Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2024/2025 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!

3 października 2024, 20:43:30 - gabrielba
Kapuadi zapewnił zwycięstwo

Legia Warszawa wygrała 1-0 (1-0) w spotkaniu 1. kolejki fazy ligowej Ligi Konferencji z Realem Betis Balompié (Hiszpania). Bramkę dla gospodarzy zdobył w 23. minucie Steve Kapuadi. W następnym spotkaniu Legia zagra 24 października o godz. 21:00 z FK TSC (Serbia).

W pierwszych minutach czwartkowej rywalizacji nie było klarownych okazji do zdobycia gola. Dopiero pod koniec pierwszego kwadransa gry Sergi Altimira wykorzystał błąd japońskiego pomocnika Legii i oddał celny strzał. Piłka po uderzeniu gracza gości leciała po ziemi i bez problemu interweniował Kacper Tobiasz. W 20. minucie ponownie zaatakowali przyjezdni. Po zgraniu piłki w polu karnym dopadł do niej Vitor Roque, ale poślizgnął się i nie trafił "czysto" w futbolówkę. W 23. minucie Legia objęła prowadzenie. Po krótko rozegranym rzucie rożnym piłkę w "szesnastkę" dośrodkował Rúben Vinagre. Tam najlepiej odnalazł się Steve Kapuadi i sprytnym strzałem pokonał bramkarza Betisu. Pod koniec pierwszej połowy w polu karnym stołecznego zespołu dobrze odnalazł się Pablo Fornals. Hiszpan mocno uderzył z lewej nogi, ale Tobiasz nie dał się pokonać z kilku metrów. Do przerwy Legia prowadziła 1-0.

Betis tuż po wznowieniu gry był bliski wyrównania. Aitor Ruibal przedryblował kilku przeciwników i wpadł z piłką w pole karne. Na szczęście dla miejscowych jego strzał był niecelny. W 65. minucie Legia powinna zwiększyć prowadzenie. Jean-Pierre Nsame zagrał ze skrzydła w "szesnastkę". Tam do piłki dobiegł Ryōya Morishita, ale Japończyk nie zdołał na wślizgu skierować futbolówki do siatki. Chwilę później odpowiedzieli przyjezdni. Fornals doszedł do wrzutki, ale uderzył lekko głową i Tobiasz skutecznie interweniował. W 82. minucie Rafał Augustyniak znalazł się w polu karnym. Uderzył z lewej nogi, ale końcami palców zdołał skutecznie interweniować Adrián San Miguel.

3 października 2024, 18:45 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 1-0 Real Betis Balompié
Steve Kapuadi 23

Legia: 1. Kacper Tobiasz - 13. Paweł Wszołek, 12. Radovan Pankov, 3. Steve Kapuadi, 19. Rúben Vinagre - 11. Kacper Chodyna (83, 28. Marc Gual), 6. Maximillian Oyedele (83, 55. Artur Jędrzejczyk), 67. Bartosz Kapustka (74, 21. Jurgen Çelhaka), 25. Ryōya Morishita, 82. Luquinhas (62, 8. Rafał Augustyniak) - 7. Tomáš Pekhart (62, 77. Jean-Pierre Nsame).

Betis: 13. Adrián San Miguel - 24. Aitor Ruibal, 6. Natan, 32. Nobel Mendy, 15. Romain Perraud - 9. Chimy Ávila (58, 10. Abde Ezzalzouli), 16. Sergi Altimira, 4. Johnny Cardoso (66, 21. Marc Roca), 18. Pablo Fornals (74, 38. Assane Diao), 7. Juanmi (58, 37. Dani Pérez) - 8. Vitor Roque (58, 11. Cédric Bakambu).

żółte kartki: Luquinhas, Oyedele, Wszołek, Kapuadi - Cardoso, Ruibal, Natan, Perraud.

