26 marca 2009, 19:51:51 - prof
PE: Polonia W. 0-2 Arka

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu Ekstraklasy Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Polonię Warszawa 2-0 (1-0). Arkowcy objęli prowadzenie w 27. minucie po bramce Bartosza Karwana. Wynik czternaście minut po przerwie ustalił Marcin Wachowicz.

W pierwszych minutach gra toczyła się w środku pola. Pierwszą groźną akcję w 12. minucie stworzyła Arka. Dośrodkowywać próbował Przemysław Trytko, piłkę odbił Mariusz Zasada, czym omal nie zaskoczył Radosława Majdana. W 27. minucie spotkania miała miejsce kolejna groźna akcja Arki. Piłkę wymienili miedzy sobą Przemysław Trytko i Bartosz Ława. Trafiła ona w końcu do Bartosza Karwana, który skończył akcję pewnym strzałem obok Radosława Majdana, dając Arce prowadzenie. W 40. minucie pierwszą okazję do zdobycia bramki stworzyli gospodarze. W dogodnej sytuacji znalazł się Filip Ivanovski, jednak piłkę po jego uderzeniu wybił na rzut rożny Andrzej Bledzewski. W 59. minucie piłkę od Krzysztofa Przytuły otrzymał wychodzący na dobrą pozycję z prawej strony Bartosz Karwan. Podał w pole karne do Marcina Wachowicza, który mocnym uderzeniem z 13 metrów zdobył drugą bramkę dla gdynian.

26 marca 2009, 18:00 - Warszawa
Polonia Warszawa 0-2 Arka Gdynia
Bartosz Karwan 27, Marcin Wachowicz 59

Polonia: 99. Radosław Majdan - 11. Marek Sokołowski (46, 42. Łukasz Kępa), 33. Daniel Ciach, 13. Łukasz Skrzyński, 9. Mariusz Zasada (71, 3. Grzegorz Wojdyga) - 22. Daniel Mąka (59, 27. Michał Ciarkowski), 6. Tomasz Jodłowiec, 14. Łukasz Piątek, 7. Adrian Mierzejewski (75, 19. Radosław Nolka), 26. Damian Jaroń (46, 23. Radosław Majewski) - 8. Filip Ivanovski (46, 44. Daniel Gołębiewski).

Arka: 1. Andrzej Bledzewski - 6. Tomasz Sokołowski, 21. Michał Łabędzki, 4. Dariusz Żuraw (58, 2. Ânderson), 15. Błażej Telichowski - 13. Bartosz Karwan (78, 17. Michał Kojder), 79. Maciej Scherfchen, 29. Krzysztof Przytuła, 20. Bartosz Ława - 19. Przemysław Trytko (46, 9. Lubomir Lubenow), 18. Marcin Wachowicz (71, 78. Olgierd Moskalewicz).

Łukasz Kępa (12 lipca 1987 r.).

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 31 marca o godz. 19:45 w Gdyni.

Puchar Ekstraklasy - wyniki, strzelcy, terminarz

Zabol - 26 marca 2009, 19:53:13 - *.41.154.3
1!!

ki - 26 marca 2009, 19:53:54 - *.162.37.208
2!!

Arka - 26 marca 2009, 19:54:16 - *.210.34.50
Droga po 1.000.000 zł i bedzie nasz !!!!!

waldiAG - 26 marca 2009, 19:55:11 - *.190.109.160
bravo Arkowcy, końcu wygrana, w następnej rundzie pojedziemy śląska

3 - 26 marca 2009, 19:58:17 - *.224.96.161
obie akcje bramkowe byly piekne i stwierdzam to jako kibic niezwiazany z Arka. spora porcje oklaskow powinien dostac pan Wachowicz za przegrany pojedynek sam na sam z pusta bramka

Poss - 26 marca 2009, 20:04:27 - *.12.101.4
Brawo Arkowcy! Cieszy wygrana na trudnym terenie, choć to tylko Puchar Ekstraklasy! Czy wygrywasz, czy nie ja jestem dumny, że jestem Arkowcem! Gdyńska tożsamość! Pozdro dla zgód!

