Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2024/2025 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!

29 sierpnia 2024, 21:53:39 - gabrielba
Legia w fazie ligowej

Legia Warszawa wygrała 1-0 (0-0) w rozegranym w Prisztinie rewanżowym spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Konferencji z kosowską Dritą Gnjilane i awansowała do fazy ligowej. Bramkę dla gości zdobył Tomáš Pekhart. W pierwszym meczu Legia wygrała 2-0. Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu. Czerwoną kartkę otrzymał Rron Broja.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie chwilę po rozpoczęciu spotkania. Po sprytnie rozegranym stałym fragmencie gry piłka dotarła do Juana Camilo Mesy. Obrońca wstrzelił futbolówkę wzdłuż linii bramkowej, a przed utratą gola uchronił Legię Rafał Augustyniak. W 12. minucie "Wojskowi" wymienili kilka składnych podań. Luquinhas dograł prostopadle do Blaža Kramera, a ten wypatrzył niepilnowanego Pawła Wszołka. Wahadłowy stołecznej drużyny zmarnował dogodną okazję. Nie zdołał skierować piłki do siatki po strzale z kilku metrów. W 38. minucie na uderzenie sprzed "szesnastki" zdecydował się Iljasa Zulfiji. Futbolówka po jego próbie minęła w sporej odległości bramkę przyjezdnych. Chwilę później odpowiedzieli goście. Do odbitej piłki w polu karnym dopadł Luquinhas, lecz jego strzał nie zagroził golkiperowi Drity.

Dwie minuty po wznowieniu gry Migouel Alfarela chciał zaskoczyć bramkarza gospodarzy uderzeniem z dystansu, lecz piłka po jego próbie nie trafiła w światło bramki. Następnie odpowiedziała Drita. Raddy Ovouka również strzałem sprzed pola karnego chciał zdobyć gola, ale futbolówka minęła w sporej odległości poprzeczkę. W 75. minucie najlepszą sytuację w meczu stworzyli sobie gospodarze. Ilir Mustafa uderzył z powietrza z kilkunastu metrów, lecz piłka po jego strzale nie trafiła w światło bramki. Chwilę później Rron Broja otrzymał czerwoną kartkę. Pomocnik został ukarany drugą żółtą kartką w tym spotkaniu. W końcówce meczu Almir Ajzeraj odebrał futbolówkę w środku pola i zdecydował się na samotny rajd. Uderzył sprzed pola karnego, ale z jego próbą poradził sobie Kacper Tobiasz. Goście odpowiedzieli za sprawą Marca Guala, lecz hiszpański napastnik nie zdołał oddać celnego strzału. W doliczonym czasie gry Legia objęła prowadzenie. Tomáš Pekhart uderzeniem z kilku metrów pokonał golkipera Drity. Ten rezultat sprawił, że "Wojskowi" zagrają w fazie ligowej Ligi Konferencji.

29 sierpnia 2024, 20:00 - Prisztina (Stadiumi Fadil Vokrri)
Drita Gnjilane 0-1 Legia Warszawa
Tomáš Pekhart 90

Drita: 1. Faton Maloku - 2. Besnik Krasniqi, 15. Egzon Bejtulai, 5. Juan Camilo Mesa, 26. Raddy Ovouka - 29. Alexandre Fressange (46, 7. Almir Ajzeraj), 4. Rron Broja, 20. Iljasa Zulfiji (65, 11. Kastriot Selmani), 36. Ilir Mustafa, 25. Veton Tusha (46, 19. Blerim Krasniqi) - 9. Arb Manaj (70, 17. Salifu Ibrahim).

Legia: 1. Kacper Tobiasz - 12. Radovan Pankov, 8. Rafał Augustyniak, 42. Sergio Barcia (46, 3. Steve Kapuadi) - 13. Paweł Wszołek, 5. Claude Gonçalves (84, 21. Jurgen Çelhaka), 67. Bartosz Kapustka (63, 25. Ryōya Morishita), 82. Luquinhas, 19. Rúben Vinagre - 17. Migouel Alfarela (63, 28. Marc Gual), 9. Blaž Kramer (69, 7. Tomáš Pekhart).

