac , naciągacz i błazem.

Berni - 19 sierpnia 2024, 20:59:54 - *.43.251.208.ipv4.supernova.orange.pl
z taka grą Frajerarka znów nie awansuje.
co się dzieje z Czubakiem? Zapomniał jak się gra w piłkę, czy gra jak panienka bo marzy o transferze
a Wisła bez Rodado byłaby głównym faworytem do spadku

Ty - 19 sierpnia 2024, 21:00:09 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Arkę ciagnom za uszy

Znawca - 19 sierpnia 2024, 21:01:15 - *.play-internet.pl
Sędzia przekręt sezonu. PZPN cały przeciwko Wiśle. Jeśli Jarzębiak nie zostanie odsuniety to bojkotuję polską piłkę.

Dwiescie - 19 sierpnia 2024, 21:01:38 - *.centertel.pl
Kartek za dużo zdecydowanie zbyt pochopnie trzy nawet

Lakki - 19 sierpnia 2024, 21:01:38 - *.centertel.pl
Czy wyjazd z brama byl?

Opol - 19 sierpnia 2024, 21:02:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jak nie idzie to pan Jarzebak pomoże to co dzisiaj pan sędzia i sędziowie Var odwalili to powinni już być za to zawieszeni i przeprosić Wisle że ukradli im 2 pkt

adolf - 19 sierpnia 2024, 21:02:12 - *.unknown.vectranet.pl
ale jaki mecz

Czosnu - 19 sierpnia 2024, 21:02:36 - *.146.127.153.mobile.internet.t-mobile.pl
Szkoda że Wisła tego nie wygrała a miała okazję

19KSC06 - 19 sierpnia 2024, 21:02:36 - *.play-internet.pl
Szkoda straconych 2 pkt ale z drużynami broniącymi się przed spadkiem gra się ciężko ARKA&PASY

On - 19 sierpnia 2024, 21:02:38 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Do to mam a twoja arka wstyd na całym Polskę

Daro - 19 sierpnia 2024, 21:04:17 - *.warszawa.vectranet.pl
Wytłumaczcie mi jedno. Jak Dobrotka miał dostać kartkę jak sędzia puścił grę i Wisła trafiła w poprzeczkę. Gdyby był gol to chcielibyście, żeby cofnął i dał kartkę? Dla mnie nie zrozumiała jest że sędzia dał jakąkolwiek kartkę

Alosza - 19 sierpnia 2024, 21:04:43 - *.opera-mini.net (*.109.33.221)
Poziom I Ligi polskiej to dno. Wisla mogla isc w gore tabeli ale jednak woli puchary w ktorych i tak odpadnie. Co sie porobilo, wychodza te dlugi i do dzis odbija sie to czkawka. Ciekawy ten Rodado, a tak poza tym to parodia pilki noznej

Bania - 19 sierpnia 2024, 21:05:11 - *.centertel.pl
Wisła to Rodado. Reszta, łącznie z trenerem, dno i trzy metry mułu. W porywach na starych Słowaków z Tarnawy, ale na pierwszą ligę za krótcy.

Jaca - 19 sierpnia 2024, 21:05:27 - *.play-internet.pl
Sędzia powinien zostać odsunięty od prowadzenia spotkań.
Ewidentną czerwonaaaaa kartka dla piłkarza Arki.
Sędzia wstyd!!!!!!!

CRACOVIA - 19 sierpnia 2024, 21:05:35 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Areczko! 😀 Wisła nie załapie się nawet do baraży o Ekstraklase. A jeśli nie przejdą tych Belgów to Rodado pewny kierunek Raków jak ćwierkaja wróbelki, a wtedy można zgasić tam już światło.

wladimir p - 19 sierpnia 2024, 21:07:39 - *.unknown.vectranet.pl
priviet to unas takich meczu nie je maju zdrastvucje

Opol - 19 sierpnia 2024, 21:07:55 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Daro mylisz się gdy jest faul na czerwoną kartkę odrazu się odgwizduje faul i daje czerwień i nie ma puszczania akcji dalej sędzia powinien zostać zawieszony razem z zespołem Var!!!

dzl - 19 sierpnia 2024, 21:08:06 - *.play-internet.pl
Dobry i punkt!Ale można było ten gts pchnąć w dół

Alosza - 19 sierpnia 2024, 21:09:50 - *.opera-mini.net (*.109.33.221)

KaRlik - 19 sierpnia 2024, 21:14:09 - *.centertel.pl
Cieszy strata punktów obu ekip. Gdyby nie ten Espan to Wisła dostałabyżech znowu ciury.