Pzn - 3 października 2024, 20:44:29 - *.7.187.246.ipv4.supernova.orange.pl
Rezerwy Betisu słabsze od Górnika w poprzednim meczu ale to dobrze bo Fejo będzie dalej prowadził legie i maks co ich czeka to środek tabeli. Jedyny na plus to Oyedele ale latem pewnie go od razu sprzedadzą.

@Ninjazz - 3 października 2024, 20:44:35 - *.42.209.167.ipv4.supernova.orange.pl
Ile siana dostaje zespół za wygranie na tym etapie meczu ?

Fezo1908 - 3 października 2024, 20:44:52 - *.gdansk.vectranet.pl
Miejscami oczy bolały ale zo rok nikt nie będzie pamiętał o stylu. Legia umie w Ligę Konferencji !!

rafalski - 3 października 2024, 20:44:58 - *.31.222.141.ipv4.supernova.orange.pl
Po co to zwalniać trenera i taka atmosferę wprowadzać Polski klub wygrywa z ekipą z Laliga wszystko jest dobrze

jarock - 3 października 2024, 20:45:05 - *.icpnet.pl
Gratki z WLKP.

Ben - 3 października 2024, 20:45:07 - *.205.198.108.nat.ftth.dynamic.t-mobile.pl
Faki od Feio dla hejterow. Chcielibyście zwolnienia niewygodnego człowieka?

Piłkarskie - 3 października 2024, 20:45:08 - *.centertel.pl
Okazuje się że Betis jest słabszy niż nasi ligowcy.... Albo graczom Legii brakuje zaangażowania w lidze

MieszkoGni - 3 października 2024, 20:45:12 - *.play-internet.pl
Fajna ta nasza nowa telewizja. Taka europejska. Można sobie pogladać w otwartej tv Dortmund czy Bayern zamiast meczów polskich drużyn w Europie...

Murphy - 3 października 2024, 20:45:16 - *.dynamic.inetia.pl
Brawo Legia. Ładne otwarcie fazy ligowej punkty wpadają, oby tak dalej.

Gość - 3 października 2024, 20:45:30 - *.dynamic.chello.pl
Brawo!!!

Prawda - 3 października 2024, 20:46:39 - *.multi-telekom.pl
La Liga jednak nie jest, aż tak mocną ligą

Anonim - 3 października 2024, 20:47:26 - *.dynamic.chello.pl
Graty za wygraną, natomiast taki Betis jak dzisiaj, miałby problemy z Puszczą Niepołomice. 0 zgrania, masa złych podań i rozwiązań.

czech25 - 3 października 2024, 20:47:41 - *.centertel.pl
Brawo Legia, cenne 3 pkt na trudnym przeciwniku !
Pekhart nic nie zagrał, tylko miejsce zajmuje !

Kaziu - 3 października 2024, 20:48:13 - *.icpnet.pl
Żenada komentatorów.Radość z zwycięstwa zespołu który gra nowym systemem Feio 1-6-4 .Mecz jak w hokeja 11 muruje i parkuje autobus.To kolejny mecz Legii przpchnięty.Teraz Jaga i porażka.

Jerzyk89 - 3 października 2024, 20:48:16 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Cienki ten Betis tylko ręce w górę i faule sygnalizują

Kalarep - 3 października 2024, 20:48:26 - *.interpc.pl
Legia umie w puchary.

xyz - 3 października 2024, 20:48:32 - *.205.194.247.nat.ftth.dynamic.t-mobile.pl
Świetny mecz. Mieli dużo więcej dobrych okazji niż Betis. 1:0 najniższy wymiar kary

ozon - 3 października 2024, 20:48:40 - *.centertel.pl
Ninjazz - 500 000 euro wygrana - 166 000 remis

Góral z gó - 3 października 2024, 20:48:56 - *.30.6.225.mobile.internet.t-mobile.pl
Zaraz głupoty będą wypisywać że Betis słaby i że 3 skład, ale To płacz zazdrości. Jeszcze Jaga dziś minimum remis

axxb - 3 października 2024, 20:49:05 - *.centertel.pl
@Ninjazz
"Ile siana" ... 400 tys. euro

ja - 3 października 2024, 20:49:06 - *.46.242.201
Gdzie w necie (na jakim streamie) można oglądać LK?

