Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2024/2025 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!

22 sierpnia 2024, 19:54:44 - euzi
Skromna zaliczka Legii

Legia Warszawa wygrała u siebie 2-0 (0-0) z kosowską Dritą Gnjilane w pierwszym meczu IV rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji. "Legioniści" przez większość meczu grali w przewadze po czerwonej kartce Hasana Gomdy, a zwycięstwo zapewnili Blaž Kramer i Marc Gual. Rewanż zostanie rozegrany 29 sierpnia o godz. 20:00 w Prisztinie.

Pierwszy celny strzał oddał Paweł Wszołek w 13. minucie, jednak uderzył prosto w bramkarza. Kwadrans później Hasan Gomda sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Migouela Alfarelę, a arbiter po analizie VAR ukarał obrońcę czerwoną kartką. Już chwilę potem po dośrodkowaniu Artura Jędrzejczyka groźnie główkował Rafał Augustyniak, zmuszając bramkarza do interwencji. Strzał głową oddał też Blaž Kramer i z nim również poradził sobie Faton Maloku. Jeszcze przed przerwą po rzucie wolnym i nieudolnym wybiciu Kramera groźnie zrobiło się pod bramką Legii, ale uderzenie Juana Camilo Mesy zostało zablokowane.

Kilka minut po przerwie Augustyniak, mając trochę miejsca przed polem karnym, uderzył nad poprzeczką. Chwilę potem pod bramką gości było jeszcze groźniej - Alfarela ruszył środkiem pola i już przed "szesnastką" oddał na lewo piłkę niepilnowanemu Luquinhasowi, a zmierzającą do siatki piłkę szczęśliwie na rzut rożny wybił Mesa. Legia w końcu dopięła swego w 56. minucie. Paweł Wszołek na prawym skrzydle dośrodkował prosto na głowę Kramera, który nie dał szans bramkarzowi.

Podwyższyć prowadzenie spróbował w 66. minucie Rúben Vinagre, ale jego strzał po koźle z problemami obronił Maloku. Dobrą okazję miał też kilkanaście minut później Tomáš Pekhart, kiedy Ryōya Morishita zostawił mu futbolówkę i Czech posłał ją nad bramką. W 83. minucie udało się w końcu podwyższyć prowadzenie - Morishita z linii końcowej podał do wbiegającego Marca Guala i Hiszpan po nodze obrońcy trafił do siatki. Chwilę potem Bartosz Kapustka trafił w poprzeczkę.

22 sierpnia 2024, 18:00 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 2-0 Drita Gnjilane
Blaž Kramer 56, Marc Gual 83

Legia: 1. Kacper Tobiasz - 8. Rafał Augustyniak, 55. Artur Jędrzejczyk (63, 12. Radovan Pankov), 42. Sergio Barcia - 13. Paweł Wszołek (80, 11. Kacper Chodyna), 67. Bartosz Kapustka, 5. Claude Gonçalves, 82. Luquinhas (63, 28. Marc Gual), 19. Rúben Vinagre - 17. Migouel Alfarela (73, 25. Ryōya Morishita), 9. Blaž Kramer (73, 7. Tomáš Pekhart).

Drita: 1. Faton Maloku - 15. Egzon Bejtulai, 5. Juan Camilo Mesa, 6. Hasan Gomda - 2. Besnik Krasniqi, 14. Albert Dabiqaj (76, 36. Ilir Mustafa), 4. Rron Broja, 7. Almir Ajzeraj, 26. Raddy Ovouka - 11. Kastriot Selmani (66, 25. Veton Tusha), 19. Blerim Krasniqi (76, 9. Arb Manaj).

żółte kartki: Jędrzejczyk, Rúben Vinagre, Pekhart - Dabiqaj, Manaj.
czerwona kartka: Hasan Gomda (30. minuta, Drita, za faul taktyczny).

sędziował: Christopher Kavanagh (Anglia).
widzów: 19 316.

W drużynie gości zagrał Veton Tusha (w przeszłości Bruk-Bet Termalica Nieciecza).

Liga Konferencji 2024/2025

cngd - 22 sierpnia 2024, 19:55:24 - *.sta.tvknaszapraca.pl
Oierwszy

kakaes - 22 sierpnia 2024, 19:55:26 - *.play-internet.pl
ależ ten VINAGRE jest słaby. Irytujący. Czy tylko ja to widzę?