Emmen PL - 19 sierpnia 2024, 21:15:23 - *.dynamic.caiway.nl
Świetny mecz.

max - 19 sierpnia 2024, 21:15:58 - *.limes.com.pl
Do tych znawców (łącznie z komentatorami, którzy na początku też tego nie ogarnęli) - jeśli po faulu Dobrotki Wisła mogła kontynuować akcję i trafiła w poprzeczkę, to powiedzcie - gdyby piłka wpadła, mielibyście pretensje do sędziego, że nie przerwał akcji? Czy może powinien być i gol i czerwona dla Dobrotki? Jeśli tak, to przy drugim golu dla Arki sekundę wcześniej był faulowany Czubak - idąc waszą logiką powinien być gol i dodatkowo karny

Raffaello - 19 sierpnia 2024, 21:17:41 - *.146.140.161.mobile.internet.t-mobile.pl
Bardzo słaby mecz, Wisła to tylko Rodado, a Arka środek tabeli i nic więcej... Poziom drugiej ligi sztucznie nazywaną pierwszą ligą dramatyczny. To samo ekstraklasa. Co pół roku kilku najlepszych zawodników sprzedają i polska liga obecnie jest jedną z najsłabszych w Europie. I to nie podlega żadnej dyskusji. A ekstraklasa utrzymywana jest przez spółki skarbu państwa a mimo to poza jednym meczem od wielu lat jest kodowana!!!!!!!

Opol - 19 sierpnia 2024, 21:19:32 - *.dynamic.gprs.plus.pl
max mylisz się i zasad nie znasz gdy jest faul na czerwoną kartkę nie ma możliwości puszczenia akcji dalej i ta poprzeczka już się nie liczyła powinien być faul i czerwona kartka
Jak nie znasz zasad nie wypowiadaj się !

Kibic - 19 sierpnia 2024, 21:21:24 - *.205.202.51.nat.ftth.dynamic.t-mobile.pl
No i pięknie obe ekipy straciły po 2 punkty

kibic_po_p - 19 sierpnia 2024, 21:22:13 - *.dynamic.mm.pl
1.Jarzębak fajny chłopak ale sędzia z niego słaby że strach.
2. Wisła bez Rodado nie istnieje- co ten Królewski temu chłopakowi obiecał że on jeszcze tam siedzi ?
3. Nie da sie na takiej intensywności grać co trzy dni więc mecz musiał tak się skończyć
4. Ta Arka też tak niespecjalna bo powinna 3 punkty do Gdyni zabrać
5. Borek i Mielcarski to chyba mieli zapłacone za te wychwalanie krakowian- słabe to

Widzewiak - 19 sierpnia 2024, 21:24:04 - *.centertel.pl
Sędzia zły? A kto wam załatwił dalszą grę w Pucharze Polski podczas meczu z Widzewem?

@widzewiak - 19 sierpnia 2024, 21:29:30 - *.for-privacy.net
A kto wam pomogł w meczu z Lechem przy nieuznanej prawidłowej bramce Hotica ale nie dyktująć karnego ze Ślaskiem, jedni i drudzy siebie warci.

Oficjalne - 19 sierpnia 2024, 21:31:09 - *.fiberway.pl
14tys ?
Ja wiem ,że Wisła podaje frekwencję z karnetowiczami,których na meczu nie ma ,ale tam ledwo ponad 10 tys było

nietop - 19 sierpnia 2024, 21:32:53 - *.dynamic.inetia.pl
@wiara nieprawda - tydzień temu z Ruchem przerwali swą szaleńczą serię, teraz trzeba budować nową.

