Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2024/2025 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!

24 października 2024, 22:51:39 - gabrielba
Legia bez strat

Legia Warszawa wygrała 3-0 (1-0) w wyjazdowym spotkaniu 2. kolejki fazy ligowej Ligi Konferencji z FK TSC (Serbia). Bramki dla gości zdobyli Bartosz Kapustka, Luquinhas i Kacper Chodyna. W następnym spotkaniu Legia zagra 7 listopada o godz. 18:45 z Dinamem Mińsk (Białoruś).

W 7. minucie Legia przeprowadziła groźny atak. Marc Gual dograł na wolne pole, a przed "szesnastką" gospodarzy najlepiej odnalazł się Ryōya Morishita. Japończyk z problemami opanował futbolówkę, co umożliwiło udaną interwencję stoperowi TSC. Następnie "Wojskowi" objęli prowadzenie. Do piłki zagranej przez Morishitę na lewą stronę boiska dobiegł Luquinhas. Brazylijczyk dograł w pole karne, a tam niepewnie interweniował Dušan Stevanović, który niefortunnie wybił futbolówkę. Do odbitej piłki dobiegł Bartosz Kapustka i płaskim uderzeniem pokonał golkipera miejscowych. Chwilę później odpowiedzieli gospodarze, lecz Miloš Pantović strzelił niecelnie w kierunki bramki Kacpra Tobiasza.

Po zdobyciu bramki Legia cofnęła się na własną połowę i próbowała stwarzać zagrożenie po kontratakach. W 33. minucie zespół gości rozegrał składną akcję. W końcowej fazie ataku piłka dotarła do Luquinhasa, który zagrał w pole karne, a tam bliski powiększenia prowadzenia był Kacper Chodyna. Przed utratą bramki uratował gospodarzy jeden ze stoperów. Chwilę później swoje szanse mieli Gual i Luquinhas, ale dwukrotnie piłki po ich strzałach nie zmierzały w kierunku światła bramki.

Dwie minuty po wznowieniu gry Legia strzeliła drugą bramkę. Świetnie w środku pola zachował się Morishita, który dograł na skrzydło do Chodyny. Pomocnik zagrał do Guala, a ten odwrócił się z piłką i strzelił na bramkę. Przed linią bramkową stał obrońca, który zdołał wybić futbolówkę, ale dopadł do niej Luquinhas i mocnym uderzeniem skierował piłkę do siatki. Następnie po sprytnie rozegranym rzucie z autu okazję do zwiększenia prowadzenia miał Paweł Wszołek, ale z jego strzałem poradził sobie Veljko Ilić. W 62. minucie było już 0-3. Rúben Vinagre otrzymał piłkę na lewym skrzydle i zagrał w "szesnastkę" miejscowych. Tam niepilnowany był Chodyna, który skutecznie sfinalizował atak gości. W końcówce gospodarze mogli zmniejszyć rozmiar porażki. Na szczęście dla Legii skutecznie interweniował Tobiasz po strzale Aleksandra Ćirkovicia. W doliczonym czasie gry dogodnej okazji nie wykorzystał Migouel Alfarela, który przeniósł piłkę ponad poprzeczkę.

24 października 2024, 21:00 - Bačka Topola (TSC Arena)
FK TSC (Bačka Topola) 0-3 Legia Warszawa
Bartosz Kapustka 11, Luquinhas 47, Kacper Chodyna 62

TSC: 12. Veljko Ilić - 22. Stefan Jovanović, 31. Luka Capan, 5. Dušan Stevanović, 4. Vukašin Krstić - 18. Mihajlo Banjac (73, 88. Bence Sós), 6. Aleksa Pejić (60, 35. Ifet Đakovac), 7. Milan Radin, 14. Petar Stanić (87, 9. Marko Lazetić), 10. Aleksandar Ćirković (87, 11. Ivan Milosavljević) - 27. Miloš Pantović (61, 8. Saša Jovanović).

Legia: 1. Kacper Tobiasz - 13. Paweł Wszołek, 12. Radovan Pankov (46, 24. Jan Ziółkowski), 3. Steve Kapuadi, 19. Rúben Vinagre - 11. Kacper Chodyna, 67. Bartosz Kapustka, 8. Rafał Augustyniak (68, 21. Jurgen Çelhaka), 25. Ryōya Morishita (80, 5. Claude Gonçalves), 82. Luquinhas (68, 17. Migouel Alfarela) - 28. Marc Gual (69, 7. Tomáš Pekhart).

żółte kartki: Radin, Capan, Banjac, Krstić - Kapustka, Ziółkowski, Chodyna.

sędziował: Julian Weinberger (Austria).
widzów: 3090.

W zespole gospodarzy wystąpił m.in. Milan Radin (kiedyś Korona Kielce). Poza kadrą znalazł się kontuzjowany Nikola Kuveljić (w przeszłości Wisła Kraków).

Po dwóch kolejkach Legia jest na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem sześciu punktów.

