Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2024/2025 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!

22 września 2024, 14:23:23 - euzi
Betclic I liga: Miedź 3-0 Ruch

22 września 2024, 12:30 - Legnica (Stadion Miejski)
Miedź Legnica 3-0 Ruch Chorzów
Adnan Kovačević 49, Benedik Mioč 54, Marcel Mansfeld 87

Miedź: 44. Jakub Wrąbel - 19. Amar Drina, 5. Adnan Kovačević, 3. Mateusz Grudziński, 26. Florian Hartherz - 6. Jacek Podgórski (77, 7. Bartosz Bida), 8. Chuca (77, 27. Juliusz Letniowski), 22. Iwo Kaczmarski, 10. Benedik Mioč (77, 14. Kamil Drygas), 98. Kamil Antonik (61, 11. Krzysztof Drzazga) - 9. Wiktor Bogacz (69, 95. Marcel Mansfeld).

Ruch: 88. Martin Turk - 15. Martin Konczkowski, 20. Szymon Szymański, 21. Maciej Sadlok, 38. Szymon Karasiński (69, 24. Bartłomiej Barański) - 23. Mohamed Mezghrani (62, 11. Jakub Myszor), 25. Denis Ventúra (84, 28. Filip Borowski), 27. Mateusz Szwoch, 13. Łukasz Moneta (62, 77. Wojciech Łaski) - 86. Soma Novothny, 95. Daniel Szczepan (69, 17. Andrej Lukić).

żółte kartki: Kaczmarski, Grudziński - Sadlok, Lukić.
czerwona kartka: Maciej Sadlok (66. minuta, Ruch, za drugą żółtą).

sędziował: Damian Kos (Gdańsk).
widzów: 4339.

czar - 22 września 2024, 14:24:07 - *.elsat.net.pl
Pan Sadlok musi zdecydowanie popracować nad nerwami i szacunkiem. Każdy popełnia błędy sędzia i on też. To dorosły, mądry człowiek. A zachował się bardzo źle, do tego kapitan, oby to go czegoś nauczyło.

Hannek - 22 września 2024, 14:24:51 - *.204.9.210.mobile.internet.t-mobile.pl
Niedźwiedź wróć

matadoR - 22 września 2024, 14:27:01 - *.play-internet.pl
Brawo sędziowie, Ruch się rozpędzał to trzeba znowu kłody pod nogi rzucać ile jeszcze

XD - 22 września 2024, 14:27:09 - *.204.9.185.mobile.internet.t-mobile.pl
Brawo Foszmańczyk(Fosa) król skautów, transferów. Mosz Fosa efekt Twoich wzmocnień, szrot, złom i kaleki. Brawo Fosa należy Ci się order uśmiechu.

Oppeln - 22 września 2024, 14:29:04 - *.105.6.123
Te dwie kartki dla sadloka to mi trochę lata 90. Przypomniały. Nostalgia

Polska - 22 września 2024, 14:30:36 - *.play-internet.pl
Piekna niedziela.Brawo sadlok. Trzy do zera i miedź żegna frajera

Klon - 22 września 2024, 14:31:52 - *.play-internet.pl
Nie kibicuję żadnej z drużyn, jednak jestem ciekaw na podstawie zapisu z jakiej kamery uznali gola na 2-0. Sędzia ewidentnie nie zdążył, a na wszystkich możliwych pokazanych nie sposób stwierdzić. Jeszcze jedno na 3-0 spalony, widać na klatce stop. Drużyny słabe ale sędziowie, łącznie z VAREM amatorka. Totalna amatorka.

aQQ - 22 września 2024, 14:39:06 - *.play-internet.pl
Ruch kibicowsko EKSTRAKLASA!
Im gorszy wynik tym lepszy doping.
Sadlok już w Wiśle nie dawal rady i wiecznie dyskutował, cos ala aktualnie w Wiśle Uryga , zamiast grać jak należy to dulyskutuje i wszystkich obwinia tylko nie widzi swojej kopaniny

kolo - 22 września 2024, 14:40:12 - *.10.109.29.ipv4.supernova.orange.pl
słaby mecz, w dodatku lepsza drużyna wysoko przegrywa, a Miedź nic nie grała

Wierny - 22 września 2024, 14:41:42 - *.play-internet.pl
Jestem pod wrażeniem uznanego drugiego gola jak oni stwierdzili ze jest gol skoro piłkę zasłonił Bramkarz przepisy się zmieniły ??? Matko boska mają 2 miliony kamer w około boiska i dalej nie widza te kaponie czy jest gol czy nie

Cwajka - 22 września 2024, 14:46:01 - *.centertel.pl
Brawo Sadlok!
Cały Chorzów jest ci wdzięczny.

Loco - 22 września 2024, 15:00:40 - *.clients.gthost.com
Szulczek i Ruch pozbawieni złudzeń o awansie, a takie zachwyty nad Szulczkiem że niebieski chłopak

liegnitzer - 22 września 2024, 15:00:46 - *.dynamic.inetia.pl
Zemsta choć leniwa, Szulczku nagnała Cię w nasze sieci, wygraliśmy tak jak wygrywała z nami nic nie grająca prowadzona przez Ciebie Warta zabierając nam 6 punktów.