Ultras - 22 sierpnia 2024, 19:55:31 - *.dynamic.inetia.pl
Legia ma szczęście, że tego meczu nie sędziował chorwat z meczu Śląska, bo Pekhart na 100% miałby czerwień w 89 minucie. 🤦‍♂️

fb - 22 sierpnia 2024, 19:55:33 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Pekhart co za drewno.

Bolo - 22 sierpnia 2024, 19:55:37 - *.centertel.pl
Czemu skromna?

Komato - 22 sierpnia 2024, 19:55:37 - *.111.246.126
Miał być pogrom, a tymczasem Legia ocierała się o kompromitację. Były śmiechy chichy z Wisły, a tymczasem ta jako pierwszoligowiec pewnie pokonała u siebie drugą drużynę ligi kosowskiej, a Legia na Ł3 ledwo wcisnęła dwa gole słabszej od Llapi drużynie, która przez 60 minut grała w osłabieniu. Tysiące dośrodkowań, z których tylko jedno precyzyjne. Gratuluję punktów do rankingu, bo w Europie wszyscy gramy do jednej bramki...ale na tym koniec pozytywów. Mecz do zapomnienia.

triada - 22 sierpnia 2024, 19:55:57 - *.241.208.243
legia przeciętna na tle słabej Drity. Gdyby nie czerwona kartka to różnie mogloby być. legia coś probowała w ataku ale większość albo niecelnie albo Drita blokowała. W rewanżu może być sensacja.

hazel - 22 sierpnia 2024, 19:57:18 - *.dynamic.chello.pl
Legia słabo, ale Drita nawet w jedenastu jeszcze słabiej. Nie ma podstaw do obaw w rewanżu, solidna, równa gra wystarczy do spokojnego awansu.

mdev - 22 sierpnia 2024, 19:58:17 - *.dynamic.mm.pl
Przeciwnik na poziomie 1. rundy eliminacji... Raczej Legia awansuje, ale pytanie co będzie w fazie grupowej. Bo obecnie nie wygląda to za dobrze.

Hegemon - 22 sierpnia 2024, 19:59:28 - *.111.246.5
Legia, Legia, Legia CWKS. Legia, Legia, Legia potęga jest.

mjot123@wp - 22 sierpnia 2024, 19:59:30 - *.146.116.90.mobile.internet.t-mobile.pl
Nie powiedziałbym, że Vinagre zagrał tak słabo za to ten Kapustka to jest dopiero drewniak, nie zaprezentował kompletnie nic na punkcie takich słabiaków. Generalnie jak się na to patrzyło to aż dziw bierze, że oni przeszli Broendy.W jaki sposób by nie grali, wygrana w Kosowie obowiązkowa.

Rzyleta - 22 sierpnia 2024, 19:59:59 - *.dynamic-ww-01.vectranet.pl
Pomagajmy, przepychajmy, anuż się uda awansować ;))))) najpierw czerwona kartka z kapelusza dla przeciwnika, później kramer gra ręką w polu karnym, oczywiście karnego nie ma, ale spokojnie marciniak na pewno nie zmarnuje okazji, by dać swej ukochanej karnego i tak tak wygramy to, bo my jesteśmy ku... legią warszawa, awansujemy, zapamiętajcie moje słowa... całuski dla arka malaża :*

JZL - 22 sierpnia 2024, 20:00:39 - *.43.48.83.ipv4.supernova.orange.pl
polsatowy bożydar widzi inaczej i mówi co chce...

karolo 07 - 22 sierpnia 2024, 20:00:49 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Za takie faule (30 min.) sędzia Jarzębiak daje żółtą kartkę i to po VAR.

Z nad gran - 22 sierpnia 2024, 20:01:34 - *.30.0.174.mobile.internet.t-mobile.pl
Coraz bliżej , coraz głośniej szczekają . Ale to jest ból doopy

Bol - 22 sierpnia 2024, 20:01:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lepiej niż Feyenoord z Dritą u siebie .
@mati Sensacyjny jest poziom twojej głupoty. Lech zdechł.

@mjot - 22 sierpnia 2024, 20:02:44 - *.241.208.243
DDla mnie najsłabsi w legii Goncalves, Pekhart i Kapusta niy w tv wiatr robią ale to jest wszystko bezproduktywne.

TonaldDusk - 22 sierpnia 2024, 20:06:19 - *.24.36.187.ipv4.supernova.orange.pl
Koledzy pytanie, o której godzinie gra swój mecz mistrz tysiąclecia i Polski, Raków Częstochowa?