żółte kartki: Broja, Ajzeraj, Manaj - Barcia, Kramer, Kapustka, Claude Gonçalves, Wszołek, Kapuadi.
czerwona kartka: Rron Broja (77. minuta, Drita, za drugą żółtą).

sędziował: Daniel Schlager (Niemcy).
widzów: 6853.

W drużynie gospodarzy zagrał m.in. Veton Tusha (w przeszłości Bruk-Bet Termalica Nieciecza).

Losowanie fazy ligowej odbędzie się 30 sierpnia o godz. 14:30.

Liga Konferencji 2024/2025

asd - 29 sierpnia 2024, 21:55:02 - *.dynamic.chello.pl
Ale piach xD

Jam - 29 sierpnia 2024, 21:55:48 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Oczu kompiel. Wynik lepszy od gry ale awans jest więc bywało gorzej więc. Ie narzekajmy:D

amino - 29 sierpnia 2024, 21:55:52 - *.43.251.120.ipv4.supernova.orange.pl
Tylko legia może nas godnie reprezentować w europie? Tak to szło? Dajcie spokój, aż żal komentowac.

Sherlock - 29 sierpnia 2024, 21:55:53 - *.220.222.204.ekoline.net.pl
Gratuluję wszystkim, którzy ten mecz oglądali i przetrwali to.
Poziom płaczu i zgrzytania zębów.

Leon - 29 sierpnia 2024, 21:56:00 - *.play-internet.pl
Tylko Legia może nas godnie reprezentować w europejskich pucharach. Braci za kolejne punkty !

Dżuninho - 29 sierpnia 2024, 21:56:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wymęczone zwycięstwo, jest awans i kolejne punkty dla Polski 👏

ArekCesar - 29 sierpnia 2024, 21:56:31 - *.play-internet.pl
Słabo, ale się udało zdobyć punkty do rankingu. Niech ciułają kolejne w pucharach, ale w lidze już niech sobie darują

Fox - 29 sierpnia 2024, 21:56:32 - *.play-internet.pl
Brawo Legia. Jest zwycięstwo, jest awans, są punkty do rankingu. Brawo 👏

triada - 29 sierpnia 2024, 21:57:14 - *.play-internet.pl
Pomagajmy, przepychajmy, aniżeli się uda awansować ;)))) oczywiście tradycyjnie - czerwona kartka dla przeciwnika za nic i fart w doliczonym czasie gry ;) legło jak ty mi dziś zaimponowałaś ;)))) a teraz jazda po 20 tytuł miszcza polski ;)))) tylko legija !!! Nie poddawaj się ukochana ma !!!

dfdfs - 29 sierpnia 2024, 21:57:23 - *.icpnet.pl
Nie dość ze gość nie odgwizdał im karnego to jeszcze im zawodnika wyrzucił z boiska.

TheBill - 29 sierpnia 2024, 21:57:34 - *.104.20.73
Faja beznadziejny trener, zaraz zacznie się rzucanie kuwetą w kudłatego.

OLO_45 - 29 sierpnia 2024, 21:57:34 - *.dynamic.chello.pl
Gra fatalna. Najważniejsze punkty, fartem.

Max - 29 sierpnia 2024, 21:57:44 - *.play-internet.pl
Bravo za punkty, na tym kartoflisku nie dało się grać w piłkę

wichura - 29 sierpnia 2024, 21:58:14 - *.centertel.pl
Ale paździerz!
Z drugiej strony - szacun za wymęczenie tego zwycięstwa.

Qulty - 29 sierpnia 2024, 21:58:46 - *.play-internet.pl
Boisko u Albańczyków z gumy. Choć paździeż na miarę spotkania Podbeskidzie-Łęczna

FKS - 29 sierpnia 2024, 22:00:15 - *.dynamic.inetia.pl
Ale dno gorszego meczu już dawno nie widziałem.

Slawen - 29 sierpnia 2024, 22:01:11 - *.wawtel.pl
Drita nie taka słaba ale Legia też nie za mocna. Punkty najważniejsze. Idą na konto wszystkich polskich drużyn w rozstawieniach.