Skowron - 3 października 2024, 20:49:11 - *.range81-131.btcentralplus.com
Haha pieknke Legiunia !!!!!!!!!

magmarc - 3 października 2024, 20:51:18 - *.centertel.pl
A w niedzielę znowu baty:-))))

ziuk - 3 października 2024, 20:51:25 - *.res.spectrum.com
tak jak za Legia nie przepadam tak im gratuluje wygranej z Hiszpanami. oby teraz moja Jaga zbobyla jakis punkt w Danii.

qwert - 3 października 2024, 20:52:35 - *.warszawa.vectranet.pl
Hiszpanie nieźle w pucharach w tym tygodniu. Real,Girona, Atletico, Sociedad, Betis w plecy.

Seba - 3 października 2024, 20:53:23 - *.27.222.99.ipv4.supernova.orange.pl
Przecież leci na Polsacie Sport w tv

Darek - 3 października 2024, 20:55:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Przecież La Liga w tym tygodniu 5 porażek na 6 spotkań tylko Barcelona ratuje honor a tak to każdy w plecy

Gladiator - 3 października 2024, 20:57:05 - *.leon.com.pl
Brawo legia a tv rezimowa pokazuje jakiś mecz?

maz - 3 października 2024, 20:58:13 - *.197.34.17 (*.176.69.57)
Tylko Legia nosi na swoich barkach polską piłeczkę. Tak więc od dziś, musicie się pokłonić przed Wielką Legią i ze wszystkich sił dalej im kibicować. Legia w LaLiga spokojnie środek tabeli.

Eddie - 3 października 2024, 20:58:16 - *.dynamic.chello.pl
drugie zwycięstwo z ekipą hiszpańską w historii w Europie odniesione przez Legię
pierwsze z Atletico Madryt za Deyny, Gadochy (w 1971 roku bodajże)

Re - 3 października 2024, 20:59:30 - *.dynamic.chello.pl
Nigdy nie kupię pszmatu choć kibicuje zawsze trudno zakodujcie cały kraj odkodujcie tamy stop wszystko dla obcusów

PL - 3 października 2024, 21:00:48 - *.dynamic.chello.pl
3 punkty i dorzucony komplet do rankingu. Polska kocha Legię.

Aqq - 3 października 2024, 21:05:31 - *.promax.media.pl
Brawo Legia. Nieważny styl czy skład przeciwnika. Wynik poszedł w świat. W poprzednich latach przegrywały kluby premieship a teraz la liga

OsmodermaE - 3 października 2024, 21:06:29 - *.204.0.114.mobile.internet.t-mobile.pl
Ależ słabiutki ten Betis. Legia nic nie pokazała, Betis nic nie pokazał. Lepiej mi się oglądało Grom Nowy Staw niż ten cały Betis. Nie zapamiętałem żadnego nazwiska piłkarzy z Betisu, szkoda sobie zaśmiecać nimi głowę.

Tomek - 3 października 2024, 21:09:53 - *.30.127.124.mobile.internet.t-mobile.pl
Mecze pokazuje Polsat Sport 1. Kanał ten jest dostępny w każdym pakiecie. Ja mam Rodzinny HD za 5 zł na miesiąc.

jupiter53 - 3 października 2024, 21:10:02 - *.dynamic.chello.pl
Nie lubię legi choć jestem kibicem Pogoni muszę zaznaczyć że Legia naprawdę zasługuje na plusy.