Liga Konferencji 2024/2025

WPZ - 24 października 2024, 22:52:54 - *.centertel.pl
Rywal na poziomie 1 ligi. Słabsi od Lechii kryta jest w strefie spadkowej. Ich Śląsk by ograł. Teraz punkty dla Gieksy a potem dla Widzewa.

Rzeszowiak - 24 października 2024, 22:53:02 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Biedronka Cup

OLO_45 - 24 października 2024, 22:54:24 - *.dynamic.chello.pl
Punkty do rankingu są. Brawo. Tylko KSP!

G(L)iwice - 24 października 2024, 22:55:05 - *.mobile.kpn.net
Solidna ta Backa. W polskiej lidze byliby wicemistrzem za plecami Legii. teraz czas na wysokie zwycięstwo z Katowicami i marszu ku zwycięstwu w Pucharze Polski.

Feio - 24 października 2024, 22:55:20 - *.centertel.pl
WPZ tak, Legia z 1 ligową drużyna ma zawsze 25 procent posiadania piłki w1 połowie... Legia grała mądrze taktycznie, ale Serbowie za wysoko wyszli po 2 bramce i wtedy już było pozamiatane. Boli was Legia Feio haha

Savic - 24 października 2024, 22:55:51 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Piękny wieczór Polskich drużyn 👍 Lazio też wygrało 🫶🦅

Koperek - 24 października 2024, 22:56:37 - *.dynamic.chello.pl
Zero zaskoczenia. Najniższy wymiar kary, tam powinno być z 8-1. Backa Topola, to poziom Legii II.
Pozdrawiam pacaja, ktory pisał o 140 milionach euro wartosci pilkarzy TSC, i transferach do premier league.
Hahahahaha, chyba mu się z tureckimi lirami pomyliło.

komato - 24 października 2024, 22:56:40 - *.centertel.pl
Brawo za punkty do rankingu. Gdyby europejskie puchary polegały na klepaniu pasterzy z Mołdawii i ogórków z Baćki Topoli, to bylibyśmy potęgą. Dziś dwa pewne zwycięstwa.

arnold - 24 października 2024, 22:57:14 - *.dynamic.chello.pl
I pomyśleć, że ten zespół TSC jest warty 28 baniek euro. Przecież oni nic nie grają. Straszne ogóry.

(L)16MP - 24 października 2024, 22:57:14 - *.238.75.153.vultrusercontent.com
Bum!Bum!Bum! Kochamy Legię.
Mistrzem Polski jest Legia.(L)ecimy po 17 tytuł.

Mogel - 24 października 2024, 22:57:24 - *.play-internet.pl
Trzeba przyznać że Faio goli frajerów. Ale na własnym podwórku ciężko Legii idzie. Grdty za punkty

Drak - 24 października 2024, 22:58:00 - *.play-internet.pl
Brawo Legia!

Jam - 24 października 2024, 22:59:27 - *.dynamic.chello.pl
Kontrolowali. Szkoda że nie strzelili więcej. Przy takiej rozbudowanej tabeli takie wysokie zwycięstwo dużo daje. Tak czy siak dobrze się to oglądało więc brawo.

jAgA - 24 października 2024, 23:02:41 - *.dynamic.chello.pl
Gratulację.

czech25 - 24 października 2024, 23:13:14 - *.centertel.pl
Świetne wyniki, punkty do rankingu i niezła gra Legii. Końcówka niepotrzebnie strata uwagi , ale należy się cieszyć. I myśleć o wygraniu z Dynamo Mińsk ( byłoby już nieźle !) Gdyby Legia i Jagiellonia utrzymały się w ósemce a szanse na to się kreują to byłby super sukces ! Ale należy podziękować za grę i wynik !Zbierane punkty potrzebne w rankingu do rozstawień dla zespołów , które zagrają w przyszłym sezonie !Legii życzyć dalszych sukcesów w LKE a w Poznaniu zobaczymy , kto lepszy

Gfgfgh@o2. - 24 października 2024, 23:15:57 - *.play-internet.pl
Rzeszowiak, nas nie interesuje wasz puchar biedronki Stal-Resovia

Rzeszowiak - 24 października 2024, 23:31:11 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Rozgrywki pocieszenia dla niepełnosprawnych.

Blitz - 24 października 2024, 23:43:32 - *.dynamic.chello.pl
Bozydar(TVP) słysząc pozdrowienia kibiców Legii odnośnie zgód (Radomiak Radom) pitoli, o wsparciu dla Radovana Pankowa. As I tyle

Darek11111 - 25 października 2024, 0:00:10 - *.95.195.86.ntelekom.pl
Brawo Legia

normal - 25 października 2024, 0:57:43 - *.home.aster.pl
Śmieszne są te wpisy o pucharze biedronki czy rozgrywkach pocieszenia pisane przez osoby, których kluby nawet tu nie grają. Po za tym Legia czy Jagiellonia mogą ciułać punkty w takim pucharze i budować sobie współczynnik, który w przypadku późniejszego startu np w el. do LM da im rozstawienie tj jak ostatni awans Legii do LM po dwumeczu z Dundalk, właśnie dzięki temu że wcześniej regularnie punktowali w LE.