. com - 22 sierpnia 2024, 20:06:37 - *.a2mobile.pl
Legia się męczy z Kosovem ? Czas wyłączyć telewizor...

Piwczak - 22 sierpnia 2024, 20:07:24 - *.dynamic.mm.pl
Wynik tak gra dramat przez duże D

Legia King - 22 sierpnia 2024, 20:08:08 - *.dynamic.chello.pl
Puchar jest nasz.

Arturo - 22 sierpnia 2024, 20:09:14 - *.205.196.60.nat.ftth.dynamic.t-mobile.pl
Atut własnego boiska przepaść w rankingu gra z przewaga 1 zawodnika. A gra słaba tylko komentator zadowolony. Nawet jak przejdą ten zespół chodz nie jest to takie oczywiste to w fazie grupowej będzie wstyd.

wichura - 22 sierpnia 2024, 20:17:30 - *.146.122.53.mobile.internet.t-mobile.pl
Przed meczem bym powiedział, że to plan minimum. Po czerwonej dla przeciwnika w 30. minucie - to lekki wstyd.
Pekhart i Gual - nie dziwne, że zaczynają na ławce. Równie dobrze mogliby z niej nie wstawać...

koleżanka - 22 sierpnia 2024, 20:20:50 - *.dynamic-ww-01.vectranet.pl
o co się założycie chłopcy, że w meczu ze Śląskiem legia dostanie karnego za nic od szymonka? ;)

czech25 - 22 sierpnia 2024, 20:22:03 - *.dynamic.chello.pl
Trochę szkoda, że nie było 3:0. Grali godzinę w przewadze ! Pierwsza połowa wolno, wolno i jeszcze wolniej. Pekhart to zupełne nieporozumienie, łowca głupiej żółtej kartki, w polu karnym zupełne nic!!!
Wynik lepszy od gry, ale niech Legia zacznie grać na co ją stać.

triada - 22 sierpnia 2024, 20:26:35 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo runda grupowa LKE jest.Po co się przemęczać z amatorami z Kosowa.Czekamy na dobre losowanie dla Legii.Rew w Dricie to kropka nad I.Gratki z Poznania.

triada - 22 sierpnia 2024, 20:31:57 - *.dynamic.gprs.plus.pl
W tym sezonie Legia w potrójnej koronie.MP,PP i LKE tak będzie i w Poznaniu to czujemy.

triada - 22 sierpnia 2024, 20:32:32 - *.quintex.com
legia jest słaba, legia męczyła się z amatorami przy pomocy sędziego, legia przegra ze Slaskiem.

triada - 22 sierpnia 2024, 20:33:14 - *.dynamic-ww-01.vectranet.pl
ze Śląskiem nie może być porażki, bo sędziuje marciniak ( nie poddawaj się ukochana ma ). Ze Śląskiem tylko 3 punkty !!! i lecimy po 20 majstra ;)

triada - 22 sierpnia 2024, 20:33:33 - *.cust.sveainternet.se
W poznaniu życzą klęski legii we wszystkim ty nie masz praea mowić my o Poznaniu.

triada - 22 sierpnia 2024, 20:37:22 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ciekawe na kogo Legia trafi w fazie grupowej LKE.Moglby być ktoś mocny i dwóch słabych to wtedy nasza Polska drużyna wyjdzie z grupy i później faza pucharowa.

triada - 22 sierpnia 2024, 20:37:58 - *.dynamic-ww-01.vectranet.pl
stawiamy, że szymonek tak jak dziiś da czerwo dla Śląska czy jednak będzie rzut karny za nic? ;) legia legia legia leeeeeecimy, Mistrz jest Nasz !!!

Artek - 22 sierpnia 2024, 20:44:49 - *.146.126.93.mobile.internet.t-mobile.pl
Czerwień zadecydował o wyniku

triada - 22 sierpnia 2024, 20:45:53 - *.dynamic.gprs.plus.pl
W Kosowie będzie 5:0 dla Legii jak po masełku.Także kolejna nasza drużyna ma faze grupową w Europie.