Znawca - 19 sierpnia 2024, 21:33:08 - *.play-internet.pl

Kibic - 19 sierpnia 2024, 21:34:02 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Tylko PZPN

Cracovia P - 19 sierpnia 2024, 21:36:29 - *.dynamic.chello.pl
Kto oglądał ten mecz to widział puste trybuny .Jak oni naliczyli 14000 tego nie wie nikt.To są mistrzowie propagandy .Brawa dla Arki za urwany punkt .

Pytanko - 19 sierpnia 2024, 21:36:45 - *.centertel.pl
Euforia już minęła towarzyszu Krolewski po wyeliminowaniu fartem starych Słowaków z podwórkowej ligi? Przeciętna Arka spowadzila was dziś na ziemię...

Oficjalne - 19 sierpnia 2024, 21:37:47 - *.fiberway.pl
14tys ?

Bruno - 19 sierpnia 2024, 21:38:12 - *.dynamic.gprs.plus.pl
No to się Wisła popisała, ale zmęczeni po pucharach na pewno

Dunin - 19 sierpnia 2024, 21:40:20 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Varowców bym nie winił. Zareagowali właściwie, ale ten miernota z Piekar Śląskich już nieraz w Krakowie wyczyniała przeróżne numery. Nawet jeśli zastosował przywilej korzyści, z którego nie było korzyści. To był zobowiązany pokazać czerwień i podyktować wolny.

max - 19 sierpnia 2024, 21:41:26 - *.limes.com.pl
Jeszcze raz do "znawców" krytykujących sędziego: sędzia nie mógł dać czerwonej Dobrotce za przerwanie akcji w sytuacji sam na sam, skoro akcja nie była przerwana, bo Wisła kontynuowała i nawet trafiła w poprzeczkę. Przecież to nielogiczne.

MZKS - 19 sierpnia 2024, 21:42:51 - *.dynamic.chello.pl
Z Łobodzińskim awansu nie będzie,
To bardzo słaby trener, błędem było zostawienie go po tej kompromitującej końcówce sezonu.
Kolejny do wywalenia To Marcjanik,

MeczFan - 19 sierpnia 2024, 21:44:15 - *.net.autocom.pl
Widzę pojawiło się tu trochę panienek z pod kałuży, mimo, że tu o ich klubie nic nie ma, ale cóż zawsze są daleko z tyłu i muszą tylko patrzeć jak nawet ligę niżej Wisła bardziej medialna i znana od nich.. sami swojego kurnika zapełnić nie mogą czy to w sobotę czy niedziele a tu marudzą w poniedziałek, że słaba frekwencja hipokryci..

Setnik - 19 sierpnia 2024, 21:47:40 - *.warszawa.vectranet.pl
Bardzo dobry mecz obu drużyn. Na tle reszty drużyn z tego poziomu rozgrywek to wyglądało extra.
W trakcie transmisji kilkakrotnie przłączałem na mecz Stali Mielec z Piastem. Różnica w intensywności, temperaturze, zaangażowaniu, że o ilości kibiców nie wspomnę, na korzyść krakowskiego spotkania ogromna.

Daro - 19 sierpnia 2024, 21:54:35 - *.warszawa.vectranet.pl
Opol. Powinien var być zawieszony. Ręka obrońcy Wisły w pierwszej połowie w polu karnym i brak reakcji. Wszyscy piłkarze widzieli rękę a var nic. Ręka nie była przy ciele

Riposta - 19 sierpnia 2024, 21:57:54 - *.dynamic.chello.pl
@MeczFan - połowa stadionu przy R22 pusta na meczu ze Słowakami, dziś jeszcze gorzej 2/3 pustki. Po co wam był taki wielki stadion wiślaku? A o Cracovię się nie martw, my spokojnie frekwencja 10-13 tyś na mecz, a w sobotę szykuje się komplet 15.000. Pozdro Arka Gdynia(!)

asdsad - 19 sierpnia 2024, 22:00:32 - *.dynamic.mm.pl
14tys? Tam 3/4 krzesełek była pusta hahaha