dyskobelka - 26 marca 2009, 20:08:49 - *.141.63.163
był jakiś widz?

arka - 26 marca 2009, 20:09:26 - *.190.127.5
zaraz bedzie napinka w jakim to skladzie grala Polonia. Widac, ze Czesiowi zalezy na tych rozgrywkach moze to i dobrze :P szkoda ze Lubenow z wolnego nie trafil brawo Areczko za tydzien Legia!

do dysko.. - 26 marca 2009, 20:12:45 - *.5.233.172
było ok. 400 widzów
PS Wstęp był za darmo tym razem
Widzę że Polonia w mocno odmłodzonym składzie w 2 połowie...

ALF - 26 marca 2009, 20:16:22 - *.25.1.45
Ljubenov trochę pogrywa. Od Zabrza gra coraz lepiej.

bach. - 26 marca 2009, 20:21:52 - *.75.163.53
Jutro wygra Legia i już nie będzie miała z kim grać dalej. Bo Arka jest słaba ,Śląsk nic na wiosne nie gra ,a Piast i Odra to żadni rywale.

WKS_ŚLĄSK - 26 marca 2009, 20:22:29 - *.8.240.244
skad ja wiedziałem ze na sledzi trafimy

arkowiec - 26 marca 2009, 20:24:37 - *.142.177.237
bach masz racje Legia to potega a podworkowa pierwsze becki juz niedlugo.

xabi - 26 marca 2009, 20:26:25 - *.4.54.225
hehe bach. nie ośmieszaj się

abc - 26 marca 2009, 20:29:00 - *.79.102.204
bedzie walkower z tego samego powodu co wczoraj w meczu slaska z ruchem zobaczcie na zmiany arki w tym meczu

Olo - 26 marca 2009, 20:30:01 - *.20.176.167
W Warszawce tylko Legia żądzi - taka jest prawda. Czarne koszule właśnie dzisiaj potwierdziły że są słabi, a porażka ze słabą Arką tylko to potwierdziła.Dziwię się że Majdan u was jeszcze broni.

ALF - 26 marca 2009, 20:32:59 - *.25.1.45
abc mylisz sie: w Ljubenov wszedłw przerwie a pozostałe 3 zmiany w trakcie gry

as - 26 marca 2009, 20:33:57 - *.20.90.198
"Olo" a wy przegraliscie z słabą "Jagą". Wy wkoncu nie wygraliscie z słabą Polonia.
Co do meczu.. słaby poziom. Arka sprawiala lepsze wrazenie. Wachowicz? z 2 metrow do PUSTEJ bramki nie mogl polecowac. heheh

abc - 26 marca 2009, 20:34:59 - *.79.102.204
ALF: racja, zwracam honor

bach. - 26 marca 2009, 20:41:51 - *.75.163.53
może rzegraliśmy z jagielonią może zremisowaliśmy z polonią ale wciąż jesteśmy na drugim miejscu w lidze, mamy najmniej straconych goli. I nasz najlepszy strzelec jest jak narazie 2 strzelcem ligi. Może i podwórkowa potęga ,ale wciąż potęga.

ixi - 26 marca 2009, 20:45:25 - *.24.220.108
DO->abc chłopie głupoty piszesz z tymi zmianami bo Ruch w ciągu całego meczu zrobił 4 zmiany 35,87,89,90minuta a Arka miała zmiany 3 w meczu + 1 w przerwie więc wszystko jest okej

zGrzibeq - 26 marca 2009, 20:45:45 - *.59.250.6
do abc: nie będzie walkowera bo 46 minuta oznacza w protokole zmianę dokonaną w czasie przerwy. Zauważ, że Polonia w 46 minucie przeprowadziła 3 zmiany. Jeśli byłoby to w czasie gry to jaki sędzia by na to pozwolił. Pozdrowienia dla normalnych!
PS. Meczu nie widziałem więc mogę się mylić ale inne rozwiązanie wydaje mi się nielogiczne.
Był! Będzie! Jest! Tyski G K S!