Biedronka - 25 października 2024, 6:23:43 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
jutro idę do Biedrobki w podziękowaniu za zwycięstwo Legii, w lidze Europy tez by sobie dali rady, jak z mieecznicą

shino - 25 października 2024, 8:18:29 - *.eternet.pl
Gratulacje grali solidnie i podobało mi się zacięcie i pressing. Na wiele nie pozwalali rywalom.

mundi - 25 października 2024, 9:36:25 - *.225.212.173 (*.119.184.65)
bzdedy o pucharze biedronki itp wypisują ludzie dla których jedynym wysiłkiem fizycznym jest właśnie wyjście do biedry po mocny beer i chipsy. Prawdziwy kibic potrafi docenić wysiłek drużyn grających nawet w lidze podwórkowej.

Fan - 25 października 2024, 9:47:36 - *.dynamic.inetia.pl
Legia spada na pysk.Kto tam gra ?

Daniel - 25 października 2024, 10:52:17 - *.wtvk.pl
Jak Lech punktował 2 lata temu w tym tzw. pucharze biedronki, głosy były przecież podobne i głównie ze strony Legionistów. Później nawet powstała teoria, że Lech doszedł do ćwierćfinału, bo miał szczęście w losowaniu. O ile co do Djurgardena można się zgodzić, to Bodo Glimt wybaczcie, ale od kilku lat europejska solidna firma. Rok później Legię wyjaśniło Molde na tym samym etapie rozgrywek. Szanujcie rezultaty naszych klubów bez względu na przynależność, bo na dzisiaj okazjonalnie gramy w LE, co powoduje, że nie ma sensu rozmawiać o LM. Lech zrobił dobrą robotę 2 lata temu, Legia i Raków w ubiegłym roku, a w tym robi ponownie Legia i Jaga. Trzeba to docenić, bo pozwala nam w przyszłym roku realnie walczyć o TOP 15, co będzie trudne, bo zainteresowanych sporo - Dania, Grecja, Austria, Szwajcaria, Szkocja i my. Ważne, kogo puścimy w bój za rok. Tabela układa się dobrze. Legia mogłaby zgarnąć PP.

Kuba - 25 października 2024, 12:44:01 - *.dynamic.gprs.plus.pl
To tylko puchar Biedronki..nie podnicajcue się..

yaca - 25 października 2024, 12:51:26 - *.27.229.33.ipv4.supernova.orange.pl
Cos przeoczyłem? W pewnym momencie pierwszej połowy kapitanem był nie Kapustka a Augustyniak?

leiter84 - 25 października 2024, 13:27:57 - *.127.19.23
No i gra gitara. 4 mecze polskich ekip, komplet zwycięstw. Pozdrowienia od kibica Jagi.

Widzewiak - 25 października 2024, 15:11:26 - *.28.225.185
Legia i Jaga tak trzymajcie! Punkty do rankingu bezcenne! Zdobywajcie ich jak najwięcej i awansujcie jak najdalej (nie mam nic przeciwko finałowi Legia - Jagiellonia).
Są tacy, którzy szukają dziury w całym, że graliście ze słabymi rywalami. Ale co to kogo interesuje? Ważne, że wygraliście nie gubiąc z nimi punktów. Wszystkie kraje wyżej od nas w rankingu (i niekoniecznie zaraz lepsze) też ponabijały niemało punktów w walce ze słabeuszami. Czemu polskie kluby nie miałyby też tak robić?

Zyga - 25 października 2024, 15:37:16 - *.dynamic.chello.pl
Bo to ot,taki puchar.Co lepsze ekipy to grają głębokimi rezerwami.

d2bo - 25 października 2024, 15:50:00 - *.play-internet.pl
Zawsze wam coś nie pasuje. Jak przegrywają to źle, jak wygrywają też źle. Fakty są takie, że pierwszy raz od dawien dawna mamy realną szansę na istotną zmianę w rankingu UEFA. Byle tylko w tym sezonie nie załapał się żaden Śląsk czy Wisła do pucharów.

andy - 25 października 2024, 16:43:16 - *.icpnet.pl
Mecz ogladało się z wielką przyjemnością!

Rumak - 25 października 2024, 18:28:56 - *.129.255.233
Czekałem na mecz Lecha i Górnika ale żadna stacja nie pokazywała.

Jobejcik - 25 października 2024, 18:31:42 - *.129.255.233
Dlaczego żadna stacja nie pokazywała Rakowa?

Sędzia Kos - 25 października 2024, 18:35:57 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Niepoważne rozgrywki

Velvet - 25 października 2024, 22:16:27 - *.centertel.pl
Fajne są punkty i chwała za to! Jednak tak na poważnie... Przecież to III liga. Teraz tak, wskakujemy na te 15 miejsce w rankingu mamy nawet wtedy 2 drużyny walczące o LM czyli 5 teamów w pucharach i lecimy na zbity pysk w dół kompletnie. Nawet w lidze Europejskiej. Zasada drabiny.