Lulek - 19 sierpnia 2024, 22:02:55 - *.146.120.75.mobile.internet.t-mobile.pl
Wiślacy myśleli, że prowadząc 2:0, drugą połowę da się przeczłapać. Zaczęli trochę pajacować - pokładać się i grać na czas. Ale trudno też im się dziwić, po sukcesie ze Słowakami mieli prawo czuć się mocno wyczerpani. A ponieważ Arka nie po to przemierzyła całą Polskę, by tylko Wiśle współczuć i podziwiać, więc mocniej przycisnęła i wyrównała, w czym pomogli jej sami wiślacy - kończąc w dziesiątkę. Wielu komentujących tu, oczywiście kibiców Wisły, ma pretensje do sędziego. Uważam, że Sebastian Jarzębak jest jednym z najbardziej obiektywnych i dobrze sędziujących naszych aebitrów

Kibic - 19 sierpnia 2024, 22:07:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Karma wraca, tak jak przed tygodniem został Ruch skrzywdzony, karny dla Wisły w meczu z Ruchem z kapelusza

MeczFan - 19 sierpnia 2024, 22:16:27 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@riposta w końcu macie komplet? Gratulacje ile lat wam to zajęło? Po to był ten stadion by siadało tam jak to mawiasz komplet widzów ponad 30 tys co dla was w ogóle jest nieosiągalne i pisze to bez spiny, bo jak sam napisałeś cieszysz się że w końcu będzie u was komplet 15 tys i to jest właśnie ta różnica u nas 15 tys jest mało a u was to max. Pozdrowionka.

Opol - 19 sierpnia 2024, 22:18:27 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Max widzę że dalej do cb nie dociera że się myślisz idź spać bo jutro do szkoły może ci tam to wytłumaczą że jak jest faul na czerwoną to sędzia powinien odrazu przerwać i nie może puścić akcji dalej poprostu jak nie zostanie zawieszony to będzie przekręt roku !

Fb - 19 sierpnia 2024, 22:44:54 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Max ma rację, tylko kilkukrotnie musicie przeczytać co napisał. Najlepiej na głos.

Riposta - 19 sierpnia 2024, 22:49:01 - *.dynamic.chello.pl
@MeczFan - zawsze cechowała was komunistyczna gigantomania i brak szacunku do rywala. Na początku lat 90-tych ta pewność was ciężko zgubiła, gdy na trybunach w III-lidze było Cracovii w młynie może z 300 osób 😉 z kilku dzielnic miasta. A dziś w Krakowie nie macie już żadnej przewagi ilościowej wiślaku (nie piszę tu o małopolskich wioskach i miasteczkach). Policz sam ile lat nam to zajęło 😉

Darek - 19 sierpnia 2024, 22:54:15 - *.play-internet.pl
Ten sędzia ma jawnie kompleks Wisły- sytuacja z Czerwoną jest komiczna w momencie faulu sędzia miał przerwać grę i dać czerwoną...puścił pseudo korzyść i wchodzimy teraz w przepisy- Var widział co jest grane i go zawołał mógł naprawić swoją błędną decyzję ale on tego poprostu nie chciał zrobić.Fakty są takie że była ewidentna Czerwoną ale przez jego zachowanie kartka się rozmyła
Przecież to jest absurd
Rozumie że możemy zejść do żółtej gdyby padł gol , ba gdyby Rodado miał przed sobą pustą bramkę ale On miał bramkarza i dwóch obrońców gdzie tu jest korzyść

X - 19 sierpnia 2024, 23:05:47 - *.146.142.30.mobile.internet.t-mobile.pl
Szkoda tych straconych punktów.
Arka musi takie mecze wygrywać ,aby nie grać znowu w barażach.
Dla wisly każdy punkt na wagę utrzymania

MeczFan - 19 sierpnia 2024, 23:13:44 - *.net.autocom.pl
2Riposta to gdzie Wy jesteście? Jak stadionu zapełnić co mecz nie potraficie? Mam szacunek do każdego, również do cb, dlatego pisze bez żadnych obelg czy innych przytyków, powiem Ci byłem w Krk ostatnio w czerwcu ze znajomymi w barwach Wisły i nikt nawet mnie nie zaczepił, poza tym spójrz na to, że wy jesteście ligę wyżej a duża część Krakowa lubi pójść na "fajny" mecz i woli np. mecz z Lechem, Legią czy Pogonią niż z całym szacunkiem Miedzią, Arką czy Zniczem Pruszków i to część Krakowa to nie utożsamia się z żadną z naszych stron, wszystko by zweryfikowało jakbyśmy wspólnie występowali na najwyższym szczeblu, i wtedy jestem w stanie przyznać Ci rację.