R1920R - 22 września 2024, 15:01:40 - *.centertel.pl
Co się stało w 2 połowie?słońce oślepiało??jak widać jest jeszcze dużo pracy chociaż mome tanie ta drużyna gra bardzo dobrze.

eloleo - 22 września 2024, 15:02:05 - *.28.114.34
Byłem na meczu. Ruch starał się, szarpał ale brakuje im jakości. Miedź grała dojrzale, była lepsza i miała jeszcze dwie setki w pierwszej połowie. Druga bramka była. Z trybun było widać, że piłka była w bramce. Pewnie z bliższej perspektywy było to widać jeszcze lepiej. Brawo dla kibiców z Chorzowa. Sadlok szkoda gadać …

Cnn - 22 września 2024, 15:13:18 - *.play-internet.pl
Bezdomni i brudni ,spadek .
Miedź wypunktował tych pajacyk.

RuchFan - 22 września 2024, 15:19:59 - *.centertel.pl
Bramka została uznana bo Szymański nie protestował....

Dpbd - 22 września 2024, 15:22:06 - *.centertel.pl
Przed meczem mistrzowie napinki, teraz coś cicho siedzą

19KSC06 - 22 września 2024, 15:34:23 - *.play-internet.pl
Jak się nie ma miedzi to się w pierwszej lidze siedzi

Uny - 22 września 2024, 15:37:12 - *.centertel.pl
Niebiescy na kolanach do domu trenera Skrobacza z przeprosinami i prośbą o powrót to trenowania ich drużyny zamiast Szulczka.

Bioły - 22 września 2024, 15:41:23 - *.centertel.pl
W Legnicy 63% kibicow to kibice Ruchu, gralismy u siebie. Szkoda porazki.

PL - 22 września 2024, 15:41:29 - *.dynamic.chello.pl
Ekstraklasa potrzebuje Ruchu, bo ma najwięcej kibiców. 2x więcej na G.Śląsku od innych. 50k to wiele znaczy o potędze Niebieskich.

Nopi - 22 września 2024, 15:47:27 - *.dynamic.chello.pl
Szulczek to ten wielki talent trenerski xD ? Media go pompowały a to zwykły amator który spadł z Wartą.

Raki - 22 września 2024, 15:47:40 - *.dynamic.chello.pl
Po malutku kończą się wyjazdy Ruchu, a zaczną się mecze na Śląskim z znacznie słabszymi ekipami. Na wiosnę Ruch 80% meczów bedzie grał przed własną publicznością i tu jest szansa Ruchu na awans.

Bioły - 22 września 2024, 15:52:00 - *.centertel.pl
@PL Wiadomo, w kazdym miescie na Slasku Ruch to ponad 70% kibicow. Dortmund 26% kibice Ruchu.

maz - 22 września 2024, 15:52:51 - *.122.3.71 (*.253.206.182)

WLKP - 22 września 2024, 16:28:59 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ruch i tak awansuje najlepiej dla dobra Polskiej Piłki z Wisłą.
Pozdro z Posen dla obu klubów.

liegnitzer - 22 września 2024, 16:39:35 - *.dynamic.inetia.pl
Florian Harthertz, Marcel Mansfeld, Michael Kostka-rodzina Huberta Kostki z Hamburga. Dwóch pierwszych dołożyło swoją cegiełkę. Zresztą Szulczek miał na ten mecz plan, grać na Floriana który jest powolny jak parowiec na Misisipi ale łatwiej wielbładowi przejść przez ucho igielne niż komuś z Ruchu Hartherza.

11 - 22 września 2024, 16:41:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale bida frekwencyjna i kibicowska.
Parę setek przyjezdnych robiło całą atmosferę

liegnitzer - 22 września 2024, 16:48:40 - *.dynamic.inetia.pl
Za paru setkami stoi 13 krotne mistrzostwo, połowa aglomeracji Katowickiej czyli gdzieś 700 tysia ludzi,
My jesteśmy małym miastem bez satelitów ja Zagłębie zza lasu, ale WIARA jest nas a sposób prowadzenia klubu i przywiązanie zawodników tylko ją wzmacnia

1922 - 22 września 2024, 16:49:26 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Katowice Katowice KS Ruch!
My w Posen musimy to stwierdzić z pełnym przekonaniem.

1922 - 22 września 2024, 16:51:26 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Posen szanuje i pozdrawia najbardziej legendarny klub ze Śląska jakim jest Ruch.Czekamy na was w ekstraklasie a wy kolejne rekordy 60 tysięców kibiców będziecie robić.

11 - 22 września 2024, 16:51:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Oficjalnie 14-krotne.
Tym niemniej kiedyś na Miedź potrafiło przyjść 8 tys. ludzi. Czyli więcej, niż mieści obecny stadion.
A Ruchowi ciężko będzie w tym sezonie wrócić do ex.