Couto-ń - 3 października 2024, 21:11:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wy w ogole zwróciliście uwagę, że ten cały ranking to jakiś skandal jest i pic na wodę? W Champions League 8 meczów, w Lidze Europy 7 a w Konferencji tylko 6. Czyli nawet jakbyśmy tłukłi full punktów to i tak elita będzie nam uciekać ze względu na to, że ma więcej mozliwości punktowania. Fair play pełną gębą :D:D. Drużyna, która wygra połowę meczów a połowę przegra ma 3 punkty a w CL 4. Dodatkowo ruscy mimo, że nie wystąpili w ani jednym spotkaniu mają więcej punktów od nas aktualnie :D:D

Mecze pokazuje Polsat Sport 1. Kanał ten jest dostępny w każdym pakiecie. Ja mam Rodzinny HD za 5 zł na miesiąc. Legia Warszawa pilnie potrzebuje napastników. Tam nie ma kto strzelać bramek. Oyedele już jest warty dziesięć milionów euro!!!!!! Gra bardzo dobrze. Nie traci piłek i gna tylko do przodu.

ja - 3 października 2024, 21:15:09 - *.220.65.192
Szczerze, to spodziewałem się dokładnie takiego wyniku. Jeśli ktoś choć trochę czuję piłkę, to nie może być jakoś wielce zdziwiony (zresztą takie porażki to norma dla Betisów). Żaden mecz sam się nie wygra, a Betis za chwilę derby, do tego 1 z 6 meczów w jakiejś lidze konferencji i do tego z drwalami w Polsce przy -20 (bo pewnie takie odczucie mieli Hiszpanie). Obstawiam, że w głowach myśli aby przede wszystkim nie prowadzić za długo piłki i nie narażać się na długą kontuzję. Za to piłkarze Legii mobilizacja na 110%.
Nie chodzi mi o to, aby umniejszać wygraną. Gratuluję Legii. Po prostu już sobie wyobrażam jaki hype będzie wokół tego kręcony, choćby przez warszawskich dziennikarzy z legijnym krzykaczem Iwanowem na czele. :S A mi znacznie bardziej zaimponowała Legia wygrywając z Broendby na wyjeździe. Bez porównania z tym wynikiem, choć ten jest ba

Kapiszom - 3 października 2024, 21:18:00 - *.77.181.pool.telefonica.de
Lech wygrał z Viarealem 3:0

gratulacje - 3 października 2024, 21:19:39 - *.centertel.pl
Widzisz panie Probierz Michale jak wygrywa sie z zespokem, ktory moze grac w finale - racjonalnie,a nie na ryzyku, ze jak sie zamuruje swa bramke to moze samoboja nie bedzie

Parantrop - 3 października 2024, 21:21:43 - *.toya.net.pl
Pan Feio musi być po Probierzu trenerem reprezentacji Polski.

Setnik - 3 października 2024, 21:22:59 - *.28.114.34
Dobrze że jest Legia bo inaczej zwycięstwa w fazie ligowej byśmy się w tym sezonie nie doczekali

d2bo - 3 października 2024, 21:27:21 - *.play-internet.pl
@Couto-ń: przecież taka właśnie była idea tych nowych rozwiązań. W obawie przed powstaniem Superligi UEFA zaproponowała klubom nowy format rozgrywek w takim formacie, by zabetonować głównie LM. Na pewno trochę czerpano z rozwiązań w USA, bo powoli doszliśmy do takiego momentu w europejskiej piłce, że zaczęło być nudno. Obecny sport nie ma nic wspólnego z ideą fair play, chodzi tylko o kasę.