baraniuk - 19 sierpnia 2024, 23:23:26 - *.42.216.103.ipv4.supernova.orange.pl
jarzębak za stare przekrety nigdy nie powinien sędziować na Reymonta ... raczej nie należy do słabeuszy (raczej sie nie bał) czyli albo ma jednak problemy ze wzrokiem albo po prostu jest nierzetelny ma problemy z oceną obiektywną jest chodzący przekręt

a - 20 sierpnia 2024, 1:54:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ten co sędziował, to chyba jarzębiak doił przez całą noc, tak przynajmniej wyglądał (i się ruszał).
Wisła z taką "obroną" to może awansować - ale do galerii futbolowych wynaturzeń.
Natomiast akcja Arki z 68-69 minuty to cała kolekcja polskich piłkarskich ułomności - w jednej chwili 3 "setki", ale wszystkie 3 zmarnowane przez błędy w przyjęciu piłki i niedokładne dogranie (na parę metrów...). Czyli - piłkarskie podstawy...

Champion@G - 20 sierpnia 2024, 5:16:44 - *.146.142.69.mobile.internet.t-mobile.pl
No i dalej gra w I lidze dla obu ekip …🤔

17wojo - 20 sierpnia 2024, 6:40:00 - *.205.197.56.nat.ftth.dynamic.t-mobile.pl
Bylo 14.079 widzów, poprawcie.

Azi - 20 sierpnia 2024, 6:43:04 - *.wdm.pl (*.168.12.199)
W krakowskiej Wiśle to kazali kolekcjonować te czerwienie? TO już nawet nie jest dziwne jak często Wisła łapie czerwone kartki w meczach.

Starszy - 20 sierpnia 2024, 7:19:31 - *.29.132.224.ipv4.supernova.orange.pl
Biedrzyckiego wydarliście z Bruk- betu.3 mecze ligowe 2 czerwone kartki.Ciekawe że za pierwszą bezpośrednią czerwoną tylko 1 mecz zawieszenia.
A Nieciecza na 1 miejscu.
Na meczu z Arką niecałe 10 tys.bo wiocha niedojechała - poniedziałek.

Jogi - 20 sierpnia 2024, 8:09:50 - *.32.131.139
Dobre zawody sędziego!
Piłkarz Wisły co prawda był pociągnięty ale nie na tyle aby uniemożliwić kontynuawanie akcji.
Jeżeli zostajesz pociągnięty do tyłu a rzucasz się do przodu to chyba cos nie tak😆😆😆
Komentatorzy tragedia stronniczy na słowo Wisła dostawali orgazmu.

Sędzia Kos - 20 sierpnia 2024, 8:31:55 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Może to kontrowersyjne, ale twierdzę, że mimo wszystko Wisłę stać na utrzymanie w tym sezonie.

Pewne_info - 20 sierpnia 2024, 9:14:45 - *.centertel.pl
Jeśli tylko Raków dogada się z Werderem ws. sprzedaży Ante Crnaca, to jest już niemal pewne, że "Medaliki" wykupią Angela Rodado. Sprawa wyjaśni się na dniach. Róbcie screeny.

pasy1907 - 20 sierpnia 2024, 10:26:47 - *.net.vodafone.it
Ale się parchy uaktywnić w momentach. Spoko wasze obrzezanie. Wisla z taką grą pewny awans.

pasy1907 - 20 sierpnia 2024, 10:28:05 - *.net.vodafone.it

Szymek - 20 sierpnia 2024, 14:48:01 - *.21.103.110.ipv4.supernova.orange.pl
Widać ból pewnej części ciała za to,że Dobrotka faulując zawodnika wychodzącego sam na sam czerwonej nie dostał... Sędzia postąpił tak samo gdy Biedrzycki zrobił identyczny faul trochę wcześniej. Obaj po żółtej dostali za to samo przewinienie. Teraz przepisy są dziwne,pewnie było to z nimi zgodne. Ale jak się słucha komentatora krltóry nie bardzo ogarniał co widzi na boisku to trudno.