Drak - 29 sierpnia 2024, 22:02:51 - *.play-internet.pl
Brawo Legia! Kolejne zwycięstwo 🙂

A - 29 sierpnia 2024, 22:03:47 - *.205.172.3
Co to bylo? Czy aby na pewno stan murawy , czy nieroby dymaja dalej prezesa .

Terry - 29 sierpnia 2024, 22:05:14 - *.7.77.197.ipv4.supernova.orange.pl
Ważne tylko punkty do rankingu, bo sam mecz beznadziejny. Jeśli Legia chce coś ugrać w grupie, musi zagrać o jakieś 5 razy lepiej.

Edward - 29 sierpnia 2024, 22:06:28 - *.ip.oxynet.pl
ale wstyd... zobaczcie sobie statystyki na flashscore, jak można z pół amatorami mieć 40% posiadania piłki, w pewnym momencie mieli 32% XD mimo że wygrali, to taka gra z półamatorami to kompromitacja

acarax - 29 sierpnia 2024, 22:07:31 - *.24.97.117.ipv4.supernova.orange.pl
Tragiczny mecz. Punkty są.

Jakubbruno - 29 sierpnia 2024, 22:07:43 - *.play-internet.pl
Są punkty, ale Legia bez formy.
W grupie będzie ciężko o punkty tym bardziej że skład słabszy niż rok temu.

Instead - 29 sierpnia 2024, 22:07:45 - *.centertel.pl
Co to za teletubiś w bramce Legii?

Glonek - 29 sierpnia 2024, 22:08:13 - *.97.209.241
Ciezko sie to ogladało

borys - 29 sierpnia 2024, 22:08:24 - *.play-internet.pl
Czy ja się kiedyś doczekam, żeby kiedyś moja ukochana ma wygrała bez kontrowersji, bez czerwonej kartki dla przeciwnika za nic, bez odgwizdzanego karnego za nic... no chyba jednak nie... leeeeeeeecimy po 20 tytuł miszcza polski !!! Bójta się !!! W końcu jesteśmy legiją warszawa !!! Awansujemy !!! Zobaczycie !!!

PZPN - 29 sierpnia 2024, 22:11:43 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Wymęczone zwycięstwo ... Człowiek jak to oglądał to sie męczył i to bardzo ... Powodzenia w LK ... PS. - i tak was nie lubię ...

Grüezi - 29 sierpnia 2024, 22:14:05 - *.146.33.18.mobile.internet.t-mobile.pl
olimpia elblong pozdrawia

Raffaello - 29 sierpnia 2024, 22:15:09 - *.146.140.95.mobile.internet.t-mobile.pl
A Raków o której gra???! Szwarga który doprowadził Raków do ruiny dalej doi Świerczewskiego i udaje znawcę piłki nożnej.

mundi - 29 sierpnia 2024, 22:18:14 - *.240.139.6
mecz przepchnięty kolanem ale gratulacje.

cudak - 29 sierpnia 2024, 22:27:20 - *.24.23.16.ipv4.supernova.orange.pl
wytrwałem przez cały mecz na to patrzeć. Dawno się tak nie zmęczyłem

Artur,,, - 29 sierpnia 2024, 22:30:07 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Ukochana ma,,,, i to wszystko. Żenada będzie nas reprezentować w Europie,wstyd.

Giovanni - 29 sierpnia 2024, 22:32:42 - *.centertel.pl
Co ten Wszołek wyprawia!!!
Generalnie ile punktów do rankingu UEFA

grzechuleg - 29 sierpnia 2024, 22:34:19 - *.dynamic.gprs.plus.pl
I jak zawsze Polaczki którym nie dogodzisz Odpadli by , źle Awansowali , źle Co za naród Masakra

kibic - 29 sierpnia 2024, 22:44:10 - *.dynamic.inetia.pl
Słaba Legia i słaby Żewłakow - komentator TVP Sport

Lbn - 29 sierpnia 2024, 22:44:14 - *.134.161.165
Już w niedzielę na Łazienkowskiej melduje się 2200 Motorowców

Lbn - 29 sierpnia 2024, 22:45:21 - *.134.161.165
Nie ma co narzekać punkty do rankingu są

maz - 29 sierpnia 2024, 22:52:21 - *.34.208.102.vultrusercontent.com (*.176.69.57)
Punkty są - są, zwycięstwo jest - jest, Legia jest Wielka - jest Wielka. Czego chcieć więcej.