Fox - 22 sierpnia 2024, 20:46:50 - *.play-internet.pl
Brawo Legia. Kolejne punkty do rankingu wpadają. Pytanie, czy inne polskie kluby coś dorzucą?

triada - 22 sierpnia 2024, 20:50:05 - *.dynamic-ww-01.vectranet.pl
nie liczy się co będzie w Kosowie, liczy się co będzie w lidze i czy szymonek da karnego legiji? Mistrz jest tylko Nasz ,20 tytuł mistrzowski już na Nas czeka ;)

triada - 22 sierpnia 2024, 20:53:49 - *.dynamic-ww-01.vectranet.pl
Zwycięży Nasza legija, bo to krakowski klub i już ;) jaaaazdaaa po 20 tytuł mistrzowski ;)

Fso - 22 sierpnia 2024, 20:58:55 - *.centertel.pl
Faza grupowa legia rosenborg spartak blacburn i po wyjściu 6 marca z panathinaikosem

A - 22 sierpnia 2024, 21:12:19 - *.centertel.pl
Dokad do cholery bada trzymac tego Pekharta w klubie ? Takiego paralityka jeszcze tu nie bylo.

triada - 22 sierpnia 2024, 21:42:48 - *.Quetzalcoatl-relays.org
Nie ważne ile razy będziesz lizał legii pod cudzą toższamością, legia to kompromitacja polskij pilki a ty jesteś przebierańcem z Okrzei.

Slawen - 22 sierpnia 2024, 22:08:52 - *.wawtel.pl
Nie jestem fanem Legii. Ale jak czytam wysr... "ekspertów", że to kompromitacja, porażka, cienka... To gdzie są inne drużyny? Ich punkty? Głównie Legia trzyma Polskę w punktacji UEFA. Chciałbym, żeby Lech się odrodził. Raków był twierdzą nie do zdobycia ale w tym roku tylko Jaga doskoczyła do poziomu. Trochę uczciwości

05-R - 22 sierpnia 2024, 22:16:49 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wyjazd do Kosowa może nie być formalnością!

Tay - 22 sierpnia 2024, 22:19:17 - *.home.aster.pl
Naprawdę nie rozumiecie, że ośmieszcie się przez wasze kompleksy?

als - 22 sierpnia 2024, 22:21:11 - *.140.223.116.ip.softpro2.pl
Kapustka d r a m a t . . .

slazak - 22 sierpnia 2024, 22:25:27 - *.centertel.pl
Wyniki meczu Jagiellonii i Wisły proszę podawać z boku ⚠️. Przecież to jakaś tragedia Kompromitacja polskiej piłki 🤕

Makosz Pol - 22 sierpnia 2024, 22:43:35 - *.146.110.17.mobile.internet.t-mobile.pl
Jedynym Polskim klubem z Europejskim Pucharem jest Polonia Bytom i tak zostanie bo Polska pilka to dno

🐛 - 22 sierpnia 2024, 22:44:22 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@05-R Nie będzie żadnego wyjazdu do Kosowa. Jakbyś oglądał mecz to byś wiedział. Drita swój mecz będzie grać w Prisztinie.

Xxx - 22 sierpnia 2024, 22:48:15 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ale wiesz, że Prisztina to stolica Kosowa, więc jednak w tym Kosowie zagrają

Champion @ - 22 sierpnia 2024, 22:55:29 - *.146.142.90.mobile.internet.t-mobile.pl
Wynik dobry ….

Giovanni - 22 sierpnia 2024, 23:24:06 - *.centertel.pl
Vintage był kiepski ale Legia i tak pokazała się lepiej od Wisły i Jagi

. - 23 sierpnia 2024, 3:14:15 - *.centertel.pl
Nie oglądałem, ale śmieszy mnie jak po meczu, w którym Legia miała 68% posiadania, a Drita 32, w którym Legia oddała 22 strzały, a Drita 3, w którym Legia oddała 10 strzałów celnych, a Drita 1, ktoś pisze, że "różnie mogło być", "wynik lepszy od gry", "czerwień zadecydowała o wyniku"... (W 1. połowie, którą Drita rozegrała w większości w jedenastu, statystyki były podobne).

Gg - 23 sierpnia 2024, 4:43:46 - *.31.119.142.ipv4.supernova.orange.pl
Nie jeden stawiał w stronę druty przy takich kursach więc musiała być czerwień...gdyby nie to to by była 2

Wrońska - 23 sierpnia 2024, 9:32:50 - *.centertel.pl
taką drite to powinni rozjechać jak Ajax Jagielonie,ale jest skromna zaliczka w meczu dwóch drużyn parodiujących footbol

Hubert - 23 sierpnia 2024, 10:49:06 - *.146.127.2.mobile.internet.t-mobile.pl