1922 - 22 września 2024, 16:53:36 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@11
Ruch wróci do ekstraklasy po tym sezonie.Spokojna wasza rozczochrana.Jest Dawid Szulczek który spuścił warte Grodzisk,ale za to zrobi awans z Ruchem.Bo ekstraklasa to miejsce dla Ruchu i Wisły.

liegnitzer - 22 września 2024, 16:53:48 - *.dynamic.inetia.pl
Przepraszam, mimo łaciny szacunek

/o/ - 22 września 2024, 17:03:55 - *.dynamic-1-kat-k-5-2-0.vectranet.pl
@11 na starym stadionie a raczej wale z ławkami bez oparć było nawet 11 tys ludzi -baraże o 1 ligę (dziś ex) że Stalą Mielec. Ciekawostka: stadion ten pomieścił podobno świadków Jehowy w liczbie 20 tys

fanclub - 22 września 2024, 17:10:01 - *.sileman.net.pl
Jako neutralny stwierdzam jasno, że sędziowania w tym meczu to tragedia. Sędzia słaby i tchórz. Podolskiemu by drugiej żółtej nie pokazał. Podsumowaniem decyzja o uznaniu drugiej bramki (pal licho do kogo) na zasadzie prawdopodobnie przekroczyła. Teraz przyznają, że nie było jak stwierdzić. Przepisy chyba działają w drugą stronę, jeżeli sędzia nie jest pewny decyzji i zwraca się do VARu i VAR nie potrafi tego sprawdzić, to wracamy do gry.

pgliwice - 22 września 2024, 17:14:25 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Taki wstyd Alba, co wy robicie, wstyd!

Raffaello - 22 września 2024, 17:28:08 - *.146.140.55.mobile.internet.t-mobile.pl
Jak można było zwolnić Niedźwiedzia i zatrudnić małolata Szulczka który doprowadził Wartę Poznań do ruiny do spadku. Szulczek to nie jest trener. Ruch dziś poniósł klęskę.

yto - 22 września 2024, 17:59:02 - *.dynamic.chello.pl
Powiat Mikołowski był obecny na wyjeździe?

1922 - 22 września 2024, 18:12:44 - *.clients.gthost.com
Ruch nigdy nie awansuję cały Poznań anty Ruch.

jan - 22 września 2024, 18:24:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Poprzednie wygrane mecze to był jeszcze efekt pracy Niedzwiedzia,teraz jest etap rozwalania wszystkiego a efektów pracy Szulczyka jeśli takie będą można się spodziewać dopiero na wiosnę cudów nie ma

Yogi - 22 września 2024, 18:49:59 - *.centertel.pl
@Wierny.To samo było z karnym dla Ruchu w Płocku.Tam też było tyle kamer i karnego z kapelusza podyktowali.Widzisz jak karma wraca.

pgliwice. - 22 września 2024, 19:23:58 - *.204.12.212.mobile.internet.t-mobile.pl
Łubu dubu łubudu bu niech żyje nam nasz Ruuuuch sto lat sto lat niech żyje nam nasz Ruuuuch niech żyje nam niech mu gwiazdka pomyślności nigdy nie zagaśnie aeaaaoooo Ruuuuch sto lat sto lat to byłem ja Jarząbek z Piasta aeaaaoooo Ruuuuch sto lat!!!

slazak - 22 września 2024, 19:50:37 - *.centertel.pl
W sumie dla kibiców "niebieskich" SZOK ⚠️ Ruch był drużyną lepszą, lepiej zorganizowaną, prowadzącą grę. Problem jest jak zwykle w obrębie pola karnego przeciwnika. Sporo strzałów Ruchu bez żadnego efektu, przewidywalnych, słabych, zablokowanych. Miedź miała 10 minut gry, trochę szczęścia i ustawiła wynik. Ciekawy mecz.

Tosiek - 22 września 2024, 20:02:29 - *.146.121.109.mobile.internet.t-mobile.pl
Ale Miedź sprawiła lańsko Ruchowi

tong po - 22 września 2024, 21:58:58 - *.205.201.27.nat.ftth.dynamic.t-mobile.pl
w chorzowie 95% kibicuje Resovi Rzeszów!

Niebieski - 22 września 2024, 22:07:01 - *.play-internet.pl
Niestety w Chorzowie coraz więcej Gieksy jest.

Olo - 22 września 2024, 22:29:57 - *.um35.pools.vodafone-ip.de
Zastanawiające jest ,że Bogacz gra w pierwszym składzie, a skuteczny Mansfeld wchodzi na kilka minut...

BPM - 23 września 2024, 2:18:42 - *.centertel.pl
Wiem jestesmy szybcy, ale to co sie dzieje to szok

do Olo - 23 września 2024, 10:01:40 - *.29.65.67.ipv4.supernova.orange.pl
Dlatego jest skuteczny bo wchodzi na kilka minut i robi różnicę. Druga bramka zaliczona prawidłowo bo przekroczyła i wykopnął piłkę już z bramki. Ogólnie trzeba powiedzieć że Mamrot robi dobrą robotę