15 stycznia 2023, 15:00 - Belek (Regnum Carya Golf & Spa Resort)
Mariusz Fornalczyk 72, Luka Zahovič 83

Pogoń Szczecin: 81. Bartosz Klebaniuk - 28. Linus Wahlqvist (14, 74. Dawid Rezaeian; 22, 41. Paweł Stolarski; 81, 74. Dawid Rezaeian), 13. Kóstas Triantafyllópoulos (46, 33. Mariusz Malec), 23. Benedikt Zech (62, 14. Kamil Drygas), 32. Leonárdo Koútris (62, 4. Léo Borges) - 15. Marcel Wędrychowski (46, 10. Luka Zahovič), 8. Damian Dąbrowski (62, 99. Mateusz Łęgowski), 7. Rafał Kurzawa (62, 20. Alexander Gorgon), 22. Wahan Biczachczjan (62, 73. Adrian Przyborek), 11. Kamil Grosicki (62, 17. Mariusz Fornalczyk) - 9. Pontus Almqvist (62, 27. Sebastian Kowalczyk).

FCSB Bukareszt: 99. Andrei Vlad - 22. Deian Sorescu, 17. Iulian Cristea, 16. Joonas Tamm, 28. Alexandru Pantea (46, 77. Sorin Șerban) - 11. David Miculescu (89, 15. Mihai Toma), 24. Boban Nikolov, 18. Malcom Edjouma, 80. Eduard Rădăslăvescu, 7. Florinel Coman (73, 9. Vlad Tudor) - 96. Andrea Compagno.

żółte kartki: Koútris - Cristea, Miculescu, Edjouma.

Przebywająca na zgrupowaniu w Turcji Pogoń Szczecin wygrała 2-0 (0-0) z FCSB Bukareszt - wicemistrzem i aktualnie trzecią drużyną rumuńskiej ekstraklasy.

W rumuńskiej drużynie zagrali m.in. Deian Sorescu (wypożyczony z Rakowa Częstochowa) i Joonas Tamm (w przeszłości Korona Kielce).

źródło: własne / gsp.ro

Dodano: 15 stycznia 2023, 16:53:32

cyganerion - 15 stycznia 2023, 16:58:53 - *.karoo.KCOM.COM
No i ladnie, jutro Rakow pyknie tych wrozbitow i odechce im sie grania z Polskimi ekipami.

mati - 15 stycznia 2023, 17:05:30 - *.146.232.243
Lech i Pogoń będą cisnąć na Raków, tylko szkoda że w europucharach takich wyników Pogoń nie ma.

brr - 15 stycznia 2023, 17:06:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mecz dla oka dość słaby...nie było dużo składnych akcji...Rumuni trochę bardziej poważnie podeszli do gry bo widać, że nie cofali nogi i te wślizgi. W drugiej połowie spuchli trochę a w Pogoni grupowa zmiana poprawiła intensywność na boisku.
Ogólnie gdyby był remis to by nikogo nie skrzywdził.
Jutro z Rakowem pewnie zupełnie inny garnitur będzie i Raków ich klepnie.

emkaesiak - 15 stycznia 2023, 17:51:52 - *.11.65.222.ipv4.supernova.orange.pl
@brr - chyba inny mecz oglądałeś. Pogon przez cały mecz była bardziej bliżej bramki ,fakt ze ta masowa zmiana już wogole zmieniło oblicze tego meczu.Zdominowali ich przez te 20 min z czego 2 bramki.
Taka ciekawostka , ze ci zrobili więcej zmian w 88 mm.nie wiem po co? mecz kontrolny to chociaż w 70 min. mógł trener pomyśleć.

Heheszek - 15 stycznia 2023, 18:32:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ta Steaua to jakaś podrobiona jest bo prawdziwa gra w 2 lidze

PM - 15 stycznia 2023, 19:02:26 - *.dynamic.chello.pl
Sorescu tak nisko XD aż boli
I dziwna zmiana z tym, że wypuścili Wahlqvista, wrzucają Rezaeiana, potem po kilku minutach Stolarski, a mecz kończy Rezaeian xD
Change my mind

brr - 15 stycznia 2023, 19:41:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@emkaesiak - oglądałem ten sam mecz... przykro mówić tylko, że jako kibic jesteś bardzo zaślepiony i zawsze będziesz wyolbrzymiał to co się dzieje faktycznie na boisku ;-/ Oglądając wszystkie mecze Pogoni od kilkunastu lat też mam Gryfa w sercu ale więcej obiektywizmu. Jeżeli nie widziałeś w pierwszej połowie jak FCSB wchodzili w naszą strefę obronną jak w masło( gra z pierwszej piłki - fakt w pierwszych 15 minutach ) i tylko ratowała nas indolencja strzelecka ich napastnika bo miał 2 dobre piłki żeby strzelić gola...o rzutach rożnych nie wspomnę. W pierwszej połowie było więcej długich piłek niż budowania akcji od obrońców i praktycznie 0 wysokiego presingu. Druga połowa z dużą przewagą Pogoni.

Hugo - 15 stycznia 2023, 20:11:50 - *.dynamic.chello.pl
Mecz z wyraźną przewagą Pogoni. Widać było kulturę gry przynajmniej o klasę wyżej. Jednak w pierwszej połowie irytowały te dziesiątki podań, z których nic nie wynikało. Dobry mecz Gorgonia, Przyborka, Fornalczyka i Kowalczyka.

L - 15 stycznia 2023, 21:47:38 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ja bym się nie cieszył Gigi Becali nie znosi porażek nawet w sparingach, może być ciekawie.