Jarecki71 - 3 października 2024, 21:34:17 - *.146.123.11.mobile.internet.t-mobile.pl
Kibicem nigdy nie bylem, jednakże prawda jest taka, że tylko Legia godnie nas reprezentuje w pucharach,oby Jagiellonia tylko wstydu nie przyniosla,najslabszy mistrz kraju od lat

Uu - 3 października 2024, 21:34:45 - *.dynamic.chello.pl
On pisał o 2 zwycięstwie Legii z hiszpańska drużyna. Rozumiem że jak Wisłą wygrała z Barcelona to grał 7 skład i należy wyśmiewać sam wynik? Grali tak żeby wygrać. Taktycznie dość dobrze i chwilami bardzo fajnie dla oka, ale jak ma się 11 lat i ogląda tylko Real i Barce to będzie się zawsze wybrzydzac.

ek - 3 października 2024, 22:57:33 - *.dynamic.chello.pl
Nie chciałbym nikogo przesadnie stopować, ale dziś w Betisie wyszło w pierwszym składzie dwóch piłkarzy z ostatniego meczu w Pirmera. Dwóch.

ek. - 3 października 2024, 23:01:22 - *.dynamic.chello.pl
Szekla, cena nie zmiania faktu, że ci goście nie są pod grą. Bo mieli kontuzje, bo robią jakieś inne mikrocykle, bo z jakichś powodów są w słabej dyspozycji. Przesadna radość po takim zwycięstwie to samoupokorzenie i przyznanie jak kiepska jest polska piłka.

. - 3 października 2024, 23:17:26 - *.centertel.pl
Nie oglądałem, ale wynik dobry. Skład Betisu drugi, jednak zważywszy na różnicę w poziomie między LaLigą a Ekstraklasą, i tak można to uznać za pewien sukces.
@ek.: Liga polska nie będzie nigdy na poziomie hiszpańskiej. I można albo wiecznie narzekać po każdym meczu na to, że tak nie jest, jak robisz to Ty, albo cieszyć się, że coś tam jednak u nas idzie do przodu względem tego, co było przed 2020 rokiem.

Kalarep - 3 października 2024, 23:29:32 - *.interpc.pl
Jest ogromny progres.
I to w ciągu 4 lat.
Reprezentacja też jakoś daje radę.

Takise - 3 października 2024, 23:38:36 - *.centertel.pl
Ten Nsame to jakiś parodysta, przepraszam Fejo miałeś rację moje 12 letnie dziecko więcej i szybciej biega. Ten chłop w sprincie wygląda jak by truchtał, jest ruby, ledwo od ziemi się odbija.

. - 4 października 2024, 0:30:21 - *.centertel.pl
@Parantrop: No w końcu musimy utrzymać trend: Polak-Portugalczyk-Polak-Portugalczyk-Polak. Czyli teraz wypada Portugalczyk :P.

Pojscany - 4 października 2024, 2:20:47 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Posen gratuluje

1 - 4 października 2024, 5:01:38 - *.centertel.pl
Pojsszczany to ty masz mózg przez kibiców Górnika bo siedz tutaj 24 godziny na dobę i obrażasz wszystko.

Poza tym aby w ogóle istnieć w Europie trzeba grac w pucharach
Inaczej jest się zespołem prowincjonalnym zaściankowym i większości tych zespołów kibice tu krytykują

do Jarecki - 4 października 2024, 7:36:07 - *.8.101.90
zobaczymy w niedzielę

kibic - 4 października 2024, 9:00:56 - *.gdansk.vectranet.pl
Z uwagi na system rozgrywek część klubów odpuszcza bo łatwo si do fazy pucharowej załapać taki trochę puchar pasztetowej

obiektywny - 4 października 2024, 9:31:17 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Legia

Szekla - 4 października 2024, 11:02:26 - *.146.248.92.mobile.internet.t-mobile.pl
Kibic
Poza Lechem Legia Rakowem może teraz Jaga to pozostałe polskie drużyny faktycznie mkga pokazać się jedynie w lidze pasztetowej czyli extraklasa
W Europie pozostałe kluby są anonimami

grzechuleg - 4 października 2024, 11:49:17 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gratulacje dla Legii I po wygranej z Betisem wcale się nie zdziwię jak Legia odpadnie z Miedzią w pucharze Polski Na tyle to nieobliczalny zespół

Syberka PL - 4 października 2024, 14:51:36 - *.164.160.67