KKS - 26 marca 2009, 20:50:55 - *.173.30.236
A jutro walkower na korzysc Polonii

gsrgs - 26 marca 2009, 21:16:50 - *.185.95.122
bez zielinskiego polonia lepsza nie bedzie... a arka widze ma niezla pake ;p

adam81w - 26 marca 2009, 21:26:03 - *.153.119.36
szkoda, że w arcie nie wspomniałeś o tym, że pieniądze z dzisiejszego meczu z biletów poszedł na leczenie zawodnika marcovii, który jest chory na raka. Ludzie wchodzili za darmo a potem było zbiórka.

leon - 26 marca 2009, 23:31:56 - *.139.157.8
Grali jak "kupczyk" ze "sprzedawczykiem". Arka kupiła Ekstraklase, Polonia sprzedała sie Groclinowi, pozatym wszytsko w porzadku

Majke(L) - 27 marca 2009, 0:00:27 - *.6.18.62
Brawo Karwan!

janjan - 27 marca 2009, 0:50:43 - *.160.202.40
Oooo, Groclin przegrał? Jakież nieszczęście!!!

Kibic - 27 marca 2009, 6:36:41 - *.190.70.118
Leon-Widać masz ogromne kompleksy ciekawe czy da je się wyleczyć chyba już nie!!

Jarii - 27 marca 2009, 8:12:24 - *.185.8.178
Bawią mnie przesadne aspiracje Wachowicza, nie każdy potrafi przegrać pojedynek sam na sam z bramką...i nie każdy powinien grać w reprezentacji.
Mecz taki sobie, nie myślałem że dyskopolo tak łatwo przegra.

Charisteas - 27 marca 2009, 8:50:57 - *.190.119.61
Mecz słaby.Jestem Arkowcem i mimo wszystko myślę że ciężko będzie w lidze,a ten puchar to taka zbędna przystawka.Szkoda Karwana.W meczu o nic nabawił się kontuzji.....mam nadzieję że niebędzie długiej pauzy.Pozdrawiam Arkowców!!!!

ktos - 27 marca 2009, 11:45:25 - *.14.146.197
hehe

XardasKSP - 27 marca 2009, 12:08:02 - *.216.56.4
Cieszcie sie cieszcie ale Polonii nie zalezy na PE, a Bobo wystawil rezerwowy sklad. Tak zeby nie narzekali w szatni potem zawodnicy ze na nich niestawia to sie przekonali na boisku co potrafia, i nie beda robic zlej atmosfery w szatni ze wystawia tych a nie innych.
A zobaczycie jak sie wzmocni Polonia latem, Sosin juz jest na liscie do "zatransferowania" a ta lista bedzie jeszcze dluga bo Wojciechowski chce miec wynik w UEFA i Mistrzostwo w nowym sezonie o ile Bobo nie dokona cudu, wtedy moze uda sie jeszcze w tym sezonie.

nikt - 27 marca 2009, 12:20:16 - *.14.146.197
Piękny mecz

lol - 27 marca 2009, 13:13:04 - *.156.250.139
leon! co? rozwiń tabelę! hahaha

Lukasz_Cro - 27 marca 2009, 14:39:28 - *.6.93.86
Trudno mowic o profesjonalizmie w sporcie jezeli druzyna odpuszcza mecz, czy uzywajac slow przedmowcy druzynie na czyms nie zalezy. Mogli powiedziec kibicom zeby nie przychodzili i zagrac sobie sparing z prawdziwa Polonia. A wracajac to tych wielkich transferow to mowiac brutalnie: kibicow wam od tego nie przybedzie! Wojciechowski mistrza nie zdobedzie, podejrzewam ze latwiej bedzie mu sprzedac zawodnikow niz mieszkania. A do klasy Drzymaly to lata swietlne.

Koneser - 28 marca 2009, 11:04:25 - *.189.129.126
Finał PE Arka Gdynia - GKS Bełchatów.Eliminacyjna Grupa ''C'' Arka,GKS,Lechia,lech była grupą ...śmierci,hehehe...

Mnich - 28 marca 2009, 19:24:00 - *.207.141.13
a Widze ze Arka mocno w PE bo praktycznie zero ME.. No Ale chyba chca to wygrac.. zeby tak w lidze wygrywali. :D