SWOJAK - 29 sierpnia 2024, 22:52:24 - *.opera-mini.net (*.60.48.231)
Legia nie doszła do siebie po meczu ze Śląskiem we Wrocławiu/-:

RKSfan - 29 sierpnia 2024, 23:04:53 - *.110.77.9
Legia zagrała tak pięknie jak Raków w meczu z Lechią. Niezła padaka...

11 - 29 sierpnia 2024, 23:11:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A Słowacy, Czesi, Chorwaci, Serbowie mają Ligę Mistrzów.
Wszyscy razem wzięci mają o wiele milionów mniejszą liczbę mieszkańców od Polski...

Cesio - 29 sierpnia 2024, 23:32:47 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Z taką grą, to w fazie ligowej ani jednego punktu .Takiego paździerza przez 65lat nie widziałem żeby Legia grała.To jest gorsze od najgorszej pantomimy.Serce boli patrząc na drużynę,która poza brakiem ambicji i umiejętności nie jest w stanie wyróżnić się niczym innym,a może zapomniałem jak grali Brychczy,bracia Bluthowie,Januszek Żmijewski,Kazio Deyna czy Leszek Pisz.Co robią w klubie obecni "wirtuozi futbolu"typu Goncalves,Vinagre,Rafalalla i trener Faja(nie mylić że słynnym trenerem Ryszardem Koncewiczem zwanym "Fają"

mojo jojo - 29 sierpnia 2024, 23:35:39 - *.205.192.146.nat.ftth.dynamic.t-mobile.pl
Duma I Sława (L)!widzew gra w pucharach??? a jak gra to kiedy :D

Kobes - 29 sierpnia 2024, 23:45:07 - *.42.61.124.ipv4.supernova.orange.pl
Co za dno. Tego nie dało się oglądać.

Czapczyka - 29 sierpnia 2024, 23:53:42 - *.clients.gthost.com
Gdyby nie dwie czerwone kartki dla Driry w dwumeczu to by mogłoby różnie, legia strasznie słaba Drita już w pierwszej połowie miała setki i powinna prowadzić. Wstyd.

a gdzie raków lech czy tam jakiś widzew??? graja cos w pucharach???

Parantrop - 30 sierpnia 2024, 6:04:33 - *.toya.net.pl
Broja to ojciec tego piłkarza co w Premiership grał?

Z - 30 sierpnia 2024, 6:44:06 - *.tvnz.co.nz
ale to jest zalosne

shino - 30 sierpnia 2024, 7:46:03 - *.eternet.pl
Gratulacje awansu i kompletu punktów w tym dwumeczu. To jedyne czego można pogratulować teraz legia ma trochę czasu na ogarnięcie się bo jest ponad miesiąc do pierwszego meczu. W Kosowie na 100% będą mówić i pisać, że legia była do przejścia i będą mieli racje.

kakaes - 30 sierpnia 2024, 8:24:16 - *.play-internet.pl
Legia , 6 meczów w Europie, 5 zwycięstw , 1 remis. 1,4 punkty do rankingu. Brawo. Tyle w temacie

Marynarz - 30 sierpnia 2024, 8:55:39 - *.play-internet.pl
Legia to jest jednak Potęga

kubba - 30 sierpnia 2024, 9:03:09 - *.star.net.pl
Jako zagorzały kibic Legii stwierdzam, że ten trener nie wniósł nic ciekawego do gry swoich zawodników. Mało tego, uważam, że to jest tragiczny styl gry. Jeśli ktoś z zarządu Legii czyta te komentarze to niech to weźmie pod uwagę bo gra Legii jest katastrofalna.

tspfan - 30 sierpnia 2024, 10:45:19 - *.agg2.abe.bdt-fng.eircom.net
Czyli poziom polskiej piłki klubowej jest obecnie taki, że nie stać nas na fazę grupową ani w LM ani w LE, a jedynie w utworzonej niedawno trzecioligowej zabawie pocieszenia.

Leonard - 30 sierpnia 2024, 11:41:54 - *.dynamic.gprs.plus.pl